מקור בכיר פלסטיני לתיקדבקה: קצת באיחור הגענו למסקנה, כי לא נצליח יותר להפיל את אריאל שרון.

מקור פלסטיני בכיר ברשות ברמאללה ערך, במוצאי שבת, 2.2, שיחת הערכת מצב מזווית הראייה של הפלסטינים עם תיקדבקה. להלן הערכות הפלסטיניות. א. שרון- אבו מאזן, אבו עלא ומוחמד ראשיד הלכו לראות ולהיפגש עם ראש הממשלה אריאל שרון משום שהגענו למסקנה כי מהלך שלנו להפילו בשלב הזה נכשל. עכשיו אנו משוכנעים כי הוא האיש היחיד בישראל השולט בענייניים וכי הוא האיש היחיד אשר יש לו קשר ממשי עם האמריקנים. המטרה שלנו היא עכשיו להתחיל מיד ביישום הצעות ג`ורג טנט וג`ורג מיטשל.
ב. האמריקנים- מערכת היחסים שלנו אתם עכשיו הסתבכה מאוד. בימים הקרובים אנו נעשה מאמץ גדול להגיע להידברות מחודשת אתם. אנחנו מוכנים להיענות לכמה מתביעותיהם, אבל לא לכולן. ג. פרס- איש בהנהגה הפלסטינית אינו רוצה לשמוע את הצעותיו שאינן מקובלות עלינו. הדעה הכללית היא שהוא מוליך אותנו שולל ולמעשה הוא חלק מהמשחק האסטרטגי של שרון. אבו עלא שיושב בפגישות רק מקשיב למה שפרס מדבר אתו. הוא לא הסכים לשום דבר.
ד. בן אליעזר- אין לנו שום תקוות לגביו. לא כמנהיג מפלגת העבודה ולא ממפלגת העבודה עצמה. במצבה הנוכחי,למפלגה זו אין מספיק השפעה בזירה הפוליטית הישראלית. ה. האירופאים- איננו מבינים מה הם רוצים. בחצי שנה האחרונה הם נשמעים מבולבלים ודבריהם סותרים. כמו שפרס משחק את המשחק של שרון הם משחקים את המשחק האמריקני. הם רק לא מוכנים להודות בכך. ו. פעולות צבאיות או טרור- זה לא בסמכות הדרג המדיני. היחיד שמחליט וקובע בנושאים אלה הוא הנשיא, יאסר ערפאת.
על נושאים אחרים כמו אפשרות החלפתו של יאסר ערפאת כיו"ר הרשות הפלסטינית, הקשרים עם חיזבאללה, אירן, סעודיה, עיראק, אוניית הנשק קארין איי, המצב בלבנון ואפשרות של פריצת מלחמה אזורית מזרח תיכונית, המקור הפלסטיני הבכיר סירב לענות תשובות לציטוט.

Print Friendly, PDF & Email