ניו-יורק נגד לוס אנג'לס. המרוויח הגדול ISIS

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלסיו Bill de Blasio, ומפקד משטרת ניו יורק וויליאם בראטון William Bratton אמרו, ביום ג' 15.12, כי הם בטוחים שאין ממש במסר האלקטרוני המאיים שבגללו כל בתי הספר באזור לוס-אנג'לס, נסגרו  בגלל איומים שהתקבלו על הטמנת פצצות בהן. שני ראשי המערכת בניו יורק אמרו,  כי גם הם קבלו את המסר המאיים החתום על ידי 'גיהאדיסט', אבל לדעתם מדובר במתיחה יותר מאשר באיום. 
ביל בלסיו אמר, שהוא בטוח שלא נשקפת סכנה לתלמידי ניו יורק, וכי מדובר ב'תגובה מאוד מופרזת', significant overreaction. לדבריו לא רק לוס אנג'לס וניו יורק קבלו את האיום, אלא גם ערים אחרות נוספות בארצות הברית.
אבל בלוס אנג'לס סרבו להתייחס לקור הרוח הקפואה שנשבה מניו יורק.
לדעת ראשי העיר, מפקדי המשטרה, והאחראים על מערכת החינוך בעיר, האיום שהגיע מפרנקפורט שבגרמניה הוא ממשי ולאחר פיגוע הירי בסאן באנארדינו San Benardino, בו נרצחו 14 איש,על ידי שני מוסלמים ששלטונות ומערכת הביטחון האמריקנית נכשלו בחשיפתם, הם אינם מוכנים לקחת סיכונים נוספים, בעיקר כאשר מדובר בתלמידים.
וכך קרה שמערכת החינוך השנייה בגודלה בארצות הברית נסגרה, וכשלושת רבעי מיליון מורים, תלמידים, עובדי בתי הספר ונהגים נצטוו להישאר בבתיהם ולא לבוא לעבודה.
כל זה מתרחש רק 24 שעות לאחר שהנשיא אובמה שהגיע ביום ב' 13.12, לביקור נדיר בפנטגון כדי להשתתף בישיבה של מפקדי הצבא האמריקני על נושא המלחמה ב-ISIS, אמר: 'אנו מכים חזק יותר ב-ISIS מאשר אי פעם' We are hitting ISIL harder than ever.
אובמה ניסה לעודד את האמריקנים ולנוטע בהם ביטחון ש-ISIS 'המוכה' איננו מהווה איום ממשי עליהם, גם אם נמצאו שני מוסלמים רדיקאליים שביצעו את פיגוע הירי  בסאן באנארדינו. 
אבל אז באו האירועים בלוס-אנג'לס והראו לכל כי אובמה נכשל במשימה זו.
אפילו אם ISIS לא תכנן ואולי אפילו לא ידע על המסרים המאיימים שנשלחו למערכות החינוך האמריקניות, הרי הוא מחכך עתה את ידיו בהנאה כאשר הוא רואה, כיצד אי-מייל אחד, גורם לסגירת מערכת החינוך השנייה בגודלה בארצות הברית, ולהתנגשות בין שני מגה-מטרופולין   אמריקניים ניו-יוק ולוס אנג'לס.
אפילו התפוצצות פצצה, או מכונית תופת לא הייתה יכולה להשיג עבור ISIS הישג גדול יותר.
עם התחלת מצב החירום בלוס אנג'לס דיווחו המקורות של תיקדבקה:    
כל בתי הספר באזור לוס-אנג'לס, נסגרו ביום ג' 15.12, בגלל איומים שהתקבלו על הטמנת פצצות בהם. ה-FBI הודיע כי המדובר באיומים שיש לקחת אותם ברצינות. האיומים הזכירו במפורש פיגוע בתלמידים. כל  640,000 התלמידים בלמעלה מ-1,000 בתי ספר בעיר והמורים נשלחו לבתיהם, ותנועת  1,000 האוטובוסים המעבירים את התלמידים לבתי הספר הושבתה.
זו הפעם הראשונה שהתרעה מפני מעשי טרור בארצות הברית מביאה לפינוי המוני בהיקף כזה.

האיום שהיה מסר אלקטרוני אמר כי הפיגוע לא יהיה רק בבית ספר אחד, אלא בתי ספר רבים ייפגעו.
שלטונות החינוך והמשטרה בלו-אנג'לס מציינים, כי בתי הספר לא ייפתחו עד אשר בכולם תעירך בדיקה ביטחונית לאיתור חומרי נפץ.  
גורמי ביטחון בלוס אנג'לס אמרו, כי הם לוקחים את האיום הזה ברצינות רבה בייחוד לאחר פיגוע הירי בסאן באנארדינו San Benardino, בו נרצחו 14 איש על ידי טרוריסטים מוסלמיים שטענו כי הם משתייכים ל-ISIS.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות