מקורות של המודיעין הצבאי הפקיסטני SIS : 'המוסד' הישראלי פועל ביחד עם הביון ההודי בתוך פקיסטן.

מקורות של המודיעין הצבאי הפקיסטני SIS : המוסד הישראלי, הביון ההודי RAW, ואלמנטים של הביון האפגאני, מארגנים פשיטות ופעולות טרור לאורך גבולות הודו-פקיסטן, ובתוך פקיסטן.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי בכך נגררה ישראל ומוסד הביון המרכזי שלה-'המוסד', אל הסכסוך ההולך ומעמיק בין הודו, פקיסטן, ואפגניסטן, כאשר כל צד מאשים את השני בהפעלת גופי המודיעין שלו לשם תכנון והוצאתן לפועל של פעולות טרור בשטחו של הצד האחר.
נשיא אפגניסטן חמיד קרזאי מאשים את ה-SIS: בארגון ההתנקשות בחייו בעת מצעד צבאי בקבול שנערך ב-27.4, ובמתן עזרה לטאליבן בהתקפותיו ברחבי המדינה.
הודו מאשימה את פקיסטן ואת ה-SIS כי הם עמדו מאחורי פיגוע ההתאבדות ליד שגרירות פקיסטן בקבול ב-7ביולי, בה נהרגו 58 איש, בניהם דיפלומט הודי בכיר, והנספח הצבאי של השגרירות, קצין הודי בדרגת בריגדיר.
שר החוץ ההודי מנון Shivshankar Menon, אמר זמן קצר לאחר הפיגוע, 'כל המידע שבידינו מצביע כי גורמים פקיסטנים עמדו מאחורי הפיגוע'. ציטוט המקור:
all our information points to elements of Pakistan being behind the blast.
בשבת וביום א' 27.7, האשימו מקורות ביטחון הודיים את פקיסטן ואת המודיעין שלה באחריות לסידרה של כ-24 פיצוצים שהיו בסוף השבוע בבנגלור, ובאחמדבאד, במערב הודו, שם נהרגו לפחות 45 איש, ולמעלה מ-110 נפצעו.
ביום א' החליטו הפקיסטנים לענות להאשמות אלה בהשתמשם בקלף הישראלי.
לפי פירסומים בפקיסטן ובהודו, קראו מקורות ביון פקיסטינים לממשלתם לנקוט צעדים מיידים נגד מעשי טרור המאורגנים על יד משלחות הדיפלומטיות ההודיות באפגניסטן הנעזרות בגופי ביון הודיים וישראליים.
סוכניות הביון הפקיסטניות דיווחו, כי קבוצות של סוכנים הודים וישראליים הפזורות לאורך גבולות הודו ופקיסטן, (כנראה הכוונה בעיקר בקשמיר,) מעורבות בביצוע פעולות טרור בתוך פקיסטן.
כמו כם מאשימים הפקיסטנים את 'המוסד' בארגון שורה של התנקשויות בירת בלוצ'יסטן קואטה Quetta, בניהן פיגוע התאבדות במסגד, בהן נהרגו עשרות אנשים.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי האשמות פקיסטניות כאלה נגד ישראל לא היו יכולות להיות מעולות עד הזמן האחרון, בעת שלטונו הבלתי מעורער באותה תקופה של נשיא פקיסטן הגנרל פרווז מושראף. אולם עתה, עם התערערות שלטונו, בחודשים האחרונים הירידה בכוחו הפוליטי, והתדרדרות ביחסיו עם מפקדי צבא פקיסטן והמודיעין הצבאי הפקיסטני ה-SIS, מרשה לעצמה הממשלה הפקיסטנית החדשה בראשות יוסוף ראזה גיליאני, להשתמש בקלף ההתקפות על ישראל כדי להשיג 4 מטרות.
1. לענות באמצעות האשמות נגד 'המוסד' על האשמות האפגאניות וההודיות נגד גופי המודיעין הפקיסטנים.
2. האשמות הפקיסטניות כאילו גופי המודיעין ההודים, האפגאנים, והישראלים פועלים ביחד, באו ליצור תסיסה בקרב דעת הקהל האפגנית נגד משטרו הפרו-מערבי של הנשיא חמיד קרזאי. גם אם הידיעות על קשר מודיעני כאלה אינן נכונות, רוב ראשי ואנשי השבטים האפגאנים השונים יאמינו להן.
3. קשירת ישראל 'והמוסד' לפיגועים בקואטה שבבלוצ'יסטן, היא מהלך פקיסטני מסוכן הקשור ליחסים המתהדקים בין ממשלת יוסוף ראזה גיליאני וטהרן.
האיראנים מאשימים כבר כמה חודשים את סוכניות הביון המרכזית האמריקנית ה-CIA בתמיכה בתנועות שיחרור בלוצ'יסטניות המבצעות פיגועים באזורים הבלוצ'ים של איראן, במטרה לחתור נגד המשטר המרכזי בטהרן.
אם תתפשט בבלוצ'יסטן הידיעה כי גם 'המוסד' הישראלי מעורב באספקת נשק, חומרי נפץ, כספים, ומידע מודיעיני על מטרות לפיגועים באיראן ללוחמים הבלוצ'יים, האמריקנים יתקלו בקשיים גדולים לגייס לוחמים חדשים למטרות אלה. רוב הבלוצ'ים, שהם שיעיים אדוקים, לא יסכימו לפעול עבור גורמי ביון שקיים חשד שהם ישראליים. בהעלאת האשמות אלה, מגישה הממשלה הפקיסטנית עזרה חשובה לגורמי המודיעין והצבא האיראניים הפועלים נגד הבלוצ'ים.
4. האשמה כי 'המוסד' הישראלי מעורב בפיגועים בתוך אפגניסטן, גם תעזור לממשלת איסלמאבאד במו"מ שהיא מנהלת, למורת רוחה של ארצות הברית, עם גורמי הטאליבן. עם העלאת האשמות כאלה, עתה יש לממשלה, לצבא, למודיעין הפקיסטני, ולטאליבן, אויב משותף חדש, והוא 'המוסד' הישראלי.

Print Friendly, PDF & Email