הנשיא טראמפ: הסתיימה תקופת הפיוס עם איראן. מטיל סנקציות על משמרות המהפכה והטילים הבליסטיים. חשש מפעולות תגמול איראניות

נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ הודיע, ביום שישי 13.10, על שורה של צעדים שהוא עומד לנקוט נגד איראן במסגרת החלטתו לשנות את מדיניות וושינגטון מול טהרן
לאחר שהנשיא סקר את מעורבותה של איראן במעשי טרור במשך 38 בהן משטר האייטולות שולט באיראן מאז 1979, בתמיכתה בארגוני טרור כולל באל קעידה וחיזבאללה, ובשורה של מלחמות שזעזעו לדבריו, את היציבות במפרץ ובמזרח התיכון, מנה הנשיא את הצעדים הבאים:
1. פעולה הדוקה של ארצות הברית עם בעלות בריתה, במטרה לעצור את האיראנים.
2. הטלת סנקציות חדשות על המשטר במטרה להפסיק את הזרמת הכספים לאיראן בעזרתם טהרן ממנת את תכנית הגרעין והטילים הבליסטיים שלה. לדברי טראמפ איראן קיבלה מאז נחתם הסכם הגרעין ב-2015, כ-100 מיליארד דולר.
3. ארצות הברית לא תאפשר לאיראן לבצע יותר ניסויים בטילים בליסטיים ולא תרשה את המשך פיתוחם. הנשיא לא פירט כיצד ארצות הברית תבצע סעיף זה.
4. מעתה תתייחס ארצות הברית אל משמרות המהפכה כאל ארגון טרור ותטיל עליהם סנקציות. טראמפ הדגיש, כי הסנקציות יכללו את כל האגפים והמוסדות של משמרות המהפכה. הכוונה היא לממסדים הכלכליים  הנמצאים בפיקוח משמרות המהפכה.  ממסדים אלה שולטים על שליש מהכלכלה הלאומית האיראנית, כולל תעשיית הנפט.
הנשיא אמר, כי הוא מעביר את תכניתו לבתי הנבחרים האמריקנים אשר יתבקשו לפעול לפיה ולחוקק  חוקים חדשים שיאפשרו את ביצועה. אם בתי הנבחרים לא יקבלו החלטה כזו, הדגיש טראמפ, הוא יבטל את הסכם הגרעין עם איראן.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי בעוד יתר סעיפי תכניתו של הנשיא דורשים שיתוף פעולה מצד בית הנבחרים והסנט בוושינגטון, וגם מצד בעלי בריתה האירופאיים של ארצות הברית, אשר כבר הביעו מראש התנגדות לצעדיו החדשים של הנשיא, הטלת הסנקציות על משמרות המהפכה הוא נושא שהנשיא יכול להפעיל מיד בעצמו באמצעות צווים.
בסנקציות אלה טראמפ פוגע ביסודות הצבאיים והפוליטיים האיראניים המרכזיים עליהם מושתת ופועל המשטר בטהרן.
זו גם הסיבה מדוע טהרן התרכזה בימים האחרונים באזהרותיה ובאיומיה כלפי ממשל טראמפ לבל יעז לפעול נגד משמרות המהפכה.  מפקדים במשמרות המהפכה, ביניהם מפקד המשמרות הגנרל עלי ג'פערי, אמרו כי אם ארצות הברית תפעל נגד המשמרות הם יראו בצבא האמריקני אויב כמו ISIS.
המקורות הצבאיים והאיראניים של תיקדבקה מציינים, כי ההנהגה האיראנית לא תעבור בשתיקה על נאומו והחלטותיו של הנשיא טראמפ, ומלבד תגובות מילוליות חריפות, היא תפעל בשלושה מישורים:
א.  צעדים מדיניים נגד ארצות הברית עליהם יוחלט בשעות הקרובות, כמו פנייה איראנית לרוסיה, סין ומדינות אירופה החתומות על ההסכם לגנות את צעדיו של טראמפ. 
ב.  שורה של צעדים צבאיים נגד מטרות צבאיות ואזרחיות אמריקניות במפרץ ובמזרח התיכון אשר יבוצעו על ידי שני גופים צבאיים. גוף אחד יהיו משמרות המהפכה עצמם-בעיקר במפרץ. הגופים האחרים שיפעלו נגד מטרות אמריקניות יהיו כוחות פרו-איראניים כמו חיזבאללה, וההוטים בתימן.
ג. אספקת נשק אסטרטגי, כמו טילים ארוכי טווח, לכוחות ולארגוני טרור פרו-איראניים.  

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות עבור “הנשיא טראמפ: הסתיימה תקופת הפיוס עם איראן. מטיל סנקציות על משמרות המהפכה והטילים הבליסטיים. חשש מפעולות תגמול איראניות

 • אוק 13, 2017 @ 21:51 at 21:51
  Permalink

  הם חושבים שיש להם עסק עם אובמה או ביבי. אני מציע לכולם לא לדאוג מהאימים שלהם.
  ואם אפילו ינסו לעשות משהוא זה יהיה הסוף שלהם. טראמפ לא משחק טראמפ עושה בלי לדווח לשמאל מראש.
  טראמפ שולט על המידיה איך שהוא רוצה מאלץ אותם בערמומיות לפרסם את מה שהוא אומר. וצוחק עלהם שהם שקרנים בפנים מחמם אותם עוד יותר שיכתבו עליו כל יום עוד לפני שנבחר.
  הוא גם כתב בספר שלו שמודעה אחת קטנה על עליו בעיתון מהם היא יותר טובה מעמוד שלם שלו.

 • אוק 13, 2017 @ 22:04 at 22:04
  Permalink

  יש לבטל את הסכם הגרעין עם איראן על ידי ארה"ב, בנוסף זה הזמן לתקוף את איראן ולהחזיר אותה שנים לאחור. כעת איראן עדיין חלשה כי אין לה עדיין גרעין, ויש לנצל זאת כעת. כעת היא נמר של נייר בלבד. היא מאיימת ומנסה להפחיד, זו שיטה מוכרת גם אצל החמאס לפני כל מבצע שלנו בעזה. אבל אחרי שיהיה לה גרעין היא תהיה נמר מורעב שיצא מהכלוב. תראו מה קרה עם צפון קוריאה. והאיראנים לומדים מהם. איראן משחקת אותה חזקה אבל היא לו, נכון שידיה בכל, ובעיקר ידיה בטרור. איראן היא לוליינית השקר, עובדה שהם הצליחו להפוך ממצב של סנקציות קשות למצב של מעצמה אזורית, כל זה בחסות שר החוץ קרי המשיחי ובחסות חוסיין אובמה "הנאיבי" (לכאורה טיפש). כולנו זוכרים שראש המוסד מנע לכאורה את התקיפה, הודיע לארה"ב לכאורה מה תכניות התקיפה שלנו, ונשיא ארה"ב חוסיין אובמה איים עלינו שמטוסינו יופלו על ידי צבא ארה"ב אם נתקוף. לאחר שחרורו של מאיר דגן מהמוסד תקף לכאורה את ראש הממשלה שלא תקף באיראן. איזו צביעות!!! כעת המצב יותר מסובך כי לאיראנים יש הסכם עם המעצמות וזאת למרות שעומד נשיא אחר בארה"ב. אסור לארה"ב למצמץ ראשונים כלפי צפון קוריאה, האיראנים לומדים את תגובות המעצמות ויפעלו בהתאם לכך אצלם. גם נשיא צרפת מודיע שיש להכניס תיקונים בהסכם. כעת סגן הרמטכ"ל מודיע ברבים שישראל לא מסוגלת לבד לתקוף את איראן, מה זה אומר בעצם לאיראנים??? שאם ארה"ב לא תתקוף אותם לא תהיה שום תקיפה עליהם. זה הזמן לתקוף את איראן ואת צפון קוריאה במקביל!!! ארה"ב עוד תצטער שלא תקפה את שתי המדינות הנ"ל, כמו שאנחנו ושאר מדינות המערב עוד נצטער על כך. איראן משקר בגדול וארה"ב אוכלת את הלוקשים שלה!!! מקווה שלא עוד!!! האם הם עומדים באמת בתנאי ההסכם??? ועדיין לא דיברתי על פיתוח הטילים ארוכי הטווח שלה, שבעתיד מיועדים לשאת ראש נפץ גרעיני – איזה הסכם כניעה עשו קרי וחוסיין אובמה, ועבור מה ולמה???.

 • אוק 14, 2017 @ 7:17 at 7:17
  Permalink

  מעניין אם האמריקאים יפעלו נגד איראן כמו שישראל פעלה נגד החמאס כשהפציצה חולות נודדים

 • אוק 14, 2017 @ 8:05 at 8:05
  Permalink

  ההסכם תחום זמן.
  כשיעבור הזמן אירן תוכל לעשות מה שבא לה.
  ההסכם לא כולל אלמנטים אחרים של תוכנית טילים גרעינית כגון טילים בין יבשתיים וראשי קרב גריעיניים.
  ההסכם התמקד אך ורק בחומר הבקיע.

  אירן מלכתחילה לא יכולה לייצר פצצות גרעין (במובן המאיים והאפקטיבי) ללא שתוכנית הטילים הושלמה ולכן לא היה איכפת לה לעקב את יצירת החומר הבקיע (היא כבר הוכיחה לעצמה שהיא יודעת לעשיר אורניום לרמה הרצויה) ואת הכור באראק הם יכולים להדליק כל רגע (מסלול פלוטוניום). כשיסתיים ההסכם היא תוכל לעשות זאת מבלי שלאף אחד יהיה זכות לפצות פה.

  היות ואירן ממשיכה בתוכנית הגרעינית למעט בצבירת החומר הבקיע היא מצד אחד עומדת בהסכם ומצד שני ממשיכה בתוכנית גרעין. על זה אמר טראמפ "רוח ההסכם".

  אם אין כוונה ליצור טילים גרעיניים בין יבשתיים אין שום סיבה לייצר טילים שיכולים לשאת ראש נפץ כזה ואין שום סיבה לחקור ולעבוד על מנגנון ראש נפץ גרעיני.

  אז למה ברק אובמה חתם עם המעצמות?
  כי לשאר המעצמות יש אינטרסיים כלכליים באירן. וארה"ב חלמה שב 15 שנות ההסכם תיקרה הפיכה פנימית שתייתר את הצורך להתמודד עם אירן משיחית המחזיקה בפצצות גרעין.
  רק שלסטודנטים בטהרן אין יכולת לעשות הפיכה, אין להם כוח צבאי.

  המתווים הדמוקרטים של "שלום ואחווה" הביאו אותנו לכך שיש משוגע בצפון קוריאה שכבר מחזיק בפצצות גרעין. עם קלינטון היה מפעיל כוח היום צפון קוריאה לא הייתה יכולה לאיים על ארה"ב, יפן וקוריאה הדרומית בשיגור נשק גרעיני לתחומן.

  הגיע הזמן שהשמאל יבין שיש מחיר לחופש שלנו והוא נקנה בדם.

  בזמנו צרציל אמר על צמברלין והסכמי מינכן:
  "הייתה לכם אפשרות לבחור בין מלחמה לחרפה, בחרתם בחרפה ועכשיו קיבלתם מלחמה".

  לצערי המנהיגים שלנו לא לומדים והאנשים ממשיכים להיות נאיבים.
  "הרוצה שלום יכון למלחמה"

 • אוק 14, 2017 @ 10:16 at 10:16
  Permalink

  מתי מלחמת עולם????

  • אוק 21, 2017 @ 0:25 at 0:25
   Permalink

   מלחמת עולם לא תפרוץ. אבל נראה שביבי יתקוף ישירות את משמרות המהפכה בסוריה, ע"מ ת עליהם לצאת מסוריה. התשובה האירנית תהיה ירי טילים בליסטיים כבדים על תל אביב. בתגובה יפעיל ביבי את ק יום הדין. ואחרי זה לא תהיה יותר ישראל. אבל פוטין ימצאו דרך להידברות. וישראל לא תמצא מקום

 • אוק 14, 2017 @ 23:51 at 23:51
  Permalink

  בכותרת – חשש מפעולות תגמול איראניות
  הן כבר החלו – אלו השרפות הרבות בקליפורניה

Comments are closed.