נסראללה לישראל: אם אתם רוצים הפסקת אש קבועה בסוריה ובלבנון-רק לפי תנאינו. אם לא-המלחמה נמשכת

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, הציב ביום ו' 30.1, תנאים ברורים להמשך המערכה הצבאית בין ארגונו ובין ישראל, כאשר הוא קבע, כי אם ישראל רוצה בהפסקת אש קבועה בסוריה ובלבנון, גם הוא מוכן לכך, אבל אם ישראל שומרת לעצמה את הזכות לפעול נגד הנוכחות הצבאית של חיזבאללה, וגם של איראן בסוריה המלחמה תימשך.
'אין יותר כללים לעימות' (עם ישראל), אמר נסראללה, ברמזו רמז עבה כי לא איראן ולא חיזבאללה אינם מכירים יותר בקווים האדומים שישראל מנסה להכתיב בסוריה.  The resistance no longer cares about rules of engagement.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה, מציינים כי אפשר וצריך להניח כי דבריו של נסראללה תואמו עם טהרן.
נסראללה הודיע, כי אם מישהו מאנשי חיזבאללה ירצח (ולא משנה על ידי מי), ישראל תהייה האשמה כאשר חיזבאללה שומר את הזכות להגיב. ציטוט המקור:From now on, if any member of Hizbullah is assassinated, then we will blame it on Israel and reserve the right to respond to it whenever and however we choose.
נסראללה גם הדגיש, כי בעוד שישראל לא לקחה על עצמה אחריות על פעולת החיסול בקוניטרה של מפקדים איראנים ושל חיזבאללה, חיזבאללה לקח מיד אחריות על התקיפה של שיירת המפקדים הישראלים ליד חוות שבעא.
נסראללה הוסיף, כי 'העירבוב של דם לבנוני ואיראני על אדמה סורית ליד קוניטרה, מפגין את האחדות (של איראן, סוריה, לבנון), בקרב ובגורל'. The mix of Lebanese and Iranian blood on Syrian soil in Quneitra represent the unity of our battle and fate. במילים אחרות, מדובר בעם אחד, בחזית אחת, ובמלחמה אחת.
היה ברור מדבריו של נסראללה, כי כל מה שהתרחש ברמת הגולן בשבועיים האחרונים מאז תקיפת צה''ל ב-18.1, ועד תקיפת שיירת צה''ל ליד הכפר ראג'ר ביום ד' 28.1, היו התנגשויות הפתיחה והגישוש בין צה''ל, משמרות המהפכה האיראנים, חיזבאללה, ומליציות שיעיות מקומיות ועיראקיות, במלחמה החדשה על הנוכחות הצבאית האיראנית ושל חיזבאללה, בהרי קלמון, Qalamoun mountains, ועד הר החרמון. 
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי המדובר ברצועה צרה המשתרעת לאורך של כ-150 ק''מ, החל מבקעת הלבנון, ורוחבה (מלבד באזור הבקעה שם היא רחבה יותר) איננו מגיע ליותר מ-10 ק''מ.  רצועה זו מסתיימת בגולן הסורי ובהר החרמון.  
אפשר גם היה להבחין בדבריו של נסראללה, כי לא נעלם מעיניו  ובוודאי שלא מעיני האיראנים, כי הסיבוב האחרון, בו ידו של צה''ל הייתה מכל בחינה אפשרית של זירת הקרב-החל מניהול האירוע על ידי דרגי הפיקוד השונים, קבלת  החלטות לגבי האוכלוסייה האזרחית בשטחי האש, והמודיעין-על התחתונה, היה עוד קרב  אחד, בשורה של קרבות רבים הצפויים להתחולל באזור, תוך זמן קצר יחסית.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי ההערכה המודיעינית היא שקרבות כאלה יתחדשו כבר במהלך חודש פברואר, משום שברור כי ישראל איננה יכולה לקבל את תנאיהם של נסראללה והאיראנים לגבי המתרחש בסוריה.  

 

Print Friendly, PDF & Email