מתגברים הספקות לגבי התרעות הטרור האמריקניות באירופה

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: התרעת הטרור האמריקנית לאירופה, שפורסמה ביום א' 3.10, שכללה בפעם הראשונה את היבשת כולה, ולא התייחסה לשום מדינה, או מדינות באופן ספציפי, מעוררת לא רק הרגשה מאוד לא נוחה אצל גופי מודיעין באירופה ובמזרח התיכון, הנלחמים באל קעידה ובגופי הטרור הבינלאומיים, אלא שאלות ותמיהות רבות מה מתרחש באמת בגופי הביטחון והמודיעין האמריקנים? זאת לאחר שבדיקות העלו כי המידע המתפרסם ממקורות אמריקנים, על פעולות טרור קרובות, או כאלה שמתארגנות, איננו שייך ישירות לאיומי הטרור הקיימים בשטח.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים כי אצל אף אחד מגופים אלה, גם במדינות שהעלו את רמת הכוננות נגד התקפות טרור, כמו צרפת, יפן, ושבדיה, לא התקבל שום מידע ספציפי מוושינגטון אשר יראה כי אכן התקפת טרור כזו קרובה.
יתרה מזאת. גם בקרב הגוף המרכזי ללוחמה בטרור 'קבוצת קילוואט', the Kilowatt Group for international cooperation among intelligence services on counterterrorism, ששם מתרכז החומר מרוב ארגוני המודיעין הגדולים בעולם הנלחמים באל קעידה ובטרור הבינלאומי, אומרים שהם אינם יודעים, או מכירים מידע כזה.
המקורות שלנו מציינים, כי גם ישראל, שרגישה מאוד לגבי סכנות הטרור לאזרחיה, ולמטרות יהודיות ברחבי העולם, לא פרסמה אזהרה כזו לא לנוסעים ישראליים המרבים להשתמש בשדות תעופה ואמצעי תחבורה אחרים אירופאים, וגם לא הודיעה למוסדות ישראליים ויהודים באירופה להעלות את רמת הכוננות שלהם.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור האירופאיים מציינים גם, כי לפי המידע המצוי בידיהם, לא ידוע להם כי השמות של אנשי טרור שפורסמו בימים האחרונים הם כאלה שיש להם מידע על התקפות טרור מתקרבות, או שהם קשורים אליהן.
החל מיום א' 3.10, החליטו שירותי המודיעין והביטחון הגרמניים, לאחר התייעצות עם הקנצלרית אנג'לה מרקל, לסתור בפומבי את אזהרות הטרור האמריקניות.
שר הפנים הגרמני תומס דה מייזי Thomas de Maizière אמר ביום ב' 4.,10, כי 'אין למשטרה ושירותי המודיעין הגרמניים שום הוכחה מוצקה כי אי אפשר למנוע כבר את התקפת הטרור המתקרבת'. ציטוט המקור: German police and intelligence services have no "concrete evidence" that a terror attack is imminent.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים, כי לא רק בגרמניה, אלא גם בבירות אחרות באירופה, מתייחסים בספקנות הולכת וגוברת לדיווחים האמריקנים כי צפויות התקפות בו זמנית נוסח ההתקפה במומבאי (בנובמבר 2008), על כמה ערים מרכזיות באירופה.
גם הידיעות מארצות הברית שהתקבלו ביום ג' בבוקר 5.10 באירופה ובמזרח התיכון, כאילו גורמי אל קעידה עומדים לתקוף בו זמנית 5 נמלי תעופה מרכזיים באירופה, נדחו על ידי גורמי מודיעין 'כלא מוכרים'.
מקור מודיעני בכיר אירופאי, שאתו המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה דברו ביום ג' אמר: 'קיימות סתירות רבות פנימיות במידע המגיע מארצות הברית'. קודם מדובר על פיגועים בבירות אירופאיות, עתה מדובר על פגיעה בנמלי תעופה'. 'אם חוליות הטרור נמצאות כבר ליד מטרות הפיגוע באירופה, כיצד ייתכן שמזלטים ומסוקים אמריקנים שתוקפים מטרות בצפון-מערב וזיריסטאן, פועלים כדי למנוע את התקפות הטרור?'
ארגוני טרור, אומר המקור המודיעיני הבכיר, אינם פועלים לא כמדינה ולא כצבא סדיר. פגיעה באלה ששלחו את אנשי הטרור לבצע פיגועים, אם אכן ישנם כאלה, לא רק שלא תעצור מבעדם לפעול באירופה, אלא להיפך'. 'פגיעות כאלה רק תהפוך את הטררוריסטים לנחושים יותר להשיג את מטרתם'. אומר המקור הבכיר.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים כי המקום היחיד בו קיימת כיום התרעה מפני פעולות טרור קרובות של אל קעידה היא צרפת.
אולם המקורות שלנו מציינים, כי התרעה זו איינה קשורה לא להתרעות הטרור האמריקניות, ולא למערך הטרור של אל קעידה והטאליבן בפקיסטן, אלא למלחמה בקבוצות אל קעידה במאגרב, (השם הרשמי של ה ארגון הוא: Al-Qaeda in the Land of the Islamic Maghreb-AQIM ), הנלחמות באלג'יריה, מרוקו, מדינות הסאהל Sahel, ומדבר הסהרה. בקרבות אלה משתתפות יחידות מיוחדות וחיל האוויר הצרפתיים. המטרה של אל קעידה במאגרב, היא להפסיק את המעורבות הצבאית הצרפתית במלחמה נגדה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות