ניתוח התקפת הטילים האיראניים על הבסיסים האמריקנים בעיראק מצביעה על התקדמות דרמטית במידת הדיוק שלהם בפגיעה במטרה

מקורות צבאיים רוסיים טוענים בימים האחרונים, כי רוסיה היא שסיפקה לאיראן  את האמצעים הדרושים להשיג דיוק בקליעה למטרות בהפגזת הטילים האיראניים על שני בסיס בסיסי האוויר האמריקנים בעיראק ב-8 לינואר. 
הפרסומים הרוסיים טוענים, כי הם העמידו לרשות האיראניים את רשת הניווט העולמית שלהם 'גלונאס' GLONASS system, שהיא המקבילה הרוסית למערכת ה-GPS האמריקנית. השימוש במערכת הזו היא שאפשרה, לפי טענת המקורות הרוסיים, לטילים האיראניים לפגוע בדיוק של 10 מטר בלבד במטרות, בייחוד בבסיס עין אל-אסד שבמערב עיראק.
לפי המקורות הרוסיים שוגרו מאיראן 19 טילים, כאשר 17 מהם פוגעים במרכז המטרה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: יכולתם של הטילים האיראניים ששוגרו מאיראן ב-8 לינואר לפגוע ישירות במטרות שנקבעו להם הדהימה את גורמי המודיעין האמריקנים והישראליים אשר לא ידעו כי יש לטילים האיראניים יכולת דיוק כאלה.

פירוש ההישג האיראני הזה, אם הוא התרחש בגלל הטכנולוגיות הרוסיות, או פיתוחים איראניים, אומר שבידי איראן ישנה כיום כמות גדולה מאוד של טילים לטווח קצר ובינוני  המסוגלים להגיע לכל מטרה במזרח התיכון שאיננה מוגנת על ידי מערכת נ"מ יעילה הנמצאת ברדיוס של 700 ק"מ מגבולות איראן ולפגוע בה.
בסוף השבוע אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, כי מיד לאחר התקפת הטילים האיראניים על הבסיסים האמריקנים, הבחינו מערכות המכ"ם הרוסיות ב-6 מפציצי חמקן מדגם F-35 בקרבת הגבול המערבי של איראן עם עיראק. לברוב לא אמר באם מדובר במטוסים אמריקנים, או ישראליים.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות