משמרות המהפכה האיראניים מסיימים את בניתן של שתי נושאות מטוסים שיישאו מל"טים מתאבדים. בנייתן תסתיים באמצע 2023. איום ישיר על מטרות בארה"ב וישראל

בהפיקם את הלקחים של הפעלת המל"טים המתאבדים האיראניים  על ידי צבא רוסיה במלחמה באוקראינה בונים משמרות המהפכה האיראניים, בקצב מהיר, שתי נושאות מטוסים שיישאו על סיפונם מל"טים מתאבדים ומסוקי קרב.
אורך המסלול של כל נושאת מטוסים כזו יהיה 240 מטר. מועד סיום בנייתן של שתי נושאות המטוסים שאהיד מאדווי ושאהיד באגרי Shahid Mahdavi and Shahid Bagheri נקבע לאמצע 2023.
נושאת המטוסים שבנייתה תסתיים ראשונה תהייה שאהיד מאדווי Shahid-Mahdavi 110-3.  בניית נושאות המטוסים מתבצעת במספנת ISOICO shipyard מערבית לנמל באנדר עבאס Bandar Abbas.
שתי נושאות  המטוסים נבנות על בסיס אוניות מכולה שנבנו בשנת 2000 ואשר שימשו להעברת מכולות בין איראן לסין.
צילומי לווין מערביים מראים כי בנייתן של שתי נושאות המטוסים החלה בחודש ממאי 2022. בחודש שעבר בנובמבר החלו האיראנים להתקין את מסלולי ההמראה והנחיתה על נושאות המטוסים דבר המעיד על הקצב המהיר בו העבודות מתבצעות.
העמדת נושאות המטוסים- המל"טים המתאבדים לרשות משמרות המהפכה האיראניים  תאפשר לאיראן לתקוף מטרות מהים התיכון והים האדום  ומעמידה בסכנה את ישראל וארצות המפרץ כולל מצרים.
אוניית המודיעין האיראני מאקרהן Makran נמצאת עתה באוקיינוס השקט ליד וונצואלה. אם איראן תשלח את נושאות המל"טים המתאבדים לאוקיינוס השקט היא תאיים על מטרות בארצות הברית.


Print Friendly, PDF & Email