המתנקש בחברי הקונגרס מהמפלגה הרפובליקנית מת מפצעיו. מצבו של חבר הקונגרס סטיב סקאליס שנפצע אנוש

חבר הקונגרס האמריקני הרפובליקני סטיב סקאליס Steve Scalise, 'מצליף' סיעת הרוב והאיש השלישי בחשיבותו בקונגרס האמריקני, שנפגע בתקרית הירי ביום ד' 14.6 במגרש אימונים  של משחק בייסבול באלכסנדריה וורג'יניה, הוגדר בלילה 'כאנוש' critical לאחר ניתוח שעבר בבית החולים אליו הובא.

במשך שעות רבות מאז הפיגוע מסרו מקורות בוושינגטון כי מצבו יציב והוא נפגע רק בירכו. אולם בשעות הלילה הודיע בית החולים כי מצבו אנוש.  נראה כי סטיב סקאליס נפגע מהירי בכמה מקומות בגופו ואיבד דם רב.
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וסגנו מייק פאנס ביטלו את כל פגישותיהם והופעותיהם
ככל שמתבררים הפרטים על הירי ביום ד' 14.6, במגרש אימונים  של משחק בייסבול באלכסנדריה וורג'יניה, בו נפצע  מנהיג הרוב הרפובליקני בסנט האמריקני סטיב סקאליס Steve Scalise מתברר, כי המדובר היה בניסיון התנקשות שכוון נגד קבוצת חברי קונגרס וסנט מהמפלגה הרפובליקנית.
המתנקש הוא ג'יימס הודג'קינסון James Hodgkinson בן 66 מאילינוי.
הנשיא דולנד טראמפ
הודיע  ביום ד' אחה"צ, כי המתנקש מת מפצעיו, לאחר שאנשי משטרת הקפיטול ירו בו. חילופי היריות בין השוטרים למתנקש נמשכו כ-10 דקות.
ג'יימס הודג'קינסון תמך בבחירות האחרונות לנשיאות (בנובמבר 2016) במועמד השמאל ברני סנדרס Bernie Sanders, אשר רץ מול הילארי קלינטון, בבחירות למעומדות הדמוקרטים לנשיאות. הוא התנגד בחריפות לנשיא דונלד טראמפ ולאנשי המפלגה הרפובליקנית.

עדי ראייה מוסרים כי שני שומרי ראש שהיו עם מנהיג הרוב הרפובליקני ניהלו חילופי יריות עם התוקף. שני שומרי הראש נפצעו.
ידיעות נוספות מוסרות על חבר קונגרס נוסף- רוג'ר וויליאמס מטקסס Roger Williams, R-Tex, שפונה באלונקה ממגרש המשחקים. עדיין לא ברור באם נפגע מהירי.
חלק מהנוכחים במקום בעת האירוע אומרים כי נוכחותם של שומרי הראש מנעה מהתוקף לבצע טבח.
מיד עם הגיע הידיעות הראשונות דיווחו המקורות של תיקדבקה בוושינגטון:
ידיעות ראשונות על התנקשות בחייו, ביום ד' 14.6, של מנהיג הרוב הרפובליקני בסנט האמריקני סטיב סקאליס Steve Scalise מלואיזינה.  המתנקש ירה בו מקרוב במגרש אימונים  של משחק בייסבול באלכסנדריה וורג'יניה Alexandria Virginia לפחות מספר כדורים. הסנטור נפצע והועבר לבית חולים.
בעת הירי היו במתקן הספורט כמה חברי קונגרס וסנטורים רפובליקנים.
עדי ראיה מסרו, כי היורה הגיע למגרש האימונים ושאל סנטורים אחרים מאיזה מפלגה הם. מהמפלגה הדמוקטית או הרפובליקנית, ואחר כךל פתח באש. עדי ראייה אחרים מדווחים כי המתנקש נשא רובה וירה בין 15 ל-20 כדורים. המתנקש נורה ונפצע.
אלכסנדריה היא אחת הערים מסביב לוושינגטון הבירה.

Print Friendly, PDF & Email