נושאת המטוסים הגרעינית הצרפתית `שארל דה גול` Charles de Gaulle R 91, הגיעה למפרץ הפרסי.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: נושאת המטוסים הגרעינית הצרפתית `שארל דה גול` Charles de Gaulle R 91 ושייטת אוניות המלחמה הצרפתיות המלוות אותה הגיעה לצפון הים הערבי מול חופי איראן, והצטרפה במשימות אבטחה והגנה הקשורות למלחמה עולמית בטרור, missions in support of Operation Enduring Freedom and International Security Assistance Forces- ISAF,
נושאת המטוסים הצרפתית הצטרפה לנושאת המטוסים האמריקנית הגרעינית `סטנניס` USS John C. Stennis CVN 74. זו הפעם הראשונה ששתי נושאות מטוסים גרעיניות, אחת אמריקנית ואחת צרפתית, משייטות ופועלות ביחד מול חופי איראן. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי המפגש בין שתי נושאות המטוסים תוכנן לקראת פתיחת הדיון במועצת הביטחון בהרחבת הסנקציות על איראן בגלל סירובה להפסיק את העשרת האורניום ואת תוכניתה הגרעינית. הופעתה של `שארל דה גול` מול חופיה הדרומיים, הדהים את הצמרת הפוליטית והצבאית האיראנית, מאחר ועד עתה סברה טהרן כי פריס חולקת על מדיניותה של ארצות הברית כלפי התוכנית הגרעינית שלה, והיא מעוניינת יותר בשיפור היחסים עם איראן.
אולם חוגים צבאיים מערביים אומרים כי נשיא צרפת הפורש ז`אק שיראק, החליט ערב עזיבתו את התפקיד לתקן את הרושם הקשה שעשו דבריו מתחילת פברואר, בהם אמר כי העולם וישראל יכולים לחיות עם העובדה שלאיראן יש פצצה גרעינית אחת או שתיים. רשמית תפעיל נושאת המטוסים את מטוסי הקרב-הפצצה שלה מדגם `רפאל` Rafale, לצד המטוסים האמריקנים, במשימות מבצעיות באפגניסטן.
בואה של `שארל דה גול` לים הערבי מעמידה את מספר נושאות המטוסים המערביות הנמצאות בטווח פעולה מאיראן ל-4. 3 נושאות מטוסים אמריקניות, `איזנהאור`USS Eisenhower , סטנניס`UUS Stennis , ו`בוקסר` USS Boxer, ונושאת המטוסים הצרפתית.
בכוח המשימה המלווה את `שראלס דה גול` מספר French Task Force 473, נמצאות 5 אוניות המלחמה הבאות: `קסארד` FNS Cassard D 614, שהיא משחתת טילים מונחים.
`טורוויל` FNS Tourville D 610, פריגאטה ללוחמה נגד צוללות. `דופליקס` FNS Dupleix D 641, משחתת המותאמת בין השאר לתפקידי ליווי של מכליות נפט. `מארן` FNS Marne A 630, שהיא ואניית פיקוד ואספקה.
בכוח המשימה האמריקני `סטנטיס` נמצאות מלבד הזרועות האוויריות האמריקניות מס` 9 Air Wing 9, וטייסת מס` Commander, Destroyer Squadron 21, ישנן 4 האוניות הבאות: `אנטיטאם` USS Antietam CG 54, שהיא סיירת טילים מונחים. `אוקיין` USS O’Kane DDG 77, משחתת טילים מונחים. `פריבל` USS Preble DDG 88, משחתת. ו`ברידג` USNS Bridge T-AOE 10, אוניית פיקוד קרבית מהירה.
מפקד השייטת הצרפתית הוא אדמירל משנה חאוויר מאגנה Rear Adm. Xavier Magne, ומפקד השייטת האמריקנית הוא אדמירל משנה קווין קוין Rear Adm. Kevin Quinn.

Print Friendly, PDF & Email