נאט"ו: איראן חצתה את הקו האדום בהקניית יכולת נשיאת ראשי חץ גרעיניים לטילים. טהרן נערכת לביקור האסטרטגי של אחמדינז'אד בלבנון

המקורות הצבאיים והאיראניים של תיקדבקה: שבוע לאחר שהפקחים של האנרגיה גרעינית ליד האו"ם ה-IAEA קבעו,ללא כל תגובה אפילו לא מילולית ישראלית, כי איראן חצתה קו אדום קריטי נוסף בתוכניתה הגרעינית, אשר קרב אותה לאפשרות בו תוכל להרכיב ראשי חץ גרעינייים על הטילים שלה, ציטוט המקור: weapons inspectors from the IAEA warned last week that Iran had passed a crucial nuclear threshold which took it nearer to being able to arm ballistic missiles with nuclear warheads, נערכת איראן להפגין בחודש הבא ב-14.10-13 את עוצמתה המעצמתית-הצבאית המזרח תיכונית החדשה בביקורו של נשיאה אחמדינזאד בלבנון, בייחוד בעת ביקורו מול גבול ישראל, בכפר עדייסה, מקום שם הציבו אנשי חיזבאללה בשיתוף חיזבאללה מארב צלפים שיעי שרצח בדם קר, ב-3.8, את סגן אלוף דב (ברי) הררי ז"ל.
נשיא לבנון הגנרל מישאל סולימן טרח לצלצל בשבת 11.9 אל נשיא איראן אחמדינז'אד ואמר לו כי העם הלבנוני מחכה 'בשקיקה' eagerly waiting לביקור.
עדיין לא ידוע מי ילווה את אחמדינז'אד בביקורו בעיידסה, כדי להסביר לו את ההישג האסטרטגי הגדול של צבא לבנון בו נקבעה העובדה כי הצבא הלבנוני יילחם מעכשיו ביחד עם חיזבאללה, והחל ממביקור אחמדינז'אד גם עם איראן, מול צה"ל . (כל תגובת צה"ל לתקרית בעדייסה הייתה פגיעה ב-2 נושאי גייסות משוריינים לבנוניים, הריגת 3 חיילים לבנוניים, ושורה של אזהרות ישראליות חמורות שהועברו על ידי האמריקניים ללבנונים, כי אם הצבא הלבנוני ימשיך בתקריות האש צה"ל ישמיד אותו תוך 4 שעות.)
האם לאחמדינז'אד יתלווה נשיא לבנון הגנרל מישאל סולימן? או אולי הרמטכ"ל הלבנוני גנרל ז'אן קאווג'י Gen. Jean Kahwaji? אולי מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה בעצמו ? או רק השייח' נביל קאוק, מפקד כוחות חיזבאללה בדרום לבנון?
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי למרות שלנקודה מי ילווה את ביקורו של אחמדינז'אד לאורך גבול ישנה חשיבות אסטרטגית ממדרגה ראשונה, לשתיקתה המוחלטת של ישראל המאפשרת את קיום הביקור המתגרה, ישנה משמעות חשובה יותר.
בעצם עריכת הביקור בגבול, בו נשיא איראן יהלל וישבח את פעולת ההתקפה של צבא לבנון, ויציג אותה כחלק ממערך 'ההתנגדות' האיראני-סורי-לבנוני, פלסטיני, לישראל, איראן תאותת כי המדובר בצבא נוסף בלבנון, מלבד חיזבאללה, הנתון מעתה תחת פיקודה. מהלך המציג את האיומיים הישראליים כריקים מתוכן.
מאחר ואחמדינז'אד עומד בעת ביקורו בביירות להכריז על חתימת הסכם הגנה בין איראן וללבנון ועל אספקת נשק איראני לצבא לבנון כדי שיכול לעמוד נגד צה"ל, פירוש הדבר לא רק שמתחיל בכך המהלך של איחוד והנהגת סטנדרטיצזיה של מערכות הנשק של צבא לבנון וחיזבאללה, אלא שבהתנגשות הבאה בין צבא לבנון וצה"ל, החיילים הלבנוניים ישתמשו בנשק איראני.
מזכ"ל נאט"ו אנדרס פוג ראסמוסן Anders Fogh Rasmussen, שחשב כי השתיקה של ממשל אובמה לגבי הפיכתם של הטילים הבלסיטיים האיראניים לבעלי יכולת מבצעית גרעינית, מוגזמת וחייבת בתגובה כל שהיא, טרח להודיע ביום א' 12.9, לאחר ביקור בהול בסוף השבוע בוושינגטון ומפגש עם הנשיא אומבה, כי ארצות הברית תשתתף במימון (200 מיליון יורו), של הקמת מערכת טילי יירוט נגד הטילים האיראניים. ראסמוסן, לא הסתיר את העובדה, כי מהמידע המודיעיני הנמצא בידו עולה, כי לא רק שאיראן לא תפסיק לייצר את הטילים האלה, אלא שהיא תמשיך לפתח את היכולות שלהם. במילים אחרות, לאחר שהטילים האיראנים מסוגלים לפגוע כבר היום במטרות בישראל, טורקיה, ויוון, תיגש עתה טהרן להרחיב את טווח הטילים, יכולת הפגיעה, ונשיאת הנשק הגרעיני שלהם, לחלקים ומדינות אחרות באירופה.
ציטוט המקור: Based on their (Iranian), public statements we know that Iran already has missiles with a range sufficient to hit targets in Europe, and they don't hide the fact that they want to further develop their capability
אפילו האירופאיים מצאו את עצמם חייבים להגיב בצורה כלשהי על האיום האיראני ההולך ומתגבר, בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון אהוד ברק, ממשיכים בשתיקם ובמסע ההתקפלות שלהם מול המהלכים הצבאיים האיראניים בתחום הטילים הנשק הגרעיני, ובלבנון. אם הקניית יכולת נשיאת ראשי חץ גרעיניים לטילים האיראנים, וביקור אחמדינז'אד בלבנון, אינם מהווים קווים אדום לממשלת ישראל, צריך לשאול אם בכלל יש לה כאלה?

Print Friendly, PDF & Email