נפתחה המערכה האווירית על מתחם המחנות של 'גדודי אל קודס' באבו קמאל. עשרות אנשי מליציות עיראקיות וכמה קצינים איראניים הרוגים

כאשר במוצאי שבת 8.12, מתבצעת התקיפה מס' 4 במשך שבוע ימים על מתחם המחנות של 'גדודי אל קודס' האיראניים והמיליציות השיעיות העיראקיות  באזור אבו קמאל Abu Kamal, פירוש הדבר  שהמטוסים התוקפים אותו שמו במרכז המטרות שלהם לא רק שיירות נשק הבאות מעיראק בדרכן לסוריה, אלא שהם מפציצים בשיטתיות את המבנים המרכזיים של המתחם הזה מתוך מטרה להרוס אותם ולהוציא אותם מכלל שימוש.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי במערכה זו נוקטים מטוסי התקיפה בטקטיקה של התגברות הדרגתית של עוצמת ההפצצות. זו הסיבה בגללה אפשר להגדיר את התקיפה במוצאי שבת ככבדה ביותר.

תקיפה זו גרמה לא רק להרס רב של מבנים, אלא גם למספר גבוה מאוד של נפגעים. ההערכה של גורמי צבאיים ומודיעיניים מערביים היא, כי בהתקפה נהרגו, או נפצעו כמה עשרות אנשי המליציות השיעיות העיראקיות, ביניהם היו כמה קצינים של 'גדודי אל קודס' האיראניים.

תקיפות אלא אפשרו לשר הביטחון נפתלי בנט לומר ביום א' 8.12, כי 'אנחנו צריכים לעבור מבלימה להתקפה. רק כך נוכל להוציא את התוקפנות האיראנית מסוריה. אנחנו אומרים להם (לאיראנים) – סוריה תהפוך לוייטנאם שלכם. אתם תתבוססו עד שתוציאו את הכוחות מסוריה.'
מאוד יתכן שבנט הפריז ולא היה צריך להשתמש במושג 'וויטנאם', בהתחשב בעובדה, כי חיל האוויר האמריקני תוקף כבר כמה ימים ברציפות מטרות של איראן ושל המליציות השיעיות העיראקיות, צפונית לאבו קמאל, באזור דיר- א-זור.
מה שמסתמן עכשיו במזרח סוריה הוא תקיפה משולבת, אם כי לא תמיד מתואמת, של חיילות האוויר האמריקנים והישראלים.

בינתיים האיראנים והמליציות השיעיות העיראקיות לא רק שאינם מגיבים על התקיפות האלה, אלה שהם מתעלמים מהן כאילו לא היו כלל.
לכך יכולות להיות לפחות שלוש סיבות עיקריות:
1. אין לאיראנים כוחות אוויר באזור היכולים להתערב במתרחש.
2. מפקד חזיתות איראן במזרח התיכון הגנרל קאסם סוליימני שקוע במאבק להציל את עמדות איראן בקרב השיעיים העיראקיים ובבגדאד, כאשר ההתנגדות לאיראן בתוכם הולכת וגוברת.
בסדר העדיפויות האיראני בגדאד קודמת לאבו קמאל.
3. סוליימני מחכה לשעת כושר מתאימה כדי להגיב על התקיפות האלה.

פרטים מלאים על ההתפתחויות הצבאיות האלה במערכה נגד איראן יפורסמו בגיליון הבא של השבועון דבקה נט-וויקלי DNW מס' 873, שייצא לאור ביום שישי 13.12.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).   Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות