מרוקט מאן ועד לזקן סנילי ומופרע נפשית-הסכנה שבהתדרדרות השיח הגרעיני

שני מנהיגים  המשתפים ביניהם פעולה בפיתוח מאגרי נשק גרעיניים וטילים בליסטיים ארוכי טווח-מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, קבעו השבוע כי נשיא ארצות הברית הוא חולה רוח.
האייטוללה חמנאי אמר, ביום חמישי 20.9, לאחר נאומו של הנשיא טראמפ בעצרת האו"ם, כי דבריו וסגננו של טראמפ הם 'התבטאות של גנגסטר וקאובוי' gangster and cowboy rhetoric.
'הסיבה לדברים המטופשים, המאוד מכוערים, הגסים והמבולבלים, בהם השתמש במונחים של גנגסטר ןקאובוי מתוך כעס וייאוש' אינם מקור של גאווה לאומה ולעילית האמריקנית, והם צריכים לחוש בושה שיש להם נשיא כזה'. The reason behind the foolish, very ugly, insolent and disorderly speech with cowboy and gangster wording… is their anger (and) desperation. The US president’s remarks are not a source of pride for the American nation and the elite of that country should feel ashamed of… having such a president.
דבריו של חמנאי היו מתונים ומנומסים ביותר לעומת דבריו של שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און שפורסמו ביום שישי 22.9 בפיונגיאנג.
קים ג'ונג און הגדיר את הנשיא טראמפ 'כזקן אמריקני סנילי ומופרע נפשית' mentally deranged U.S. dotard, על שהעז לאיים באו"ם על צפון קוריאה בהשמדה טוטאלית.
'כלב מפוחד  נובח חזק' A frightened dog barks louder, ציין מנהיג צפון קוריאה בהמשך הודעתו.
'טראמפ הוא גנגסטר אלים האוהב לשחק באש יותר מאשר פוליטיקאי'.  He is surely a .
rogue and a gangster fond of playing with fire, rather than a politician.
וכדי לשפוך שמן נוסף על המדורה הורה המנהיג הצפון קוריאני לשר החוץ שלו בניו יורק רי יונג-הו  Ri Yong-ho, שגם הוא כינה את הנשיא טראמפ 'כלב נובח', לומר, כי ארצו מתכננת בקרוב ניסוי בפיצוץ פצצת מימן באוקיינוס השקט.
ההבדל בין הנשיא טראמפ והמנהיג האיראני והצפון קוריאני הוא, כי כאשר טראמפ מדבר הוא מאבד את קור רוחו ואת השליטה על דבריו ועל עוצמת איומיו והוא מדבר בצורה אמוציונאלית. אם כי בינתיים כל מעשיו או חוסר מעשיו מחושבים מאוד. 
כאשר חמנאי וקים ג'ונג און מדברים, הם עושים זאת בקור רוח ובכוונה תחילה במטרה ברורה מראש לפגוע בנקודת החולשה של הנשיא טראמפ.
מלבד העובדה שעכשיו התדרדרנו  בזירה הבינלאומית לדו-שיח בגן הילדים, יש כאן סכנה של התדרדרות ממילים למעשים מסוכנים.
אם העולם צריך לסמוך על קור רוחם של שני גנגסטרים גרעיניים  כמו חמנאי וקים, לעומת האמוציונאליות של טראמפ, אפשר וצריך להבין לאיזה דרגת סיכון הגענו.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות