משלחת החמאס בקהיר. לא רק עזה בדיוניים-גם סוריה. החמאס נערך לפתוח במסע גיוס של צעירים פלסטינים בסוריה

משלחת החמאס בראשותו של מנהיג החמאס איסמעיל הנייה נמצאת משבת 9.9 בקהיר. עיקר פגישותיה של המשלחת היא עם ראש המודיעין הכללי המצרי הגנרל חאלד פאוזי  Major General Khaled Fawzy.
זו הפעם הראשונה שמנהיג החמאס הנייה יוצא מגבולות הרצועה לאחר שנבחר לתפקידו  בחודש מאי. עד עתה המצרים מנעו את יציאתו.  המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי לא כל השיחות שמנהלת המשלחת נסובים סביב המצב ברצועת עזה. הנייה לא היה מגיע לקהיר באם זה היה הנושא היחיד של הדיוניים.
השיחות עוסקות גם במעמד החדש של החמאס בסוריה ובלבנון.
רק מעטים במערב ובישראל שמים לב לתפקיד שממלאים המצרים כיום בדמשק.  נוסף על התמיכה העקבית של הנשיא המצרי פאתח-אל סיסי בנשיא הסורי בשאר אסד, קצינים מצריים הנמצאים בדמשק ממלאים תפקידי תיווך בין הצבא הסורי ומיליציות של מורדים סוריים באזור דמשק.
החמאס מעוניין עתה, לאחר יישור ההדורים בינו ואיראן ( קראו את הדיווח הבלעדי והמיוחד על כך שהתפרסם ב-1 בספטמבר בתיקדבקה) להתחיל לגייס לשורותיו צעירים פלסטינים ממחנות הפליטים הפלסטינים באזור דמשק. מגויסים אלה יועברו למחנות אימונים בלבנון שיוקמו על ידי החמאס.  לכך התכוון ראש השב"כ נדב ארגמן כאשר דיווח ביום א' 10.9 בישיבת הממשלה, כי החמאס מקים בסיס כוח בלבנון.
המקורות שלנו מוסרים, כי הנשיא אסד כבר הסכים למהלך זה, אולם בתנאי שהחמאס יודיע בפומבי על תמיכתו בו ובמשטרו.  
אם המצרים יתנו למהלך זה אור ירוק, יצא הנייה לביקור בלבנון שם הוא יכריז בפומבי על תמיכת החמאס באסד.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות