משולש הטרור בבוואריה וגרמניה טומנת ראשה בחול


שני פליטים סוריים ביצעו ביום א' 24.7 שני פיגועי טרור במדינת בוואריה. אחד הרג במצ'טה-סכין ארוכה, אישה בהריון בעיר רוטליגאן Reutlingen, ליד שטוטגארט Stuttgart בדרום-מערב גרמניה. מסע הדקירות של הסורי, שהחל בבר של קבאב, נפסק כאשר נהג מכונית שהבחין במתרחש דרס אותו. רק לאחר מכן נגשו השוטרים לטפל בו.
לא עבר  זמן רב והמשטרה הגרמנית נתנה את אות ההרגעה, לאחר שהודיעה כי המדובר בריב בין הפליט הסורי ובין האישה הצעירה אותה הכיר מעבודה משותפת בבר. כלי תקשורת גרמניים הרחיקו לכת ואמרו כי בין השניים הייה קשר רומנטי.
שום הסבר לא ניתן מדוע גם לאחר שרצח את הצעירה, דקר הפליט ופצע אישה נוספת שעברה במקרה במכוניתה במקום, תוך שהוא שובר את חלונות המכונית. לאחר מכן חתך את פניו של צעיר גרמני בן 23. במשטרה אמרו כי הפליט הסורי הוא 'לא יציב'-כלומר מופרע.
בלילה, במרחק של 133 ק''מ מרוטליגאן Reutlingen, בעיר אנסבאך  Ansbach, ניסה פליט סורי אחר שבקשתו להישאר בגרמניה נדחתה, אבל הוא הורשה להישאר בגרמניה בגלל המצב בסוריה,  להיכנס אל פסטיבל המוסיקה שנערך במקום. הוא עורר את חשדו של אחד מאנשי הביטחון, שהסתפק במניעת כניסתו של האיש.
אף אחד לא ניסה לעצור את האיש שנשא על גבו תרמיל מלא חומרי נפץ.  הפליט הסורי פנה אל מרכז העיר ושם פוצץ את עצמו ליד בר יין.  12 איש נפצעו מהם שלושה במצב קשה.    
צריך להקשיב לדבריו של שר הפנים של מדינת בוואריה יואקים הרמן  Joachim Herrmann, כדי להבין לאן חותרים שלטונות גרמניה בימים אלה.
לדבריו בודקים אם הפליט הסורי בן ה-27 פוצץ את עצמו כמחאה על שלא נתנו לו להיכנס לפסטיבל המוסיקה.
חובב המוסיקה שנשא על גבו חומרי נפץ נשאר מאוכזב.
לאחר מכן  ציין, כי לא ברור אם המחבל ניסה לשים קץ לחייו בלבד או גם להרוג אחרים. רק בסוף דבריו אמר, כי  לא ניתן לשלול את האפשרות שמדובר במתקפת טרור איסלאמית.  
וכמובן איך לא?  גם המחבל הזה לא יציב. לדברי שר הפנים ידוע שהוא ניסה בעבר לשים קץ לחייו פעמיים, ואף היה מאושפז במוסד לחולי נפש.
למרות שבחדרו של המחבל האפגאני בן 17, שביצע, ביום שני 18.7, פיגוע בסכין וגרזן ברכבת בעיר ווארצבורג Wuerzburg, ליד מינכן ופצע שמונה אנשים, נמצא דגל ISIS, ובעת התקיפה הוא צעק 'אללה אכבאר', יואקים הרמן התעקש לומר 'שייתכן כי יש רקע מוסלמי, אבל בנקודה זו זה רחוק מאוד מלהיות ברור'. there may be an Islamic background to this but that is far from clear at this point.

שאלות רבות גם נשארו פתוחות לגבי התקפת הירי במינכן ביום ו' 22, שם נהרגו 9 אנשים ו-27 נפצעו.
ישנם ממומחים ללוחמת טרור רבים המטילים ספק, באם באמת האיראני-גרמני עלי סונבולי Ali Sonboly בן  18,  היה היחיד שביצע התקפה זו.  הספקות הללו עולות מניתוח תצלומי האוויר והמפות של אזור הפיגוע מסביב לקניון 'אולמפיה' Olympia-Einkaufszentrum , shopping mall, וגם מעוצמת הירי וכמות הכדורים שנורו. אקדח אחד איננו מסוגל לייצר עוצמות ירי כאלה.
גם עלי סונבולי, תואר כצעיר לא יציב שקיבל טיפול פסיכאטרי.
אם מחברים את כל המקומות בהם בוצעו פיגועי הטרור במדינת בוואריה, מינכן Munich, ווארצבורג Wuerzburg, ואנסבאך  Ansbach, מתקבל משולש טרור. (ראה מפה מצורפת).
כל האירועים האלה באים לאחר  פיגוע הדריסה והירי בניס Nice  ב-14.7, שם נרצחו 84 איש, וניסיון החטיפה של קצין חיל האוויר הבריטי ב-20.7 ליד הבסיס שלו בנורופולק  Marham air base in Norfolk , על ידי ארבעה אנשים דוברי ערבית.
מדובר בשש התקפות טרור בתקופה  של 12 יום. ממוצע של התקפה אחת בכל יומיים.
ברור שמערכות השלטון והביטחון הגרמניות אינן רוצות מטעמים פוליטיים, שבמרכזן הצדקת מדיניותה של קנצלרית גרמניה אנג'לה מארקל לקלוט פליטים מוסלמים,  להכיר בגל הטרור  המתרחש בימים אלה. אולם המדובר לא בנושא פוליטי גרמני פנימי.
השלטונות הגרמניים איבדו בשבועות האחרונים את עקבותיהם של לא פחות מ-130,00 פליטים שהגיעו לגרמניה מסוריה. לא פורסמו מספרים  כמה עקבות של פליטים מארצות אחרות אבדו.
איש איננו יודע כמה אנשי טרור  נמצאים בין מאות אלפים פליטים אלה, ואיזה פיגועים הם עומדים לבצע והיכן?     
מה שברור הוא, כי הפיגועים במינכן, ווארצבורג ואנסבאך, הם רק ההתחלה, גם אם הגרמנים מסרבים להכיר בהם.

 

 

Print Friendly, PDF & Email