נותרו 3 חודשים בלבד לפעול נגד הנשק הגרעיני האיראני. באפריל תהיינה לטהרן 5 פצצות גרעיניות

הנשיא אובמה אמר ביום א' 13.10, כי הסנקציות הכלליות נגד איראן פגעו קשה enormous bite בכלכלת איראן, וכי מנהיגי רוסיה וסין, אתם נפגש בסוף השבוע בהוואי בוועידת ראשי מדינות אסיה והאוקיינוס השקט, מאוחדים אתו במאמצים למנוע מאיראן מליצור נשק גרעיני דבר שייפתח מרוץ חימוש גרעיני בכל המזרח התיכון. US is united with Russian and Chinese leaders in ensuring Iran does not develop an atomic weapon and unleash an arms race across the Middle East.
לא עברו חמש שעות מאז דברי אובמה, ושר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, אמר ביום א' במסיבת עיתונאים, דברים הפוכים לגמרי. 'הסנקציות נגד איראן מיצו את עצמן, ועכשיו הבעיה (של הגרעין האיראני) צריכה למצוא את פתרונה באמצעות ערוצים דיפלומטיים' ציטוט מקור: Sanctions against Iran have been exhausted, and now the problem should be solved through diplomatic channels.
במילים אחרות, לא תהיינה סנקציות נוספות על איראן, לא תהייה גם החמרה של הסנקציות הקיימות, כפי שהנשיא אובמה רוצה, ואם רוצים לטפל בבעיית הגרעין האיראני, צריך לשבת ולדון בכך עם האיראניים.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי כמו שהנשיא אובמה מתעלם מכך, כי הסנקציות הבינלאומיות והחד צדדיות האמריקניות נגד איראן נכשלו להשיג את מטרתן העיקרית, והיא עצירת התוכנית הגרעינית הצבאית האיראנית, כך שר החוץ הרוסי לברוב, מתעלם מכך כי כל המגעים הדיפלומטיים עם האיראניים בעשר השנים האחרונות נכשלו, לאחר שהאיראניים השתמשו בהם כמכשיר ליצירת מרווחי זמן שיאפשרו להם לפתח את הנשק הגרעיני ללא הפרעה ולחץ בינלאומיים.
הנשיא אובמה דיבר גם על האופציה הצבאית מול איראן, ואמר 'כי אנו (ארה''ב), איננו מסירים שום אופציה מעל השולחן'. 'איראן', אמר הנשיא, 'מצוידת בנשק גרעיני תהווה סכנה לא רק לאזור, אלא גם לארצות הברית'. ציטוט המקור: We are not taking any options off the table. Iran with nuclear weapons would pose a threat not only to the region but also to the United States. זו הייתה הפעם הראשונה שנשיא אמריקני ציין במפורש כי נשק גרעיני איראני מהווה סכנה ישירה לארצות הברית. עד עתה ההתבטאויות האמריקניות היו, כי נשק גרעיני איראני מהווה סכנה לאינטרסים ולמעמד של ארה''ב במזרח התיכון.
המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מוסרים, כי בפגישה סגורה של מנהיגים יהודיים אמריקניים שנערכה ביום א' בניו יורק דווח, כי המידע המודיעיני המצוי בידי ממשל אובמה מראה כי הולך ונסגר חלון ההזדמנויות לפעול נגד הנשק הגרעיני האיראני, וכי כבר בסוף החורף ותחילת האביב של 2012, כלומר בסוף חודש מרס ותחילת אפריל בשנה הבאה אי אפשר יהיה לפעול יותר נגד הנשק הגרעיני האיראני. הסיבה: מאחר ובידי איראן יהיה כבר נשק כזה. התקפה על הנשק הגרעיני האיראני, תגרום לזיהום רדיו אקטיבי קשה במפרץ שיפגע במקורות אספקת הנפט העולמיים.
בדיווח נמסר עוד, כי ההערכה זו משאירה בידי ארצות הברית, וגם בידי ישראל, לא יותר מאשר עוד חודשיים-שלושה לפעול נגד התוכנית הגרעינית האיראנית, לפני שנשק זה יהפוך לעובדה. לפי ההערכה זו, איראן תחזיק בידיה כבר באמצע 2012, לפחות חמש פצצות, או ראשי חץ גרעיניים.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלנו מדווחים, כי לכל חרושת השמועות כאילו סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA, או המוסד הישראלי עמדו מאחורי הפיצוץ בשבת 12.11, בבסיס משמרות המהפכה במערב טהרן, בו נהרג ראש תוכנית הטילים של משמרות המהפכה תת אלוף חסן מוקאדם Brig. Hassan Moghadam, אין בסיס.
עם כל היכולת המבצעיות של שני ארגוני ביון אלה, שכבר הוכחה בעבר באיראן ובייחוד בטהרן, הם אינם מסוגלים לפגוע נקודתית בראש חץ של טיל אחד באמצע בסיס של משמרות המהפכה שעה שנאספים מסביבו כמה מראשי תוכנית הטילים האיראנית לדון בשיפורים שהוכנסו בראש החץ של הטיל כדי להגביר את הדיוק שבפגיעתו.
פגיעה ופיצוץ כזה יכולים להיות מושגים רק באמצעות טיל שישוגר ממלט שנע במרחב האווירי האיראני שיפגע נקודתית בטיל. גם העובדה כי במתקן משמרות המהפכה היה פיצוץ אחד בלבד ועוצמתו מצביעים על כך כי בבסיס התפוצץ ראש חץ של טיל אחד בלבד, וכי המודבר בתאונת עבודה. צורת והיקף הפיצוץ, שוללים גם את האפשרות כי במקום הוטמן חומר נפץ שהתפוצץ.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות