נסראללה למפקדיו: נעמוד במלחמה עם ישראל גם ללא איראן וסוריה. נכבוש חלקים מהגליל

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה עורך בשבועיים האחרונים סיורים בכל יחידות חיזבאללה ומכין את מפקדיהן לקראת מלחמה אפשרית עם ישראל, מבלי שחיזבאללה יקבל עזרה צבאית מאיראן, או מסוריה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי נסראללה פורש בפני מפקדי היחידות את התוכניות המבצעיות האחרונות למלחמה בישראל, לפיה היא תפתח בהפתעה מצד חיזבאללה, שישגר כבר במכה הראשונה 10,000 טילים על בסיסי האוויר וגיוס המילואים של צה''ל, ועל תל-אביב.
'האויב הציוני איננו מוכן למכת טילים בהיקף כזה', אומר נסראללה למפקדיו. 'הוא, כלומר צה''ל, לא יודע היכן נמצאים בסיסי השיגור הסודיים שלנו, והוא לא יוכל לעצור את מכת הטילים זו, שתקבע את גורל המלחמה'.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים שלנו מדווחים עוד, כי נסראללה שאינו פוסח בביקוריו על שום יחידה קטנה ככל שתהייה של חיזבאללה, אומר בתשובה לשאלות המפקדים, כי עליהם להתכונן למלחמה בה חיזבאללה יצטרך להלחם לבדו מול צה''ל, מבלי מעורבות ומבלי לקבל עזרה צבאית מאיראן וסוריה. 'אנו לא יודעים, באיזה מצב מדיני-צבאי האיראנים יהיו בעת ביצוע ההתקפה, ואנו כבר יודעים כי צבא סוריה הנלחם כבר עשרה חודשים נגד המורדים בנשיא בשאר אסד לא יוכל לבוא לעזרתנו'.
בניסיון להעלות את המוראל בקרב המפקדים אתם הוא נפגש, מספר להם נסראללה, כי באחרונה קבל חיזבאללה מערכות נשק מתקדמות, כולל טילי נ''ט ונ''מ מתקדמים שנרכשו בלוב.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי מערכות נשק אלה הגיעו ללבנון באמצעות אוניות ומטוסים שהפליגו באחרונה מנמל טריפולי בלוב. בטריפולי ובבנגאזי שוהות נציגויות של חיזבאללה הרוכשות את הנשק מידי מפקדי המליציות השונות המהוות את הכוח הצבאי של ממשלת המעבר בלוב ה-NTC. את התשלום עבור הנשק מבצעים נציגים איראניים, ונציגים של האחים המוסלמיים המצריים, הנמצאים בטריפולי.
עוד מוסרים המקורות המודיעיניים של תיקדבקה, כי בשיחותיו עם המפקדים מעלה נסראללה תוכנית מבצעית ישנה של חיזבאללה לפיה במקביל להתקפת הטילים על ישראל, תחצנה את גבול ישראל-לבנון חמש חטיבות של כוחות מיוחדים של חיזבאללה שיכבשו חלקים גדולים של הגליל, כאשר על חוד הכוחות האלה הוטל להגיע עד לפרברי כרמיאל.
במילים אחרות, בעוד שצה''ל ינסה להעביר את המלחמה לתוך לבנון, חיזבאללה יעביר אותה לתוך ישראל.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו בראשונה על התוכנית המבצעית הזו של חיזבאללה, כבר כמעט לפני שנתיים, בגיליון מס' 430 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, שיצא לאור ב-22 לינואר 2010. בראש מאמר זה צרפנו את מפת ההיערכות של חטיבות הקומנדו של חיזבאללה המתכוננות לפלוש לישראל, שפרסמנו אז.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי נסראללה מדגיש, וחוזר ומזהיר בשיחותיו עם המפקדים, כי הדבר ממנו הם צריכים להיזהר ביותר, היא החדירה המודיעינית של גופי המודיעין האמריקנים והישראלים לתוך שורות קציני וחיילי חיזבאללה.
'אנו יודעים', אומר נסראללה, 'כי חדירה כזו קיימת, והיא יכולה לחבל במהלכים ההתקפיים של חיזבאללה, יותר מאשר כל כוח צבאי אחר', מזהיר נסראללה. נסראללה גם אומר, כי עד עתה נכשלו האמריקנים והישראלים לגלות היכן ממוקמים בסיסי שיגור הטילים הסודיים של חיזבאללה.
המקורות של תיקדבקה מוסרים, כי בעוד בישראל עוסקים הדרגים הפוליטיים ואמצעי התקשורת באפשרות של התקפה ישראלית על מתקני הגרעין האיראניים, כאשר כמעט כל המידע שמתפרסם בפומבי איננו נכון והמדובר בדיסאינפורמציה פוליטית ואישית, הסכנה הממשית היא מהתלקחות קרובה של  מלחמה בין סוריה, חיזבאללה, וישראל.
הנשיא הסורי בשאר אסד מאמין, כי כבר עתה מתבצעת מעורבות צבאית של המערב במרד הסורי כמו  זו שהתרחשה בלוב, וכי הולך ומתקרב הרגע בו הוא יצטרך לממש את איומיו להגיב, כפי שאמר ביום א' 30.10 בראיון לעיתון בריטי, לחולל במזרח התיכון רעידת אדמה שתעלה את כל האזור באש.
עדות פומבית לכך, כי אכן זהו עתה כיוון הערכותיו וכוונותיו של אסד, אפשר היה לקבל ביום ה' 3.11, כאשר ראש מפלגת האופוזיציה הטורקית בירגל איימן גולאר Birgul Ayman Guler, העומדת בראש מפלגת העם הרפובליקנית the Republican People’s Party –CHP, חזרה מביקור בדמשק, ואמרה לאחר שיחות שניהלה עם הצמרת הסורית, 'כי המערב טווה ומבצע קשר שמטרתו לפלוש לסוריה, בעודו משתמש במושגים דמוקרטיה וחופש'. ציטוט המקור: The West has written a plot about democracy and liberty, and they are staging it. But this plot of democracy and liberty is nothing but the plot for an invasion. מפלגת העם הרפובליקנית הטורקית מתנגדת למדיניות הסורית של ראש ממשלת טורקיה טאייפ ארדואן, אשר הרחיב את המעורבות הטורקית במרד הסורי, ובכך גם את מעורבות נאט''ו בו, באמצעות הקמת מפקדות ומחנות אימונים של המורדים הסוריים בתוך השטח הטורקי, ואספקת נשק להם.
 

Print Friendly, PDF & Email