נשיא ארה"ב טראמפ: העולם גילה סובלנות כלפי איראן, 'הימים האלה נגמרו'. טראמפ רואה סימנים שאיראן נסוגה

כשהוא מוקף בצמרת המדינית והצבאית של ארצות הברית מסר, ביום ד' 8.1, הנשיא דונלד טראמפ הצהרה לאחר ירי הטילים האיראניים על שני הבסיסים האוויריים האמריקנים בעיראק.
הנשיא שפתח את דבריו בהבטחה חוזרת שהוא לא יאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני, ציין כי בתקיפה האיראנית לא היו נפגעים, אמריקנים או עיראקים, וחכי הנזקים היו קלים בלבד.
טראמפ הדגיש , כי הוא רואה שאיראן נסוגה, וזה דבר טוב לכל הצדדים שמעורבים ודבר טוב מאוד לעולם.
במקביל הודיע טראמפ, שאם טהרן לא תשנה את דרכה הוא יטיל עליה סנקציות נוספות. לדבריו ארה"ב לא רוצה לנצל את העוצמה הצבאית שלה, ולכן הכוח הכלכלי יגרום להרתעה הטובה ביותר. 'העובדה שיש לנו צבא אדיר וטילים הכי מהירים ומדויקים בעולם איננה \אומרת שאנחנו חייבים להשתמש בהם, הדגיש טראמפ.
בהתייחסות לחיסול קאסם סולימאני אמר טראמפ, כי החיסול שלח מסר רב עוצמה למחבלים פוטנציאליים, ושסולימאני תכנן מתקפות נגד אמריקנים. 'במשך זמן רב מדי גילה העולם סובלנות כלפי איראן. הימים האלה נגמרו', אמר טראמפ.
המקורות של תיקדבקה: נאומו של הנשיא ניסה להיות תערובת של נקיטת עובדות נוקשה כלפי האיראנים תוך השארת פתח לפתיחת מו"מ בין וושינגטון וטהרן.
אולם למעשה, הפגזת הבסיסים האמריקנים  על ידי האיראנים, פעולה צבאית ששום גורם צבאי בעולם לא הרשה לעצמו לנקוט עד עכשיו, מצד אחד, וחוסר הנכונות של ממשל טראמפ לוותר לאיראן בשאלת הסנקציות מהצד השני משאירים את מערכת היחסים האמריקנית-איראנית ללא כל פריצת דרך ממשית.
לכן ההנחה היא, כי המתיחות הצבאית בין שתי המדינות לא רק שתפחת, אלא שבעתיד הקרוב מאוד היא  תחזור ותתחדש.  Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות