נראה שאי אפשר לעצור את הפיגועים שאל קעידה עומד לבצע, לציון 13 שנה לפיגועי 9/11

שירותי המודיעין הסעודיים, הבריטים, והאוסטרליים מעריכים, כי בידיהם מצוי מידע מספיק מהימן המצביע על כך, כי שניים מארגוני אל קעידה הפועלים במזרח התיכון, אל קעידה בחצי האי ערב, AQAP הפועל מתימן, ואל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, הפועל מעיראק וסוריה, השלימו את הכנותיהם המשותפות לביצוע פיגוע טרור משולב, לקראת יום השנה ה-13 לפיגועי 9/11 בוושינגטון ובניו יורק.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים, כי לפי המידע הזה, כוונת שני ארגוני הטרור הוא לבצע בו זמנית פיגועי טרור במזרח התיכון, ובאחת מבירות אירופה המערבית, ומאוחר יותר פיגוע טרור במטרה אמריקנית במזרח התיכון ובאירופה.
תוכנית הפעולה של שני ארגוני טרור אלה, מצביעה על כך שהם מעריכים, כי הם עדיין אינם ערוכים לבצע פיגוע בתוך ארצות הברית עצמה. להערכתם אם הם יבצעו פיגוע טרור בתוך ארצות הברית עצמה בתאריך מאוחר יותר לאחר שהפיגועים במזרח התיכון או באירופה כבר יבוצעו, עד סוף 2014, או תחילת 2015, האפקט שלו יהיה חזק יותר.
להתפתחויות כאלה התייחס עבדאללה מלך ערב הסעודית, בשבת 30.8, כאשר אמר באוזניו של השגריר האמריקני בריאד, כי אם המלחמה באל קעידה 'תוזנח אני בטוח כי בעוד חודש (הטרוריסטים) יגיעו לאירופה, ולאחר חודש נוסף הם יגיעו לאמריקה'. ציטוט המקור: If neglected, I am certain that after a month they will reach Europe and, after another month, America.
המקורות במפרץ של תיקדבקה מציינים, כי השגריר האמריקני בריאד ג'וזף ווסטפאל Joseph W. Westphal, הגיש באותו אירוע את כתב האמנתו למלך עבדאללה.
לכך יש חשיבות רבה, משום שהשגריר נמצא כבר שנתיים בבירתה הסעודית, והמלך לא מצא זמן עד שבת לקבל ממנו את כתב האמנתו. דבר המוכיח בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים, מה באמת המלך בן ה-91, חושב על נשיא ארה''ב אובמה, מדיניותו במזרח התיכון, ועל רצונו או אי רצונו- ויכולתו לפעול, נגד גורמי טרור.  
נראה כי המלך תוך תיאום מוקדם עם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, וראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט Tony Abbott, החליט בגלל חומרת המצב לפנות בעקיפין אל הנשיא אובמה, באמצעות טכס הגשת כתב האמנה, כדי שלא יואשם בכך כי לא הזהיר את וושינגטון מפני הפיגועים המתקרבים.  צעד סעודי כזה מוסבר גם בזה שהסעודים מעריכים כי מספר הנפגעים בפיגועים אלה יכול להיות גבוה.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי המידע על הפיגועים המתקרבים מסביב ל-11 בספטמבר איננו חדש, וכי הוא נמצא ברשותם של ארגוני המודיעין המזרח תיכוניים, האירופאים והאמריקנים, כבר מהשבוע השני של חודש מאי, כלומר כבר חמישה חודשים.
המידע מדבר על כך כי מי שנחשב כמומחה מס' 1 של אלקעידה לבניית פצצות ומטעני חומר נפץ,  איברהים חסן אל אסירי  Ibrahim Hassan al-Asiri, הפועל מתימן, הצליח לפתח חומר נפץ המסוגל להתגבר על אמצעי הביטחון ומכשירי העיקוב הקיימים היום בנמלי התעופה, הנמלים, המתקנים הצבאיים והביטחוניים, והמוסדות הציבוריים ברחבי העולם המערבי ובמזרח התיכון.
לדעת מומחי המודיעין, מסוגל היום אל קעידה, להחדיר חומר נפץ זה באמצעות נעליים מיוחדות, או מכשירים אלקטרוניים כמו iPhones and Samsung Galaxy phones, מבלי שאמצעי הביטחון יצליחו לחשוף אותם. 
המידע המודיעיני מדבר גם על 'פצצה אנושית חיה' body bomb. במילים אחרות, חומר הנפץ המיוחד הזה מושתל בתוך גופו של המתאבד באמצעות ניתוח רפואי.
המתאבד, או כמה מתאבדים, היכולים להיות אזרחים אמריקנים, בלגיים, בריטים, אוסטרלים, צרפתים, או גרמניים, נמצאים או שכבר הגיעו אל המטרות מבלי שהתגלו, והם מחכים לאות מוסכם שיקבלו, כדי לבצע את הפיגוע במטרה שנבחרה לכך.

המקורות שלנו מציינים, כי חומר נפץ חדש זה, הפך את אפשרויות התנועה של אנשי הטרור לפשוטה ביותר.
לאחר שעברו את ניתוח השתלת חומר הנפץ בגופם, כנראה בתימן, או באחת מארצות המפרץ הפרסי, על ידי רופאים מנתחים המזדהים עם אל קעידה, עברו המתאבדים כשהם משתמשים בדרכוניהם האמריקנים, או האירופאים, דרך ירדן, עיראק, וטורקיה, אל ארצות המזרח התיכון ואירופה אשר נקבעו כמטרות לפיגועים, מבלי שאיש יעכב מבעדם.
לדעת ראשי גופי מודיעין מערביים ומזרח תיכוניים רבים, המאמצים שעושה בימים האחרונים ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון, להעביר בפרלמנט הבריטי שורה של חוקים ותקנות אשר יאפשרו לשלטונות הביטחון הבריטיים להחרים את דרכוניהם של כ-500 מוסלמים בריטיים, המרבים לנסוע בין בריטניה, טורקיה, סוריה ועיראק, מאוחרים מידי, והם לא יצליחו לעכב את הפיגועים המתקרבים.
גם מומחי מודיעין וללוחמה נגד טרור אמריקנים וישראליים, שותפים לדעה זו.  

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות