משלחת צבאית איראנית בחרטום. איראן וסודן מבטיחות לנקום בישראל על הרס מפעל הטילים

עם צאתה בשבת 27.10 של משלחת צבאית איראנית מחרטום, ולאחר שפגישה שהייתה לחבריה עם נשיא סודן הגנרל עומר באשיר Gen. Omar al-Bashir, בה ראשי המשלחת הבטיחו לנשיא, כי טהרן תגיב ובקרוב על המתקפה הישראלית על מפעל הטילים האיראני ב-24.10, אומר שר ההסברה הסודני, כי 'סודן תנקוט בצעדים החלטיים נגד מטרות של אינטרסים ישראליים שמעתה נחשבות כמטרה לגיטימית', decisive steps against Israeli interests which he now considers legitimate targets.
השר, אחמד בילאל עוסמן Ahmed Belal Othman, הוסיף ואמר, כי מומחים צבאיים שבחנו את מתקן 'ירמוק' שהופצץ ,  Yarmouk Industrial Complex –YIC, ליד חרטום, קבעו כי הטילים שהרסו את המפעל הצבאי היו מתוצרת ישראל.
כלי הטיס וכלי הנשק המתקדמים ששימשו בתקיפה, אמר השר, אינם נמצאים בידי אף מדינה באזור, מחוץ ישראל. הוא חזר וציין, מה שמקורות ביטחון איראניים מסרו כבר ביום ה' למחרת התקיפה, כי מערכות המכ"ם של  בחרטום, כולל אלה של שדה התעופה הבינלאומי בעיר, שובשו או  נוטרלו לגמרי בזמן התקיפה.
שר ההסברה הסודני לא ציין מי הם 'המומחים הצבאיים' שבדקו את מערכות הנשק בהם התוקפים השתמשו להריסת מפעל הנשק וכיצד הם קבעו כי המודבר בטילים ישראליים, אולם המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי המדובר במשלחת איראנית צבאית רמת דרג, שהגיעה בחשאי ביום ד' 24.10 בלילה במטוס צבאי איראני לחרטום.  המשלחת כללה את מפקד חיל האוויר האיראני גנרל חסן שאח-סאפי  Brig. General Hassan Shah-Safi. מפקד חיל האוויר והחלל של משמרות המהפכה האיראניים בריגדיר-גנרל אמיר עלי חאג'יזאדה, Commander of the Islamic Revolution Guards Corps  Aerospace Forces Brigadier General Amir Ali Hajizadeh. סגן מפקד חיל האוויר האיראני בריגדיר-גנרל עזיז נאסירזאדה, Deputy Commander of Iran' s Air Force, Brigadier General Aziz Nasirzadeh, ומפקד חיל ההגנה האווירית האיראנית בריגדיר-גנרל פארזאד איסמעילי,  Commander of Iran's Khatam al-Anbiya Air Defense Base Brigadier General Farzad Esmaili.
המקורות המודיעיניים שלנו מוסרים, כי מיד עם נחיתתם בחרטום,  נלקחו אנשי המשלחת הצבאית האיראנית על ידי הרמטכ''ל הסודני גנרל עיסמת עבסדל-רחמן, The chief of staff of Sudan’s armed forces, Gen. Ismat Abdel-Rahman, בשיירה מאובטחת ביותר, כולל משוריינים ומסוקים סודניים שחגו מעליה, אל האתר שהופצץ ליד חרטום.
המקורות  שלנו מציינים, כי הרכב המשלחת הצבאית האיראנית מעיד על גודל המכה הצבאית והמודיעינית שטהרן ספגה בהתקפה זו ועל החשיבות שאיראן ייחסה למפעל הטילים הזה במערך המלחמתי שלה נגד ארצות הברית וישראל במזרח התיכון. הרכב המשלחת מעיד גם על כוונה איראנית נוספת, והיא ללמוד כל פרט אפשרי על ההתקפה כדי להסיק ממנו על יכולות חיל האוויר הישראלי לתקוף מטרות רחוקות כל כך מישראל, ולהרוס אותם בתקיפה אחת של ארבעה מטוסים בלבד.
המשלחת האיראנית ביקרה גם במתקני המכ''ם הסודניים, מתוך כוונה לנסות וללמוד על היכולות הישראליות לשבש אותם ולהוציאם מכלל פעולה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי זו הפעם השנייה בתקופה של שלושה שבועות שלראשי חיל אוויר, ההגנה האווירית, ולוחמת הסייבר האיראנית, ישנה אפשרות ללמוד על יכולותיה של ישראל בתחום מלחמת הסייבר, כאשר גם לפני ישראל נפתחה האפשרות ללמוד על יכולות איראניות אלה.
רק לפני שלושה שבועות, בשבת 6.10, חדר כלי טייס חמקן למרחב האווירי של ישראל, עד אשר הונחת. מומחי סייבר איראנים הפעילו את כלי הטייס החמקן ממטה שירותי הביטחון הפנימיים של חיזבאללה בדרום ביירות, כאשר הם מנהלים באמצעותו קרב סייבר, עם מומחי סייבר ישראליים. בביקור בחרטום, ניסו הקצינים האיראניים גם ללמוד על יכולותיה של ישראל לשבש את מערכות המכ''ם הסודניות, כולם מערכות מכ''ם רוסיות, בהן גם איראן משתמשת.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות