מתהדקת טבעת צה"ל על אנשי ארגון הטרור המחזיקים בחטופים. סגר על אזור חברון

כוחות גדולים של יחידות מיוחדות בצה''ל המשיכו, ביום א' לפנות בוקר 15.6, לסגור על אנשי ארגון הטרור אשר לדברי ראש הממשלה נתניהו, חטפו את שלושת הנערים גלעד שאער, בן 16 מטלמון, נפתלי פרקנל, בן 16, מנוף איילון, ואייל יפרח 19 מאלעד.
במקביל, הכריז לפנות בוקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על הטלת סגר כללי על אזור חברון, ועל סגירת כל המעברים לרצועת עזה.

אזור החיפושים והמעצרים של פלסטינים חשודים, או כאלה שיש ברשותם מידע כלשהו, מתרכז בשעות האחרונות משכונות העיר חברון דרומה. החיפושים כוללים את הכפר דורא, שם נמצאה מכונית החוטפים השרופה, מחנה הפליטים אל פאוור, העיירה יטא, כפרים בסביבה, ואזור המערות של דרום הר חברון.
אין אנו יכולים למסור פרטים מדויקים, אבל רדיו חברון FM מסר, כי החיפושים מתרכזים מסביב ובמה שהתרחש בימים האחרונים בקרב שלוש משפחות: אל ג'מאל, אבו זיינה, ואבו עיישה. החיפושים נערכים מבית לבית, מחשוד אחד לשני.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי עתה אין כמעט ספק בקרב הצמרות המדינית והצבאית הישראלית, כי החטיפה בוצעה על ידי דרגים מבצעיים סודיים של החמס. אבל כולם מצפים לעובדות מהשטח שיאשרו הנחה זו. 
המערך של החמס המתכנן את פיגועי החטיפה מורכב משכבת מפקדים הפועלת מחוץ לארץ, מבתי הסוהר הישראלים, ומחברון.  בראש המטה עומד סלאח ערור, הפועל מאיסטנבול.  עבדול רחמן ריימנאט, ומאזן פוקאה. החבר הרביעי במטרה זה הוא איבריהם חמאד, הפועל מבית הסוהר הישראלי בו הוא מוחזק. האיש הבולט בשטח בחברון הוא יוסרי אל ג'מאל, ממשפחת אל ג'מאל בחברון.
היום כבר ברור, כי החוטפים החליפו מכוניות בכפר דורא, וכי לאחר פחות משעה הגיעו למקום המחבוא בו הם נמצאים עתה עם שלושת החטופים. הבעיה בפניה עומדים הכוחות המחפשים, כיצד להגיע למישהו או למשהו, שיכול להוביל אותם למקום זה, מאחר ועד עתה החוטפים הצליחו לשמור על דממה מוחלטת. זו היא כנראה אחת הסיבות מדוע הם, או הדרגים המפעילים אותם, מגששים באפלה, ואינם מפרסמים שום הודעה, או רשימת דרישות מה הם דורשים עבור החטופים.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי ישנן שתי השערות לגבי אמצעי הקשר של אנשי הטרור המחזיקים בחטופים.
1. הם מקיימים קשר באמצעות מערך שליחים, שהוכשר והוכן לכך מראש.
2. בין מקום המחבוא ובין אחד מאלפי הבתים או המבנים באזור נמתח קו נל''ן, כלומר כבל פיזי המחבר בין נקודה אחת לשניה. כבל זה מוסתר בצמחיה, או  מכוסה באדמה. לכבל כזה אי אפשר להאזין, והיחידים השומעים מה מדברים בו, הם שני אנשים הנמצאים בשני צדדיו.  
 בלילה פורסם, כי תחנת המשטרה בקריית ארבע קיבלה טלפון מאחד החטופים, מיד לאחר החטיפה ביום ה' 12.6 בשעה 10:30 בערב, ובו אמר 'חטפו אותנו'. השוטר שקיבל את הקריאה לא התייחס אליה ולא העביר אותה לצה''ל. כעבור שעה ומחצה הוחלט לבסוף בתחנה בכל זאת לשלוח ניידת לצומת גוש עציון, אולם זו הודיעה, כי איננה מבחינה באזור בשום תנועה חשודה. באותו זמן היו כבר החוטפים והחטופים במקום המחבוא שלהם.
 

Print Friendly, PDF & Email