משמרות המהפכה האיראנים נערכים לשלוח כוחות לסוריה. קסאם סוליימני: צפו להתפתחויות דרמטיות

גורמי מודיעין מערביים וערביים העוקבים אחר מצב המלחמה בסוריה מדווחים, ביום ד' 3.6, כי איראן נערכת לשלוח כוחות גדולים של היחידות המיוחדות של משמרות המהפכה לסוריה, במטרה לעצור את התקדמות כוחות המורדים הסוריים, כולל כוחות אל קעידה ISIS, וניסיון להציל את משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד.
מקורות אחרים מדווחים, כי צבא סוריה כבר עורך הכנות בשטח, בצפון סוריה, כדי לקלוט את הכוחות האיראניים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אכן יתאמתו הידיעות האלה, וכוחות עילית של משמרות המהפכה האיראניים ינחתו בסוריה, זו תהייה הפעם הראשונה בחמש שנים, מאז שפרצה המלחמה בסוריה, שכוחות של משמרות המהפכה מתערבים בה ישירות.
עד עתה נמנעה טהרן מלערב כוחות צבא איראניים במלחמות בעיראק ובסוריה. המקום היחיד בו יחידות צבאיות איראניות נלחמו מחוץ לגבולות איראן, הוא בשבועיים האחרונים בעיר בתי הזיקוק לנפט המרכזיים של עיראק-בייג'י Baiji-שם יחידות קטנות של כוחות קרקע וארטילריה איראניים מנסות לעקור, בינתיים ללא הצלחה, את כוחות אל קעידה ISIS השולטים בחלקים של בתי הזיקוק. 
ביתר זירות המלחמה הסוריות והעיראקיות, מפעילה איראן מליציות מקומיות שיעיות, אותן היא מאמנת ומחמשת, ומליציות שיעיות שהובאו על ידי משמרות המהפכה האיראניים מפקיסטן ומאפגניסטן.
ההערכה כי טהרן עומדת לשנות את מדיניותה ולשלוח כוחות איראניים לסוריה נובעת גם מהתבטאותו, ביום ג' 2.6, של מפקד הכוחות האיראניים מחוץ לגבולות איראן הגנרל קסאם סוליימני Gen. Qassem Suleimani,  שאמר בדמשק לאחר שסיים שורה של התייעצויות עם הנשיא בשאר אסד והצמרת הצבאית הסורית, 'כי צריך לצפות להתפתחויות עיקריות (גדולות) בסוריה בימים הקרובים'. expect major developments in Syria "in the next few days".
מקורות אחרים מוסרים גרסא מפורטת יותר של דברי סוליימני בהם אמר: 'בימים הקרובים העולם יופתע ממה שאנחנו (משמרות המהפכה) מכינים ביחד עם המפקדים של הצבא הסורי'. in the next few days the world will be pleasantly surprised from what we (the IRGC)  working with Syrian military commanders are currently preparing arrangements.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה אשר היו היחידים אשר דיווחו בלעדית, כבר ביום א' 31.5, על ביקורו של סוליימני בסוריה, מוסרים כי בפגישות שלו עם הצמרת הצבאית הסורית, השתתפה גם הצמרת הצבאית של חיזבאללה. עוד מוסרים המקורות שלנו, כי לפני שהגיע לסוריה ביקר הגנרל סוליימני בחזית מחוז אנבאר במערב עיראק, הגובלת עם סוריה.
המקורות המודיעיניים במפרץ מוסרים, כי שתי המטרות העיקריות של הכוחות האיראניים שיגיעו לסוריה תהיינה הערים ג'יסר אל-שוגור Jisr al-Shughour, בצפון-מערב סוריה, והעיר תדמור Palmyra, במרכז סוריה.
גיסר אל-שוגור נמצאת עתה בידי כוחות של מורדים סוריים המשתייכים ל'צבא הכיבוש'  Army of Conquest , שהיא קואליציה של מליציות סוניות סוריות הנתמכות על ידי ארה''ב, סעודיה, טורקיה וקטאר. תדמור נכבשה על ידי כוחות אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS.
אם אכן כוחות איראניים ייכבשו את שתי הערים האלה מידי המורדים, יוסר האיום המיידי של המורדים הסוריים על הדרך הראשית המובילה מחומס לדמשק, ועל עיר הנמל לטקיה.

התפתחויות כאלה יכולות להסיר חלק מהלחץ הצבאי המיידי והקשה בו נתון משטר הנשיא אסד. 
 

Print Friendly, PDF & Email