נמשכים מטחי הטילים הכבדים של  הג'יהאד על תל-אביב וגוש דן. טילים על באר שבע. אין הפסקת אש

משעות הצהרים ביום ד' 10.5, מבצע 'מכן וחץ' התנהל בשני מסלולים. במסלול אחד נמסר כל הזמן כי מתקדמים המגעים שנוהלו על ידי מצרים להשגת הפסקת אש בין צה"ל והג'יהאד האיסלמי. באחד הדיווחים אפילו נקבעה שעה כאשר הפסקת האש תיכנס לתוקפה.  במסלול השני שיגור הטילים מהרצועה לשטח ישראל לא רק שהופחת אלא  הגיע לשיאים חדשים. החל משעות הצהרים שוגרו לישראל כ-400 טילים. לטווח הטילים נכנסו תל-אביב, רמת גן, ראשון לציון, אשדוד ובאר שבע.
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט, שהופיעו במסרים לאומה לא הזכירו במילה אחת את האפשרות של הפסקת אש.
ראש המל"ל צחי הנגבי אמר כי השמועות על הפסקת אש היו מוקדמות מידיי.
ראש הממשלה נתניהו אמר: כי 'אנחנו עדיין בעיצומה של המערכה. ברגעים אלו ממש כוחותינו תוקפים בעוצמה ברצועת עזה וגובים מחיר יקר מארגוני הטרור. כל מי שפוגע בנו, דמו בראשו. אנחנו אומרים למחבלים ושולחיהם, אנו רואים אתכם בכל מקום. אתם לא יכולים להתחבא ואנחנו בוחרים את המקום והזמן לתקוף אתכם. אנחנו ולא אתם. לא רק בתגובה, גם ברגיעה, הבחירה שלנו'.
שר הביטחון יואב גלנט אמר כי 'בשתי היממות האחרונות צה"ל, כוחות הביטחון, הנחיתו מכה קשה על הג'יהאד האיסלאמי בעזה. פתחנו המערכה בסדרת תקיפות מוצלחות ומדויקות. לצד סיכול הנהגת הארגון – מיד לאחר מכן הייתה תקיפה של מאות פצצות של חיל האוויר על אתרים מדויקים ובהם יעדי ייצור של אמצעי לחימה נגדנו'.
שר הביטחון הוסף ואמר: 'ההישגים הללו הושגו בראש ובראשונה כתוצאה מעוצמתו וכוחו של צה"ל, שב"כ והתיאום ביניהם. רמת התיאום, השותפות, החברות כמו שקיימת היום בין צה"ל ושב"כ, יחד עם משרד הביטחון תחת הנהגת רה"מ והקבינט, כזה דבר לא ראיתי'.
מיד לאחר דבריהם של ראש הממשלה ושר הביטחון שיגר הג'יהאד האיסלמי מטח כבד של טילים לעבר תל-אביב וגוש דן.
במשך יום ד' דובר רבות על כך שהחמאס לא לוקח חלק במערכה. זו כמובן אשליה. החמאס לא מונע מהג'יהאד לבצע את הירי והוא עוזר לו בלוגיסטיקה של הירי ובהעברת טילים ממקום למקום ברצועה.  נכון לעכשיו העזרה שהחמאס נותן לג'יהאד עוזרת לו מאוד בירי של מטחי הטילים הכבדים.
מבחינה צבאית לא היו ביום ד' שינויים חשובים במערכים הצבאיים של צה"ל והג'יהאד.
ההתפתחות החשובה ביותר מבחינה צבאית הייתה הפעלתה של מערכת טילי הנ"מ 'שרביט קסמים' מול הטילים שנורו על תל-אביב. המערכת פעלה בהצלחה ויירטה את טילי הג'יהאד.


Print Friendly, PDF & Email