מתגברות ההתראות מפיגועי טרור בארה"ב מסביב לבחירות


מקורות בשירות הביטחון האמריקני ה-FBI, ובמשרד להגנת המולדת הודיעו, ביום ו' 4.11, כי יש בידיהם מידע המצביע על אפשרות של ביצוע מעשי טרור יום לפני הבחירות, ביום ב' 7.11. המידע מדבר על אפשרות של פעולות טרור בשלוש מדינות: ניו יורק, וירג'יניה וטקסס.
ההודעה מציינת כי אין מידע על המקומות הספציפיים בהם התקפת-התקפות הטרור תתבצענה.
זמן קצר לאחר מכן, הודיעו משטרת ניו יורק ורשות הנמלים של ניו יורק ושל מדינת ניו ג'רזי NYPD and the Port Authority of New York and New Jersey, כי הועלתה רמת הכוננות בשירותי הביטחון העורכים עתה סיורים בכל הנקודות המיועדות לפיגועים אפשריים. רשות הנמלים מפעילה את כל שדות התעופה, הנמלים, הגשרים, והמנהרות בניו יורק.
המקורות המודיעיניים ולוחמת הטרור של תיקדבקה דיווחו כבר, ביום ה' 3.11, על התקפות טרור אפשרויות אלה בארצות הברית בעת הבחירות לנשיאות. רק לאחר שהמידע נבדק ואושר, החליטו ה-FBI והמשרד להגנת המולדת לפרסם אזהרה לציבור על פיגועי הטרור של אל קעידה/ISIS המתקרבים.
ביום ה' 3.11 פרסמנו את הדברים הבאים:
מומחי מודיעין וללוחמה בטרור אומרים, כי הווידיאו של מנהיג ISIS, אבו באקר אל בגדאדי, שפורסם ביום ה' 3.11 לפנות בוקר, ובו הוא קורא לכל 'המתאבדים להרוס את הערים של הכופרים'   al-Baghdad urged suicide bombers all over the world to 'destroy the cities of the unbelievers’, הוא קריאת צופן, לכל רשתות הטרור הרדומות של ISIS בבירות ובערים המרכזיות במערב ובמזרח התיכון להתחיל בגל פיגועי התאבדות חדשים.
שירותי המודיעין והביטחון בארצות הברית,, אירופה המערבית והמזרח התיכון, ציפו לקראה כזו מצדו של אל-בגדאדי  כבר עם תחילתה של האופנסיבה האמריקנית-עיראקית-כורדית על העיר מוסול לפני כשלושה שבועות ב-16 לאוקטובר.
אולם כאשר זו לא באה הועלו השערות שונות על הסיבות מדוע אל-בגדאדי אינו יכול, או אינו רוצה לפרסם הוראה כזו בשלב כה מוקדם של המערכה.  אולם עתה עם התקרבותם של הכוחות העיראקיים לאזורים התעשייתיים ממזרח לעיר,  השמיע בגדאדי את ההוראה לחוליות המתאבדים לצאת לפעולה.
שיקול נוסף של אל-בגדאדי בפרסום ההוראה ביום ה', הן הבחירות לנשיאות בארצות הברית אשר תערכנה ביום ג' בשבוע הבא ב-8 לנובמבר.
אחד החששות של גורמי הלוחמה בטרור והמודיעין הוא, כי האופנסיבה על מוסול, תביא אתה צורה חדשה של פיגועים אותם ISIS יבצע. המדובר בלקיחת מספר גדול של בני ערובה במטרה לדרוש תמורתם נסיגה של הכוחות התוקפים את מוסול.    
עד עתה לא הצליח ISIS לבצע אף פעולת טרור בתוך ארצות הברית או נגד מטרה אמריקנית במזרח התיכון ובאירופה, כתגובה למתקפה עליו במוסול.
הפיגועים ב-18 ו-19 בספטמבר בניו ג'רזי ובמנהטן אשר בוצעו על ידי אחמד חאן ראחימי  Ahmad Khan Rahami, בוצעו על ידי אל קעידה ולא ISIS. ההנחה של גורמי המודיעין היא כי אל-בגדאדי  יעשה מאמץ גדול להוציא פיגוע באחת הערים המרכזיות בארצות הברית בימים הקרובים ואולי אפילו ביום הבחירות עצמו.
לגבי המזרח התיכון, אל-בגדאדי קורא בווידיאו במפורש לתומכיו לבצע פיגועים בתוך ערב הסעודית וטורקיה.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות