משמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה העבירו ומיקמו את המפקדות שלהם בסוריה מדמשק לאקדמיה הצבאית אל-אסד בחאלב

'גדודי אל קודס' של משמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה סיימו באחרונה להעביר את המפקדות המרכזיות שלהם מאזור דמשק, אל אזור חאלב  שבצפון סוריה, כך מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
כל המפקדות האיראניות בסוריה שהיו ממוקמות במבנה שכונה 'בית הזכוכית', הועברו אל המתחם של האקדמיה הצבאית אל-אסד הנמצא כ-7 ק"מ מערבית-דרומית למרכז העיר חאלב.
מדובר במתחם צבאי המשתרע על שטח קילומטר מרובע המסוגל להכיל עד 2,000 חיילים על מערכות הנשק והתחבורה העומדים לרשותם.

הסורים העבירו את כל שטח הקומפלקס וסביבותיו לידי כוחות 'אל קודס' ואלה הפכו אותו למובלעת איראנית. באחרונה העבירו משמרות המפכה  מאיראן למתחם והציבו מסביבו סוללות טילי נ"מ ניידות מדגם Bavar-373. הטווח המבצעי של הטילים האלה הוא כ-200 ק"מ.
האיראנים העבירו את כל תפקידי השמירה על הדרכים המובילות למתחם ועל המתחם עצמו לידי כוחות חיזבאללה.
המקורות שלנו מציינים, כי העברת המפקדות מאזור דמשק אל צפון סוריה בחאלב לא יכלה להתבצע על ידי האיראנים מבלי לתאם אותה עם הכוחות הרוסיים הנמצאים בסוריה.

בתחילת השבוע השני של חודש מרס, כאשר מבצע העברת המפקדות הסתיים, הגיע למתחם החדש המפקד של 'גדודי אל קודס' הגנרל איסמעיל חאני Brigadier General Esmail Ghaani. זה היה הביקור הראשון בסוריה, של המפקד החדש של 'גדודי אל קודס' מאז חיסולו של המפקד הקודם קאסם סוליימני על-ידי ארצות הברית. מטרת הביקור הייתה לבדוק מקרוב את המערך החדש של המפקדות עליהן הוא ממונה ואת דרך פעולתן.

המקורות שלנו מציינים, כי העברת המפקדות של חיזבאללה למתחם המפקדות החדש בחאלב הוא חלק מההערכות החדשה של כוחות חיזבאללה בלבנון ובסוריה. הסורים מעבירים באחרונה את השליטה  שבגבול סוריה ולבנון ולידי כוחות חיזבאללה. מדובר בשטחים המצויים בעומק של עד 20 ק"מ בתוך שטח סוריה. העברת השטחים האלה, מלבד קטע אחד של הגבול מול אזורי העלוואים באזור לטקיה בצפון לבנון שנשאר בידי הסורים, כמעט הושלמה.
התפתחות צבאית נוספת שחלה השבוע, העוזרת לאיראנים ולחיזבאללה לבסס את מעמדם הצבאי בסוריה היא נסיגה/הוצאה של הכוחות הצבאיים האמריקנים מבסיס אל-קאים Al Qaim שבעיראק. הכוחות האמריקנים פינו השבוע את הבסיס והעבירו אותו לידי כוחות צבא עיראק במסגרת המהלך לריכוז ופריסה מחודשת של הכוחות שלהם במערב עיראק כדרך להתגונן ולהפחית את מספר הנפגעים בין החיילים האמריקנים מהפגזות הטילים של המיליציות השיעיות העיראקיות.
בנסיגה מאל-קאים הנמצאת במחוז אנבאר מול גבול עיראק-סוריה נפתחה בפני המליציות השיעיות אחת הדרכים הראשיות בין עיראק וסוריה.   


Print Friendly, PDF & Email