נשיא ארה"ב טראמפ הניח בפני רוה"מ נתניהו תכנית מפורטת לחסימת דרכה של איראן לסוריה. התוכנית תבוצע ביחד עם סעודיה וירדן

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הפתיע, ביום ב' 5.3, את ראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר זה בא לדבר אתו על המעורבות הצבאית האיראנית בסוריה.
כפי שהמקורות של תיקדבקה  דיווחו כבר ביום שני, נערך נתניהו לומר לטראמפ, כי הנוכחות הצבאית האמריקנית במזרח ובצפון סוריה,  ובייחוד מזרחה לנהר הפרת, היא הערובה הטובה ביותר שישראל יכולה לקבל מוושינגטון כי היא לא תאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה.
נתניהו עמד לבקש מהנשיא טראמפ לא רק להמשיך ולהחזיק את הכוחות האמריקנים באזורים אלה, אלא גם לתגבר אותם, לאור העובדה כי הכוחות הכורדים-מליצית ה-YPG הנלחמים לצד האמריקנים באזורים אלה, מתפנים מהם בימים האחרונים ונעים לעבר אפרין במערב סוריה, כדי להילחם בטורקים.
המקורות שלנו מוסרים, כי הנשיא טראמפ הפתיע את נתניהו כאשר פרש לפניו תכנית אמריקנית מפורטת ביותר, כיצד וושינגטון נערכת לחסום את גבול סוריה-עיראק, במטרה לא לאפשר לכוחות איראניים בפיקודו של הגנרל האיראני קסאם סוליימני, לחצות את הגבול-לא מעיראק לסוריה, ולא בכיוון ההפוך מסוריה לעיראק.
אף אחד מהמשתתפים בפגישה לא הישלה את עצמו כי הגנרל סוליימני לא ינסה למצוא דרך לעקוף את המכשול הצבאי האמריקני הזה, אולם בינתיים, בשבועות ובחודשים הקרובים הוא יתקל בו, ותכניתו להעביר לסוריה כוחות עיראקיים שיעיים גדולים, תכנית  הנתמכת על ידי מוסקבה, לא תוכל להתבצע.  
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי בתכנית זו שכבר החלו בביצועה, משתתפות גם סעודיה וגם ירדן.
הפרטים המלאים על שיחתם של טראמפ ונתניהו, ועל התוכנית הצבאית האמריקנית החדשה למעורבות בסוריה, יופיעו בשבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 792, אשר יצא לאור ביום שישי 9.3.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (מופיע בשפה האנגלית).

 

Print Friendly, PDF & Email

10 תגובות עבור “נשיא ארה"ב טראמפ הניח בפני רוה"מ נתניהו תכנית מפורטת לחסימת דרכה של איראן לסוריה. התוכנית תבוצע ביחד עם סעודיה וירדן

 • מרץ 7, 2018 @ 8:58 at 8:58
  Permalink

  צריך להוריד אותו , את גנראל קסם סולימני . הוא מיצה את עצמו

  • מרץ 8, 2018 @ 15:05 at 15:05
   Permalink

   זאת לא בעיה פרסונלית בכלל. זאת אידיאולוגיה קיצונית, עם לא מעט תבונה. הדרך להפסיק את ההתפשטות שלהם, זה לפגוע בהם באגרסיביות. כל עוד הם לא משלמים על מעשיהם בתןך איראן עצמה, הם ימשיכו. ברגע שהם יפגעו בתוך המחנות שלהם בארצם, הפ יתחילו לחשוב אחרת. את מלחמת הפרוקסי הזאת צהל חייב לשבור. להכות את השליח זה לא יעיל, כל עוד השולח חסין. מעבר לזה צהל צריך להודיע לאסאד, כי אם הוא ייתן לאיראנים להיכנס, הוא יחוסל פיזית בעצמו.

 • מרץ 7, 2018 @ 13:42 at 13:42
  Permalink

  בסדר. האם זה הוסכם עם פוטין? כי אם לא, אנו מתנגש בכל עוצמתה המחודשת של רוסיה. פוטין אמר במנשר לעמו ב-1.3.2016 שכל התקפה על בני בריתה של רוסיה, תיחשב להתקפה עליה, ותזכה בתגובה מידית והולמת.
  כאן מתעוררות שתי שאלות: האם אנו מוכנים להתנגש בצבאה המתחדש של רוסיה, והאם חיילי ארה"ב יהיו מוכנים להקיז את דמם למען ישראל.
  מי שמאמין בכך – שיקום כדברי הגששים. וכנראה, אף אחד לא קם.

 • מרץ 7, 2018 @ 17:21 at 17:21
  Permalink

  מצפה בכליון עיניים לכתבה האמורה. יש לקוות שארה"ב תעמוד על שלה בסוריה. צודה לדבקה על כל מה שאתם עושים. אתר מצויין, סיקור וניתוח אובייקטיבי ומפוכח.

 • מרץ 7, 2018 @ 19:27 at 19:27
  Permalink

  כולם מדברים על איראן ומי יחסום את דרכה של טורקיה בעלת בריתה של איראן לירושלים????
  האם אף אחד לא מבין או לא רוצה להבין מי זה ארדוגאן ועל מה הוא חולם בלילה????
  ישראל בוטחת בסעודיה שהיא נמר של נייר ובירדן שרוב העם הם פלסטינים שונאי ישראל!!!! זה ממש בדיחה!!!!
  לדעתי נתניהו יגרום לחורבן בית כי מלחמה עם איראן זה לא יהיה מלחמה של שבועיים או שלוש, זה יהיה מלחמה לשנים רבות ללא הפסקה ויגמר בהשמדת ישראל!!!!

  • מרץ 7, 2018 @ 23:12 at 23:12
   Permalink

   השמדת ישראל??????
   לפי מקורות זרים לישראל יש בכל רגע נתון מעל 30 טילים בעלי ראש קרב גרעיני (אולי אפילו מימן) המכוונים לכל עיר גדולה באיראן.
   אז בוא ותסביר בבקשה איך בדיוק איראן תשמיד את ישראל,אם בכל רגע נתון ועניין של החלטה איראן מושמדת תוך רבע שעה!

  • מרץ 8, 2018 @ 0:59 at 0:59
   Permalink

   צא מזה , אתה מדבר על ישראל מול אירן ! לא על עירק מול ארהב ! , אתה חיי בסרט רע שישראל מדינה חסרת אמצעים ויכולת לפגוע באירן ! , סתם שתדע כדי שתירגע , יריחו 3 מסוגל לשאת גם ראש נפץ קונבנציונלי וגם לא קונבנציונלי ולוא דווקא ראש נפץ גרעיני ( אטום ) . ויש לישראל מאות כאלה וששש אל תספר לאף אחד יש לישראל אלפי יריחו 2 . אם ישראל רוצה אירן נמחקת מעל המפה ואין מי שיכול לעשות משהו בנידון ! השמדה של ישראל על ידי איזשהו מדינה תכלול השמדה של אותה מדינה גם כן ! בנוסף שבניגוד לשאר מדינות העולם . ישראל וארהב הם המדינות היחידות שמסוגלות להתמודד על טילי קרקע קרקע לא קונבנציונליים …. ואל לחשוב שיש איזה מדינה בעולם חוץ מאירן ותימן וצפון קוראיה שמוכנות להיות מושמדות על ידי נשק אטומי כך שאנחנו נסתדר ..

   • מרץ 13, 2018 @ 12:09 at 12:09
    Permalink

    ICBM's לא מסוגלים לשאת ראשי נפץ קונבנציונליים-אלא אם תוכננו מראש לכך (ויש -אולי- רק דוגמא אחת- הטיל הסיני שלכאורה נועד לנסות להטביע נושאת מטוסים).
    לא ״מבריגים״ ראש קונבנציונלי במקום הראש המקורי. התכנון הוא שונה לגמרי, ולכן למה שכתבת אין שחר.
    לישראל אין שום מוטיבציה להשקיע מליארדים בתכנון מחדש כזה, שכן עלות ICBM הינה דומה לעלות F-16 , ופרט לכך שיגור טיל בליסטי כזה (שלא לכיוון הים בסדרת ניסוי , ואז מעדכנים את האמריקאים והרוסים שלא ייתעצבנו..)-יכול להתפרש כאיום ע״י מי שממש לא נרצה שירגיש מאויים.

 • מרץ 7, 2018 @ 22:59 at 22:59
  Permalink

  ישראל יקירי. אני מבין שאתה בפחדים ואתה לא סומך על צה"ל. בוא אני ארגיע אותך. צה"ל לא צריך לפחד מאף צבא שהוא. גם לא מהרוסים. הרוסים היו טובים נגד ערבים , זה קל. מה בעצם הם עשו ? הם התאמנו על השטחה של עיירות וערים והצליחו בזה. חיל האוויר הרוסי עם הטייסים השיכורים שלו לא מדגדגים את טייסינו. אל תדאג.

 • מרץ 9, 2018 @ 16:44 at 16:44
  Permalink

  יש לי חדשות לכל מי שבוטח בנשק גרעיני!!!
  ישראל לא תשתמש בנשק גרעיני עד שהטנקים של מדינות אויב לא יכנסו לרחובות תל אביב!!!

  זה יהיה מלחמה ביחס של 100 חיילי אויב נגד 1 חייל צה"ל אלפי טילים כנגד טיל בודד שלנו וזה יהיה מלחמה שלא יגמר לעולם!!!
  אני ממליץ לנתניהו קצת צניעות ושיפסיק לרוץ למדורה עם בנזין, מי שמשחק באש בסוף גם ישרף!!!

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות