נשיא סוריה אסד מכריז כי הוא מוכן להעמיד לרשותה של מוסקבה בסיסים צבאיים קבועים בסוריה. מביע תמיכה בכיבושים הרוסיים באוקראינה. 200 שכירי חרב סוריים כבר נהרגו באוקראינה

נשיא סוריהבשאר אסד ערך בימים ד' וה' 15-16.3 בשבוע שעבר ביקור במוסקבה שבמהלכו נפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.  בפגישה הציע אסד להעמיד לרשותה של רוסיה בסיסיים צבאיים נוספים בסוריה והכריז כי נוכחותם של כוחות הצבא הרוסיים במדינתו תהייה נוכחות קבועה.
 'אנחנו מאמינים', אמר אסד, 'שאם רוסיה רוצה להרחיב את בסיסיה ( בסוריה ) או להגדיל את מספרם זה רק נושא טכני או לוגוסטי', We believe that if Russia has the desire to expand bases or increase their number, it is a technical or logistical issue.
במילים אחרות סוריה איננה מתנגדת להעמיד לרשותה של רוסיה בסיסים נוספים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כיום צבא רוסיה בסוריה מחזיק בשלושה בסיסים: הבסיס האווירי הגדול חמיימים  Hmeimim air base שליד לטקיה. בסיס הצי בטרטוס Tartus naval facility, והבסיס האווירי אל-ג'אראג' al-Jarrah military air base בצפון סוריה ליד חאלב Aleppo . הבסיס האווירי הזה הוכשר לשימוש רק לפני שלושה חודשים.
בדיווחים הרוסיים והסוריים על פגישתם של פוטין ואסד נמסר, כי אסד הביע את תמיכתו בפעולה הצבאית הרוסית באוקראינה.'מאחר וזהו ביקורי הראשון', אמר אסד לפוטין 'מאז החלה הפעולה הצבאית המיוחדת ( הרוסית ) באוקראינה, אני רוצה לחזור על העמדה הסורית התומכת בפעולה צבאית מיוחדת זו', אמר אסד. Because this is my first visit since the start of the special military operation in Ukraine, I would like to repeat the Syrian position in support of this special operation.
'סוריה מכירה בטריטוריות שרוסיה תפשה באוקראינה כרוסיות', Syria recognizes the territories of Ukraine which Russia has seized as Russian, אמר אסד. 'אני אומר שטריטוריות אלה הן רוסיות גם באם המלחמה לא הייתה קיימת. היסטורית אלה הן טריטוריות רוסיות', I say that these are Russian territories, and even if the war had not happened, these are historically Russian territories. אסד הוסיף ואמר, כי בשבועות הבאים רוסיה וסוריה יחתמו על הסכמים לשיתוף פעולה כלכלי.
אסד סיים את דבריו באומרו:  'סוריה תקדם בברכה כל הצעה רוסית להקים בסיסים צבאיים ולהגדיל  את מספר החיילים הרוסיים בסוריה, ואלה אינם צריכים להיות על בסיס זמני'. 'אנחנו חושבים', אמר אסד שהרחבת הנוכחות הרוסית בסוריה הוא דבר טוב', Syria would welcome any Russian proposals to set up new military bases and boost Russian troop numbers they need not be temporary. We think that expanding the Russian presence in Syria is a good thing.  'נוכחות צבאית רוסית בכל מדינה איננה צריכה להיות מבוססת על  שום דבר זמני', Russia’s military presence in any country should not be based on anything temporary, סיים אסד את דבריו.  
לא המקורות הרוסיים ולא המקורות הסוריים הזכירו נושא אחר שעלה בשיחותיו של אסד במוסקבה והוא השתתפותם של חיילים סוריים כשכירי חרב במלחמה של הצבא הרוסי באוקראינה.  מקורות במערב מעריכים כי בין 2500 ל-3000 חיילים שכירים סוריים נלחמים לצד הצבא הרוסי באוקראינה.
חיילים אלה באים בעיקר מהמיליציה בריגדת ירושלים Liwa al-Quds המורכבת בעיקר מלוחמים פלסטיניים ומלוחמים הבאים מ'כוח הנמרים' הסורי Tiger Forces, שהוא כוח השריון של דוויזיה מס' 4 הסורית. מקורות מערביים העוקבים אחר המלחמה באוקראינה אומרים, כי החיילים הסוריים, המקבלים כל אחד משכורת של 3,000 דולר לחודש מוצבים בעיקר באזורי המלחמה בחרסון Kherson ודונצק Donetsk.  מקורות האלה אומרים, כי מספר השכירים הסוריים שנהרגו על כה במלחמה מגיע ל-200 איש.

Print Friendly, PDF & Email