מתיחות רבה בין ארה"ב וסין לאחר שהנשיא טראמפ מאשים את נשיא סין צ'י ג'ינגפינג כי הוא עומד מאחורי הצעדים של צפון קוריאה


מתיחות רבה השתררה
, ביום ה' 24.5, בין ארה"ב וסין, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ רמז בפעם השנייה ביומיים האחרונים כי נשיא סין צ'י ג'ינגפינג הוא העומד מאחורי הקשחת עמדותיה של צפון קוריאה לקראת ועידת הפסגה-שבינתיים בוטלה.
בהופעה בבית הלבן ביום ה' נשאל הנשיא מי עומד מאחורי המדיניות של מנהיג צפון קוריאה? 'לא אענה על השאלה הזאת,' אמר הנשיא, 'אבל אפשר לכתוב זה ספר,' אמר הנשיא.
יום קודם לכן אמר הנשיא, כי לא ידע דבר על פגישתם השנייה של נשיא סין ומנהיג צפון קוריאה בשבוע שעבר, אולם לאחר הפגישה משהו השתנה בהתנהגותם של שני המנהיגים. 'משהו שאני לא אוהב', אמר הנשיא ולא פירט.
טראמפ הוסיף ואמר, כי נשיא סין צ'י הוא שחקן פוקר ברמה עולמית, 'אבל גם אני יודע לשחק פוקר'.
ביום ה' אמרו מקורות בוושינגטון, כי קיימת ההערכה לפיה נשיא סין צ'י, ומנהיג צפון קוריאה החליטו בפגישתם להאט את קצב התפתחות  המאורעות לקראת וועידת הפסגה ולא לפעול יותר לפי הקצב של טראמפ.
ביום ה' התפרסמו ידיעות כי סין מתעלמת מעמדותיה של ארצות הברית לגבי מעמדם של האיים בים סין הדרומי בהם ארצות הברית רואה טריטוריה שאין עליה ריבונות. בייג'ין לא רק טוענת כי האיים שייכים אליה, אלא  לאחר שהציבה עליהם כוחות צבא, החלה בזמן האחרון לבנות מאות בתים עליהם, כנראה במטרה לשכן בהם את אנשי הצבא הסיניים המוצבים שם.
ביום ד' 23.5 ביטל הפנטגון הזמנה לצבא סין להשתתף בתרגיל ימי גדול באוקיינוס השקט.

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “מתיחות רבה בין ארה"ב וסין לאחר שהנשיא טראמפ מאשים את נשיא סין צ'י ג'ינגפינג כי הוא עומד מאחורי הצעדים של צפון קוריאה

 • מאי 25, 2018 @ 7:47 at 7:47
  Permalink

  הסינים מתנחלים באיים שלא שלהם?????????
  אוי ואבוי
  מייד להחזיר את סין לפלשתינאים.
  ה0מול הוא מגש הכסף עליו ניתנה מדינת ישראל לערבים.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות