משלחת צבאית של משמרות המהפכה האיראנים ערכה בשבוע שעבר ביקור חשאי אצל ראשי חיזבאללה בביירות, וחתמה אתם על הסכם צבאי לאיחוד המסגרות המבצעיות של יחידות הטילים והקומנדו של שני הארגונים.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, מציינים כי בעוד סגן נשיא ארצות דיק צ'ייני, 'מגלה' לנשיא המדינה שמעון פרס, את 'החדשה המסעירה', כי חלק מהנשק שרוסיה מוכרת לאיראן, וסוריה, מועבר לחיזבאללה, ופרס מודיע לצ'ייני, כי אין צורך לתקוף צבאית את איראן, ממשיכות טהרן וחיזבאללה להעמיק ולבצר את מעמדן הצבאי בלבנון, מול ישראל.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי משלחת של מפקדים בכירים של 'גדודי אל קודס', הזרוע המבצעית והטרוריסטית של משמרות המהפכה האיראנים נפגשה בביירות עם ראשי הזרוע הצבאית של חיזבאללה, וחתמה אתם על הסכם אינטגרציה, איחוד מבצעי, בין יחידות הטילים, וכוחות הקומנדו של 'אל קודס', לבין יחידות הטילים והקומנדו של חיזבאללה. במילים אחרות,היחידות האלה תפעלנה תחת פיקוד משותף שינוהל על ידי האיראנים. בכך השיגה טהרן, מה שחיפשה מאז מלחמת 2006, קרי-פיקוח איראני צמוד על מערכי הטילים, והקומנדו של חיזבאללה.
במערכת הפוליטית ובצה"ל, בהן נמשך השיתוק המדיני והצבאי,אין גורם אחד שיתייחס לכך, כי האלמנטים החשובים ביותר במערך ההתקפי של חיזבאללה נגד ישראל, עברו עכשיו לפיקודו של מפקד 'גדודי אל קודס', הגנרל קסאם סוליימני Ghasem Suleimani, האיש המפקד גם על רשתות המודיעין והטרור האיראניות ברשות הפלסטינית, ובמפרץ הפרסי.
מומחים צבאיים מערביים מציינים, כי בכך השיגה איראן רצף גיאוגרפי מבצעי של 'גדודי אל קודס' מעיראק, דרך סוריה,לבנון, ועד חוף הים התיכון.
שר הביטחון אהוד ברק התייחס להתפתחות מסוכנת זו, כאשר אמר בשבוע שעבר, כי אנו עוקבים מקרוב ובזהירות כלפי ההתרחשויות צפונה מאתנו, וכי מוטב שאויבינו לא יעמידו את כוחות של צה"ל בניסיון. אולם איראן, וחיזבאללה, הרגילים כבר לאמירותיו של שר הביטחון, מבלי שהן תהיינה מגובות באיזה שהיא פעולה, אפילו לא טרחו להגיב על דברים אלה.
מקורות בביירות מוסרים, כי האיראנים בחרו בכוונה את השבוע שעבר לבואה של המשלחת הצבאית ללבנון, מתוך הערכה כי ביקור נשיא צרפת ניקולא סרקוזי בדמשק, ימשוך כל תשומת הלב לבנון, ויאפיל על בואה של המשלת האיראנית.

Print Friendly, PDF & Email