נסראללה נפגש בביירות עם משלחת וועדות ההתנגדות בעזה. סיכם את מעורבות החמאס במערכת הבחירות-כולל ירי טילים על גוש דן

כאשר מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה מזהיר, בשבת 26.1, שלא יאפשר לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, הנתון לדבריו במצוקה בגלל הבחירות הכלליות המתקרבות בישראל 'לעשות צעדים גדולים מטופשים', ושלושה ימים לאחר מכן מזכיר המועצה לביטחון לאומי של איראן, עלי שמחאני Ali Shamkhani, ביום ג' 29.1 אומר, כי הטילים המדויקים של איראן הגיעו כבר לידי 'ההתנגדות' בלבנון ובעזה, שמוכנה להגיב לכל מעשה טיפשות אפשרי, ברור ששניהם תיאמו את הדברים ביניהם.

עלי שמחאני נחשב אחד האנשים השקולים והרציניים בצמרת האיראנית, וכאשר הוא אומר שהטילים המדויקים של איראן הגיעו כבר לעזה, אפשר וצריך להניח כי הוא יודע על מה הוא מדבר.
עצם העובדה שההנהגה האיראנית הפקידה בידיו של שחמאני את 'תיק עזה'היא כבר סימן ברור לכך, כי אנו עומדים לקראת מעורבות של איראן וחיזבאללה במערכת הבחירות בישראל על ידי הדלקת חזית הדרום.

סימן ברור אחר להכנות אלה שעושות טהרן וביירות, הייתה פגישתם בביירות ביום ד' 30.1, של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, עם משלחת של וועדות חזית ההתנגדות העממית בעזה PRC, בראשותו של ראש הוועדות היימן אל-שאשאנייה Ayman al-Shashniya.
בפגישה, שיבח נסראללה את השתתפות וועדות ההתנגדות בהתקפות על כוחות צה"ל לאורך גדר המערכת בעוטף עזה, וציין במיוחד את פעולת לוחמי הוועדות אשר תלו את הדגל הפלסטיני הממולכד על גדר המערכת בחאן יונס ב-23 לספטמבר 2018, ואשר התפוצץ ופצע ארבעה חיילי גדוד ההנדסה הקרבית של צה"ל, כאשר ניסו להוריד אותו מעל הגדר.

בסיום הפגישה שנמשכה קרוב לשלוש שעות פורסמה ההודעה הבאה: 'שני הצדדים דנו בהתפתחויות האחרונות, בייחוד אלה הקשורות לצעדות השיבה הגדולה ולנכונות הפלסטינית להתעמת עם האויב הציוני'. They discussed latest developments, especially those related to the Great Marches of Return and the Palestinian resistance readiness to confront the Zionist enemy.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי ארגון חזית וועדות ההתנגדות העממית בעזה, הוא ארגון טרור קטן הקשור מבצעית, פיננסית, וארגונית עם החמאס.
מאחר והחמאס מעדיף בשלב זה להמשיך ולקבל את התשלומים החודשיים הקטאריים דרך ישראל והאו"ם, הוחלט בעזה, כדי שלא למשוך תשומת לב, לשלוח לביירות לפגישה עם נסראללה את משלחת וועדות ההתנגדות העממית, במטרה לתאם עם נסראללה, ובאמצעותו עם טהרן, את הפעולות המתוכננות להתערבות במערכת הבחירות.
המקורות שלנו מדווחים, כי בפגישה בביירות הוחלט, כי ההחרפה בהתקפות מהרצועה תתבצע בהדרגה בשבועות הקרובים כאשר היא תגיע לשיאה לקראת אמצע חודש מרס כלומר, שלושה שבועות לפני הבחירות.  
כמו כן נקבעו בפגישה  המטרות שייפגעו בישראל בעת ירי הטילים הבא מהרצועה. בין המטרות גם ערי גוש דן.     Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות