נמצאה הגופה של התיירת האמריקנית קריסטין לוגן. הייתה כפותה כאשר נרצחה בצורה אכזרית

לאחר 16 שעות של חיפושים נרחבים שנערכו על ידי כוחות גדולים מאוד של צה''ל, משטרה, שב''כ, ומתנדבים רבים, ביניהם כוחות מיוחדים של צה''ל, אחר תוקפיה הפלסטינים של התיירת האמריקנית קריסטין לוגן, במשך כל שעות הלילה והבוקר, ביום א' 20.12, נמצאה גופתה הכופתה והדקורה ליד הכביש בין מושב מטע לבית שמש, קרוב לאזור בו הותקפה. היא נרצחה באכזריות רבה. האזור נסגר לתנועה של הולכי רגל ורכב, ולמקוום הגיעה ניידת זיהוי פלילי. מרגע מציאת הגופה הפך המבצע למציאת התיירת האמריקנית, למבצע ללכידתם של 2 הפלסטינים שתקפו את שתי הנשים שאחת מהן, קיי סוזן וילסון, תושבת גבעת זאב בירושלים הצליחה לברוח מזירת האירוע כפותה ופצועה קשה לאחר שהתוקפים הניחו לה כאשר היא מצליחה להעמיד פנים כאילו היא מתה. וילסון הגיעה למטיילים ששהו בסביבה, שהזעיקו את מד''א והמשטרה.
הכוחות המשיכו כל הלילה ולפנות בוקר במאמץ לגלות עקבות כל שהם של התיירת, או תוקפיה, מבלי שיתגלה דבר. מצורת החיפושים, והתבטאויות של קציני משטרה בשטח עלה כי אפסו התקוות למצוא בחיים את קריסטין לוגן, לאחר שבשטח הופעלו אמצעי הדמיה מתקדמים, ויחידות כלבי גישושו בניסיון לגלות אותה.
עתה ברור גם כי מטרת התוקפים הייתה לרצוח את הנשים ולא לבצע חטיפה.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי המדיניות של המשטרה, גם לאחר מציאת הגופה של התיירת האמריקנית, לרמוז כי ייתכן שהתקיפה לא נערכה על ידי פלסטינים, אלא על ידי גורמים אחרים ששתי הנשים, או לפחות אחת מהן שיתפו אתן פעולה בשלבים הראשונים של האירוע, הביאה לגל של שמועות אשר מטילות ספק בגרסא של קיי סוזן וילסון.
השאלה היא האם מדובר במדיניות של המשטרה שנועדה לעזור על ידי הרמיזות המעורפלות בחקירה, או במדיניות של המשטרה לנסות ולטשטש את העובדה כי בעומק הקו הירוק, באזור בטוח יחסית בו מטיילים אלפי מטיילים ישראליים בוצע פיגוע לאומני שכלל רצח, מבלי שהמשטרה מנעה אותו.
בשבת 19.12, אחה''צ ובשעות הלילה דיווחנו:
כוננות חטיפה הוכרזה במוצאי שבת 19.12 באזורי ירושלים, בית לחם, והר חברון, לאחר שהתגבר החשש, כי אשה, שזהותה לא נמסרה, נחטפה על ידי שני גברים ערביים, כנראה פלסטינים, שדקרו שתי נשים, אחת מהם כנראה אזרחית אמריקנית בת-45, שטיילו ליד יקב סמוך למושב מטע ליד בית שמש, אזור שהוא בתוך הקו הירוק.  הישראלית מדריכת התיירים, קיי סוזן וילסון, הגיעה בכוחות עצמה למטיילים שהיו בסביבה, כשהיא פצועה קשה. היא פונתה מיד לבית חולים בירושלים. בלילה הוטב מצבה והוא הוגדר בינוני.
הפצועה סיפרה לחוקרי המשטרה כי שתיהן הותקפו בעת הטיול, על ידי שני גברים דוברי ערבית, אשר הצליחו לכפות את ידיהן ודקרו את שתיהן. מדריכת התיירים הצליחה להימלט לכיוון בית שמש, בעת שהתוקפים היו עסוקים בגרירת חברתה הפצועה.
מיד לאחר קבלת הדיווח הזה הוזנקו לשטח כוחות גדולים של צה''ל ומשטרה, ונערכים חיפושים בניסיון לאתר את האשה הנעדרת, בתקווה שהתוקפים נטשו אותה בשטח פצועה.
כמה מקורות במשטרה אמרו בלילה כי יש חשש לחייה של האשה שמחפשים אחריה.
כוחות גדולים של צה''ל המשתמשים במסוקים המשגרים נורי תאורה, פועלים בסביבות צור, הדסה, בית''ר עילית, וגוש עציון. כמו כן הוקמו מחסומי משטרה בכל אזור ירושלים. כביש מס' 375 בין מטע לצומת רוגלית, המחבר בין צור הדסה לעמק האלה נסגר במוצאי שבת לתנועה, בשני הכיוונים.
מפקד משטרת ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, אמר כי נבדקת אפשרות של חטיפה ואפשרות שהנעדרת כבר לא נמצאת בשטח. המשטרה והשב"כ מפעילים במשותף גורמי מודיעין כדי לנסות ולהבין מי היו החוטפים ולאן ברחו. 

 

Print Friendly, PDF & Email