מרינס רוסיים ומשמרות המהפכה מקימים מערך צבאי משותף בלטקיה. רוסיה מחישה נ"מ מתקדם

כוחות משמרות המהפכה האיראניים הסדירים אשר הגיעו השבוע ללטקיה בסוריה, השתלטו על בסיס צבאי ושדה תעופה קטן  בשם גורהין Ghorin, הנמצא ליד דרום העיר. בואם בפעם הראשונה של כוחות צבאיים איראניים סדירים לסוריה בסדר גודל של גדוד, כ-1,000 חיילי עילית, הוא עוד סימן לכך, למה שהמקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כבר שלושה שבועות, כי מוסקבה וטהרן מתאמות  ביניהן עכשיו את המהלכים הצבאיים בסוריה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי הצעד הצבאי הרוסי הבא בסוריה, הוא להביא באמצעות הרכבת האווירית שהם מטיסים לסוריה סוללות טילי נ''מ מתקדמים מדגם  S-300 ולהציבם סביב הבסיס ושדה התעופה הצבאי הרוסי מזרחית ללטקיה בג'באלה Jablah, שהפך להיות הבסיס המרכזי היכן שחונים כוחות המרינס הרוסיים שהגיעו לסוריה. המדובר בחטיבות המרינס הרוסיות מס' 810 ומס' 336.
הרוסים יציבו גם סוללות טילים אלה מסביב לבסיס החדש של משמרות המפכה האיראניים בסוריה בגורהין Ghorin.
כאשר כוחות העילית הרוסיים-איראניים בלטקיה מוגנים על ידי מטוסי חיל האוויר הרוסיים-מיג-31 הפועלים משדה התעופה  הצבאי מאזה Mezza בדמשק, ועל ידי כוחות ימיים רוסיים גדולים המוצבים בים מול לטקיה, ובראשם הצוללת הגרעינית, הגדולה בציי העולם 'דימטרי דונסקוי'- Dmitri Donskoy TK-20, הנמצאת בדרכה לשם, תקום בלטקיה, מובלעת צבאית רוסית-איראנית רבת עוצמה, אליה יוכלו נשיא סוריה בשאר אסד וראשי משטרו וצבאו לעבור, כאשר יחליטו על כך מדמשק.
חוגים צבאיים בכירים וצבאיים העוקבים אחר המתרחש במלחמה בסוריה הביעו, ביום ו' 11.9, תדהמה מהתדרוך שמקורות ביטחוניים בכירים מאוד בישראל נתנו ביום ה' בלילה, לפיו כוחות משמרות המהפכה שהגיעו לסוריה עומדים להשתתף בקרב על זאבדאני Zabdani, עיר המפתח החולשת על הדרך הראשית מדמשק לביירות. הקרב הזה כבר נמשך למעלה מחודשיים, כאשר כוחות גדולים של צבא סוריה וחיזבאללה אינם מצליחים לפרוץ את קווי המורדים הסוריים.
המקורות האלה מדווחים, כי אין שום סימן לכך כי כוחות משמרות המהפכה עומדים לנוע מלטקיה לכיוון דרום לאזורי זאבאדני או דמשק. להיפך: כל הסימנים מצביעים על כך, כי הכוח האיראני, כמו הכוח הרוסי, עוסק בהרחבת הבסיס הצבאי עליו השתלט- גורהין Ghorin, בדיוק כפי שהכוחות הרוסיים פועלים בג'בלאה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי עדיין מוקדם לקבוע באם הקמת המובלעת צבאית רוסית-איראנית בלטקיה, היא רק לצרכי הגנה, או שלאחר שיתבססו יצאו הכוחות הרוסיים והאיראניים, ביחד או לחוד, למתקפות על כוחות המורדים, כולל כוחות ISIS, בצפון סוריה.    

 

Print Friendly, PDF & Email