מרגלת אמריקנית שפעלה בבסיסים סודיים אמריקניים במזרח התיכון העבירה חומרים סודיים ביותר לחיזבאללה ולאיראן, כולל כאלה הנוגעים לישראל

זה סיפור מדהים ללא תקדים, בו מומחית לשפות/ מתרגמת של צבא ארצות הברית, שהייתה מוצבת באחד הבסיסים הסודיים ביותר של הצבא האמריקני במזרח התיכון, ריגלה והעבירה מידע סודי רגיש ביותר לחיזבאללה. אפשר וצריך להניח כי מידע זה הגיע גם לידי האיראניים.
המידע שהעבירה היה קשור לבקשה מיוחדת מצד מפעיליה בחיזבאללה לספק להם את זהותם של אנשי הצבא האמריקני שהיו מעורבים בחיסולו של מפקד גדודי אל קודס האיראניים הגנרל קאסם סוליימני ב-3 בינואר 2020.
מקורות מודיעין מזרח תיכוניים מדווחים, כי במידע שהועבר לידי חיזבאללה והאיראניים היה גם מידע על ישראל, עיראק, סוריה וסעודיה.
המדובר במריאמם תומפסון Mariam Taha Thompson, בת ה-63, מרוצ'סטר במינסוטה  Rochester Minnesota, שבזמן עבודתה בבסיס הצבאי  הסודי במזרח התיכון הפקידו בידיה הממונים עליה שבטחו בה את המידע הסודי ביותר של צבא ארה"ב באזור.
כתב האישום נגדה קובע, כי תומפסון סיכנה את חייהם של חיילי ארה"ב, וגם את חייהם של אנשים אחרים התומכים בארצות הברית, כאשר העבירה את המידע המסווג לאיש שידעה כי הוא קשור עם חיזבאללה', Thompson jeopardized the lives of members of the U.S. military as well as other individuals supporting the United States in a combat zone when she passed classified information to a person she knew was connected to Lebanese Hizballah.
החלק בקביעה זו המדבר על סיכון חייהם של 'אנשים אחרים התומכים בארצות הברית', מראה כי המידע שהעבירה נוגע גם לישראל וכנראה גם לסעודיה, סוריה ולעיראק.
כמו כן קובע כתב האישום כי המידע היה קשור 'לאזורים בהם מתנהלים קרבות', in an active combat zone.
בהודאתה סיפרה תומפסון, כי לפני ארבע שנים ב-2017, יצרה קשר באמצעות שיחות ווידיאו ושיחות קוליות מוצפנות בקווים ואמצעים מאובטחים של הצבא האמריקני עם אדם שבכתבי האישום וההודאה מוגדר 'כשותף לקשר/מזימה' co-conspirator, וכי לאחר זמן החלה לקיים אתו קשר רומנטי.  
עם התפתחות השיחות האינטימיות בין שניהם, למדה תומפסון כי לאיש יש משפחה בלבנון וקרוב משפחה המועסק במשרד הפנים הלבנוני.
באחת השיחות סיפר הלבנוני לתומפסון, כי הוא קיבל ממנהיג חיזבאללה חסן נסראללה כאות הוקרה על פעולותיו טבעת. האיש הציג לפני תומפסון את הטבעת באמצעות הווידיאו המאובטח.
בדצמבר 2019, כאשר תומפסון הייתה מוצבת במתקן סודי אמריקני בעיראק, תקף חיל האוויר האמריקני מטרות של ארגון הטרור השיעי 'חאטיב חיזבאללה'  Kata’ib Hizballah, הקשור עם משמרות המהפכה האיראניים. התקפות אמריקניות אלה הגיעו לשיאן עם חיסולם מהאוויר של קאסם סוליימני, ושל אבו מהדי אל מוהנדיס Abu Mahdi al-Muhandis מפקד 'חאטיב חיזבאללה', כאשר ירדו ממטוסם בנמל התעופה הבינלאומי של בגדאד.
מיד לאחר חיסול שני המפקדים האיראניים קיבלה תומפסון פנייה דחופה מהלבנוני אתו עמדה בקשר לספק את שמותיהם, תמונותיהם, זהותם המדויקת וקשריהם המשפחתיים והחברתיים, של כל האמריקנים שהיו מעורבים במבצע לחיסול סוליימני ומוהנדיס.  כמו כן נתבקשה תומפסון להעביר לידי הלבנוני את כל המברקים והדוחות שאנשים אלה שלחו לממונים עליהם בוושינגטון.   
ממשפט זה, המופיע בכתב האישום ובהודאתה אפשר להבין, כי אנשים אלה היו קשורים לסוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית ה-CIA.
לא רק שתומפסון מילאה אחר כל בקשות אלה אלא גם פיתחה טכניקות חשאיות נוספות כדי להעביר את המידע.
בתגובה הודיע לה הלבנוני כי המפקד הצבאי הבכיר בחיזבאללה אליו החומר הועבר ביקש ממנו למסור לתומפסון כי הוא מאוד מרוצה מהמידע שהגיע ממנה, וכי הוא היה רוצה להיפגש אתה כאשר היא תגיע ללבנון.
עד אשר תומפסון נעצרה על ידי האפ.בי.יי FBI ב-27 לפברואר 2020, היא הצליחה להעביר לחיזבאללה לפחות את שמותיהם ותמונותיהם של שמונה סוכנים אמריקנים בכירים במזרח התיכון, מידע מקיף ומפורט על 10 מטרות מרכזיות של המודיעין והצבא אמריקני, ומידע רב על הטכניקות השונות בהם הצבא והמודיעין האמריקני מפעילים.
תומפסון חתמה על הודאה מלאה בכל הפרטים המופיעים בכתב האשמה  ב-22.3.21.
לאחר שהודתה בכל האשמות נגדה צפויה מריאמם תומפסון Mariam Taha Thompson, בת ה-63, למאסר עולם.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות