משמרות המהפכה האיראנים פתחו ב-3 תרגילים צבאיים להדוף תקיפה ישראלית: בדרום המדינה, במצרי הורמוז, ותרגיל ההגנה אווירית באזור הכור הגרעיני בבושייר

משמרות המהפכה האיראניים פתחו, ביום שני 20.12, בשלושה תרגילים צבאיים גדולים המדמים הדיפת התקפה ישראלית על איראן ועל התוכנית הגרעינית שלה.
התרגיל הראשון הנערך על פני כל שטחה של דרום איראן , ואשר  יימשך במשך חמישה ימים עד יום חמישי  23.12, משתתפות כל זרועות הלוחמה של המשמרות-כוחות אוויר, ההגנה האווירית, ים, יבשה וטילים. כוחות הצי של משמרות המהפכה מתרגלים השתלטות איראנית על מצרי הורמוז, דרכם עוברים מידי יום 20 אחוז של תצרוכת הנפט העולמית. תרגיל שלישי של הגנה אווירית נערך במרכז איראן ומסביב לכור הגרעיני בבושייר.  
מפקד כוחות ההגנה האווירית האיראנית  Khatam al-Anbiya military base, מייג'ר-גנרל גולאם עלי ראשיד  Major general Gholam Ali Rashid, אמר ביום שני, 'כי שום איום של המשטר הציוני על תוכניתה הגרעינית ועל בסיסיה הצבאיים איננו אפשרי אם לא תקבל לשם כך אור ירוק מארצות הברית'. Any threat to Iran’s nuclear and military bases by the Zionist regime is not possible without the green light support of the United States.
אם איומים ( ישראליים ) אלה יתבצעו, הוסיף הגנרל האיראני, הכוחות המזוינים האיראניים  יפתחו בהתקפה מוחצת על כל המרכזים, הבסיסים, הדרכים, והמרחבים האוויריים ( של ישראל, )  שתהייה מבוססת על התוכניות שהם מתאמנים,' If such threats are implemented, the Islamic Republic’s armed forces will mount thrashing attacks against all centres, bases, paths, and spaces used to enable the violation, and against the origins of the violation, based on its trained operational plans.
ביום שני לפנות בוקר, ראו תושבים בבושייר הבזק אור ענקי, ולאחריו נשמע פיצוץ עז. זו פעם שנייה החודש כאשר תופעה כזו מתרחשת. מקורות צבאיים איראניים מסרו כי מדובר בתרגיל ההגנה האווירית מסביב לכור בבושייר.  
ביום שני, אמר שר הביטחון בני גנץ, בהופעה לפני וועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כי 'לאיראן אין קלפי מיקוח אמיתיים – אפשר וצריך לשבור את אסטרטגיית משיכת הזמן  (במשא ומתן על המעצמות בווינה, )  שלה'. לדבריו, 'המצב הפנימי של איראן מהווה הזדמנות עבור העולם. איראן אינה מעצמה, אזרחיה סובלים ממצב כלכלי קשה, ההשקעה שלה בפיתוח ירדה במחצית בעשור האחרון והיא סובלת מבעיות פנימיות וחיצוניות רבות. בשנה וחצי האחרונות אנו ( בישראל ), עוסקים בבניין הכוח וברכש של אמצעים חדשים, שישמרו את עליונותה הביטחונית של ישראל באזור מול כלל האיומים'.    

Print Friendly, PDF & Email