מתגברת המתיחות הצבאית בין ארצות הברית, ישראל, ואיראן. אובמה תוקף בסנקציות את הצמרת הצבאית והמודיעינית האיראנית

המקורות הצבאיים ובוושינגטון של תיקדבקה: על רקע המשך ההתקפה המקוונתcyber war על המתקנים הגרעיניים, הצבאיים, ומתקני תשתית אסטרטגיים איראניים, והלחץ האישי-הצבאי שארצות הברית מפעילה בשעות האחרונות על הצמרת הצבאית והמודיעינית האיראנית, מתגברת המתיחות הצבאית בין ארצות הברית, ישראל, ואיראן. קיים חשש כי איראן תגיב על התקפה זו.
לחץ אמריקני זה הגיע לשיאו ביום ד' 29.9 כאשר הנשיא אובמה חתם על צו המטיל סנקציות אישיות נגד קבוצת האישים הבכירה ביותר בצמרת הצבאית והמודיעינית האיראנית. המדובר במפקד משמרות המהפכה הגנרל עלי ג'פערי. Gen. Mohammad Ali Jafari. בשר המודיעין האיראני היידר מוסלחי Heydar Moslehi. שר הפנים והמודיעין האיראני, הממונה על כל גופי הביטחון והמודיעין האיראניים, מוסטפה נאג'ר Mostafa Mohammad Najjar, וסגן מפקד משמרות המהפכה וראש שירותי המודיעין של משמרות המהפכה גנרל חוסיין טאב Gen Hossein Taeb. בצו החתום של נשיא ארצות הברית מואשמים ראשי המערכת הצבאית והמודיעינית האיראנית, ברצח, עינויים, ואונס של אזרחים איראניים. אם כי מדובר בפשעים שבוצעו בשנה שעברה בעת הפגנות האופוזיציה הליברלית בטהרן ובערים המרכזיות האיראניות, הרי המשמעות של הטחת האשמות חמורות כאלה באישיים הצבאיים המרכזיים האיראנים דווקא עתה, לא נעלמה מעיניהם של מנהיגי איראן, ושאר מדינות המזרח התיכון.
המקורות שלנו מציינים, כי המדובר באישומים ללא תקדים של ארצות הברית נגד מנהיגים צבאיים אחרים בעולם.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מציינים, כי המטרה של הנשיא אובמה היא ליצור פילוג עמוק בין המערכת הפוליטית והצבאית האיראנית, ולהגביר את הבלבול והמבוכה השוררים ממלא בצמרות אלה כתוצאה מההתקפה המקוונת הנרחבת cyber war המתנהלת בתוך איראן. המקורות האיראניים של תיקדבקה מציינים, כי ספק באם ההנהגה האיראנית תוכל שלא להגיב על התקפה ישירה אמריקנית זו על בסיסי הכוח העיקריים שלה.
העיתון ניו יורק טיימס דיווח ביום ה' 30.9, כי כמה מומחי מחשבים במערב סבורים כי מצויה בידיהם הוכחה כי הווירוס Stuxnet שתקף את איראן, כולל את מתקניה הגרעיניים, מקורו בישראל. לדברי העיתון המומחים אומרים כי אחד הקבצים בקוד הוירוס מכונה בשם 'מירטוס', שהוא למעשה צמח ההדס, בו משתמשים בחג הסוכות. נוסף לכך, 'הדס' הוא גם שמה הנוסף של המלכה אסתר,שנקראה גם 'הדסה'.
במקביל ביום ד' ויום ה', דאגו הסורים להדליף לעיתונות בכווית, תוכן של שיחות בין נשיא סוריה בשאר אסד , ונשיא איראן אחמדינז'אד בעת פגישתם בדמשק בשבת 18.9. לפי החומר המודלף אסד ייעץ לנשיא איראן שלא לקיים את ביקורו הקרוב בלבנון שנועד להתקיים ב-13 ו-14 לאוקטובר, כלומר בעוד שבועיים. המקורות הסורים לא אמרו, למה אסד נתן עצה כזו לאחמדינז'אד.
במילים אחרות, דמשק המבחינה בעליית המתיחות הצבאית באזור, ועושה מאמץ להרחיק את עצמה מכל סכנה או מוקד התלקחות צבאית קרובה בין איראן, ארצות הברית, לישראל.

Print Friendly, PDF & Email