נאט"ו ורוסיה מזרימות כוחות צי ואוויר למזרח הים התיכון. צרפת מזרימה כוחות למפרץ כחלק מההכנות לתקיפת איראן

נאט''ו, אשר חוזר ואמר כי הוא לא יתערב צבאית בסוריה, ורוסיה, אשר חוזרת ואומרת כי לא תאפשר מעורבות צבאית מערבית-ערבית בסוריה, מזרימים בימים האחרונים כוחות צי גדולים למזרח הים התיכון. שייטת של 11 אוניות מלחמה רוסיות, המורכבת מאוניות מלחמה משלושת הציים הרוסיים העיקריים בים הכספי, בים השחור ובים הצפוני, נמצאים בדרך ומתכוננים לפתוח בתרגיל ימי גדול מול חופי סוריה.
נאט''ו מתגבר את כוחות האוויר והצי שלו במזרח הים התיכון, והעביר כבר לאזור את כוח המעורבות הימי המהיר שלו מס'NATO Maritime Group 2.
מקורות צבאיים ומודיעיניים מערביים מדווחים, כי גם חיל הים הישראלי תגבר את כוחותיו במזרח הים התיכון, וכי כרגע נמצאות באזור חמש אוניות מלחמה ישראליות. נאט''ו גם הגביר את טיסות הביון שהוא עורך  מעל הים התיכון מהבסיס האווירי גילאנקירצ'ן Geilenkirchen שבגרמניה.
הסיבה הרשמית לתנועות צבאיות אלה האלה הייתה התרגיל הימי-אווירי גדול, שסוריה פתחה בו ביום א' 8.7, שדימה הדיפת תקיפה של כוחות חיצוניים  על המדינה. בכך נקטה דמשק באותה טקטיקה של טהרן, המקיימת כל הזמן שורה של תרגילים צבאיים בלתי פוסקים  להדיפת תקיפתה מערבית וישראלית עליה. 
התרגיל התחיל כשספינות חיל הים הסורי תרגלו הדיפת מתקפה דרך הים על המדינה, וירי של עשרות טילי יבשה-ים שתרגלו מהלך סורי להדיפת ציי אויב המתקרבים אל החוף הסורי ומתכוננים להנחית עליו כוחות.
במקביל הודיעו האיראנים כי הם פותחים בתרגיל אווירי ונ''מ  גדול בדרום איראן שמטרתו לתרגל הדיפת התקפה אווירית שתבוא ממפרץ עומן, וממפרץ עדן, היכן שמרוכזים רוב כוחות האוויר האמריקנים באזור המפרץ הפרסי.
זו הייתה הפעם הראשונה שדמשק וטהרן, תרגלו בעת ובעונה אחת את חיילות הים, האוויר והטילים שלהם, בהדיפת התקפה חיצונית, ובכך הפעילו לראשונה את המטה המשותף שלהם הפועל מדמשק שמטרתו לתאם את הפעולות הצבאיות ביניהן בזמן מלחמה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי למרות שכל התזוזות הצבאיות האלה מוצגות  כקשורות למלחמה הנמשכת בסוריה, הרי מדובר בשלב מתקדם של הכנות צבאיות לקראת אפשרות של תקיפה אמריקנית על איראן אשר, לפי מקורות צבאיים במפרץ ובאירופה, תתרחש באוקטובר, כלומר  בעוד שלושה חודשים.       
נסיכים בכירים בבית המלוכה הסעודים, כולל כאלה הקשורים עם הממסדים הצבאיים והמודיעיניים הסעודים, שנפגשו בימים האחרונים עם אורחים ערביים ומערביים בכירים אשר ביקרו בריאד, מדברים אתם בצורה פתוחה וגלויה, כי עתה הם בטוחים למעלה מכל ספק, כי ארצות הברית, ואולי גם ישראל יתקפו בקרוב את איראן.  'ההחלטה נפלה', אמר נסיך בכיר סעודי השבוע לאישיות אירופאית שביקרה בבירה הסעודית. 'השאלה היא איננה יותר אם האמריקנים יתקפו באיראן, אלא מתי הם יתקפו', אמר הנסיך. הנסיך לא ידע לומר, באם התקפה אמריקנית זו תיערך לפני או אחרי הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-6 לנובמבר.
במקביל מוסרים מקורות צבאיים צרפתיים בימים האחרונים, כי פריס החלה לרכז בימים האחרונים, לקראת ההתקפה האמריקנית על איראן, כוחות צבאיים גדולים באיחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE.
נושאת המטוסים הגרעינית הצרפתית 'שארל דה גול' Charles de Gaulle-R91 נערכת  להגיע בימים הקרובים לבסיס הימי הצרפתי בנמל זאייד Port Zayid, הנמצא בצפון מזרח אבו-דאבי מול מצרי הורמוז.
כמו כן, מתגברים הצרפתים את כוחות האוויר שלהם בבסיס האווירי אל דפראה שבנסיכות Al Dhafra Air Base, שם נמצאים כבר בכוחות אוויר אמריקנים גדולים.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות