משמרות המהפכה האיראניים הציגו 'עיר טילים' תת-קרקעית של טילי שיוט ומערכות אלקטרוניות

הטלוויזיה הממלכתי האיראנית הקרינה ביום ב' 15.3 סרט, בו הציג הצי של משמרות המהפכה האיראניים בסיס ענק תת-קרקעי של טילי שיוט מסוגים שונים ומערכות ציוד אלקטרוניות. הסרט   מגדיר את האתר הצבאי 'כעיר טילים' missile city, ומציג שורה ארוכה של טילים המאוחסנים במנהרות ביטון.  לא מצוין מיקום האתר.
מפקד צי משמרות המהפכה האיראניים הגנרל   אליראזה טאנג'סירי Alireza Tangsiri  אמר, כי עיר הטילים מסוגלת לאתר טילים ומטוסים שישוגרו לתקוף את איראן. מערכות אלה כוללות לדבריו  מערכות מכ"ם, עיקוב, סימולטורים ומערכות שיבוש.
לדברי המפקד האיראני הציוד החדש הזה יאפשר לצי של משמרות המהפכה לשגר טילים מדויקים מתוך המתקן התת-קרקעי, ולפזר מוקשים ימיים בטווחים שונים כשהם משוגרים ב-360 מעלות-כלומר לכל כיוון.


כמו כן מצוידת עיר הטילים במערכות לחימה אלקטרוניות, דבר אשר לדבריו משדרגות את טווח הטילים ואת כוח ההרס שלהם. The new systems and equipment make IRGC Navy capable of launching precision missiles from underground, launching naval mines with different ranges, firing at 360-degree[s], confronting electronic warfare, and increasing the range and destruction power in operations.
מפקד משמרות המהפכה הגנרל חוסיין סאלאמי Major General Hossein Salami אמר, 'כי מה שאנו רואים היו הוא רק חלק קט מכוח הטילים של משמרות המהפכה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי העובדה שלמשמרות המהפכה האיראניים יש אתרי שיגור של טילים בליסטיים תת-קרקעיים איננה חדשה. לעומת זאת צריך לשים לב, כי דבריהם של שני המפקדים האיראניים מתרכזים  ביכולת השיגור של טילים מדויקים במרחבים ימיים וכי משמרות המהפכה אינם מסתירים את יכולתם לשבש את התנועה הימית במפרץ, בים הערבי ובים האדום, בייחוד של מכליות נפט ואוניות מלחמה, באמצעות טילים המסוגלים לפזר מוקשים ימיים ב-360 מעלות.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות