משרד ההגנה הרוסי ערך, בנוכחות הרמטכ"ל הרוסי גרסימוב, טקס מיוחד לזכרו של חייל צה"ל זכריה באומל ז"ל

משרד ההגנה הרוסי ערך, ביום חמישי 4.4,  טקס מיוחד לזכרו של חייל צה"ל זכריה באומל, שנהרג בקרב סולטן יעקוב בסוריה לפני 37 שנה וגופתו הוחזרה על ידי הרוסים לישראל.
זו פעם ראשונה שנערך טקס כזה לחייל ממדינה זרה במשרד ההגנה הרוסי. הטקס נערך בהשתתפות ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו והרמטכ"ל הרוסי גנרל  ולרי גרסימוב Army General Valery Gerasimov.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי המשמעות של טקס כזה לא רק מצביעה על הידוק נוסף ביחסי רוסיה-ישראל וביחסי הצבא הרוסי וצה"ל, אלא מדובר גם בטקס אשר מציין את יישור ההדורים שהתגלעו בין הפיקוד העליון של הצבא הרוסי, וצמרת צה"ל לאחר שמשרד ההגנה הרוסי האשים, לפני שמונה חודשים, בספטמבר 2018, כי מטוסי חיל האוויר הישראלי הם האחראיים להפלתו של מטוס הביון הרוסי מדגם IL20 מול לטקיה.
חילופי הדברים בין משרד ההגנה הרוסי וצה"ל היו אז חריפים במיוחד כאשר הרוסים מאשימים את קציני צה"ל, כולל מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין, באי אמירת אמת.

הרמטכ"ל הרוסי הגנרל ולרי גרסימוב קיבל בפתח משרד ההגנה הרוסי את ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו ופמלייתו, אשר הגיעו מיד לאחר סיום פגישתם בקרמלין עם נשיא רוסיה פוטין.

בניגוד למה שהתפרסם בישראל, כאילו המודיעין הישראלי הוא אשר גילה את מקום המצאה של גופת זכריה באומל ז"ל, הדגיש פוטין, כי הגופה התגלתה על ידי חיילים רוסיים אשר נעזרו לשם כך בסורים. פוטין אמר, כי שרידי הגופה נמצאו במחנה ירמוק, שהיה פעם מחנה פליטים פלסטינים ליד דמשק. פוטין גם הבטיח להמשיך לעזור בחיפוש אחר נעדרים ישראליים נוספים בסוריה.

כזכור ארבעת הנעדרים הישראליים אשר לפי ההערכה גופותיהם נמצאות בסוריה, או לבנון, הם: יהודה כץ, צבי פלדמן, רון ארד ואלי כהן ז"ל.
בפתח משרד ההגנה הרוסי במוסקבה הוצב לכבוד נתניהו משמר כבוד, והרמטכ"ל הרוסי גרסימוב שקיבל את פניו  ליווה אותו לארון עטוף בדגל ישראל ובו היו שרידי חפציו של באומל, כאשר משמר כבוד רוסי ניצב משני צדדיו. בארון נמצאו שרידי חפציו של זכריה באומל, סרבל צבאי ונעליים.
נתניהו וגרסימוב הניחו על הארון זרי פרחים.
נתניהו שהודה לגרסימוב על הטקס והמחווה אמר: 'זה מחמם את הלב לראות את השותפות של ערכי כיבוד ואחוות לוחמים, ואת העיקרון החשוב שלא משאירים אף אחד מאחור'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות