נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בביקור פתע בסוריה. מכריז על הוצאת הכוחות הרוסיים מסוריה למרות שהמלחמה עדיין לא הסתיימה

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הגיע, ביום שני 11.12, לביקור פתע בסוריה, כשהוא מלווה בשר ההגנה שלו הגנרל סרגיי שוייגו. 
מטוסו של נשיא רוסיה נחת בבסיס האווירי הרוסי בסוריה חמיימים ליד לטקיה Khmeimim Airbase, שם המתין לו משמר כבוד שהיה מורכב מהיחידות הצבאיות הרוסיות המשרתות בסוריה.
מבלי לבזבז הרבה זמן, ניגש פוטין אל המיקרופון שהוצב על אחד המסלולים של בסיס התעופה והכריז על נסיגת הכוחות הרוסיים מסוריה.
'נתתי פקודה לשר ההגנה לראש המטה הכללי  להתחיל בנסיגת הכוחות הרוסיים אל הבסיסים הקבועים שם הם מוצבים.' אמר פוטין, I order the defense minister and chief of the general staff to start the withdrawal of Russian troops to the site of their permanent deployment.
פוטין הוסיף ואמר, כי בתקופה של שנתיים הצבאות הרוסיים והסוריים הביסו את אחד מריכוזי הטרור  הבינלאומיים הקשים ביותר. in the space of two years the Russian and Syrian militaries have defeated the most battle-hardened grouping of international terrorists.
פוטין הזהיר את גורמי הטרור השונים הפועלים בסוריה, כי אם יעזו לחזור ולהרים ראש, רוסיה תכה בהם בצורה שלא נראתה קודם לכן. Russia will strike them as they have never seen before.
לאחר מכן נפגש נשיא רוסיה עם נשיא סוריה בשאר אסד שהגיע לקבל את פניו בבסיס הרוסי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: נשיא רוסיה פוטין מנסה כבר חודש ימים ליצור תמונה לפיה  הצבא הרוסי ניצח במלחמה בסוריה, וכי המלחמה הסתיימה והגיע הזמן לפתרון מדיני של המצב בסוריה.  הביקור, ביום ב', בבסיס האווירי הרוסי בסוריה חמיימים, בא לתמוך במהלך הזה.
אולם למרות ההכרזות האלה גם פוטין עצמו יודע כי המלחמה בסוריה עדיין לא הסתיימה וכי עדיין ארוכה מאוד הדרך עד שהכוחות הצבאיים הרוסיים יוכלו לסגת ממנה.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי אם הכוחות הרוסיים ייסוגו מסוריה, המלחמה תתחדש בכל עוזה, ומשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד יהיה שוב פעם נתון בסכנה. 
הצבא הסורי כמעט ואיננו קיים, ולא רק שאיננו יכול להגן על השטחים שנכבשו לאחרונה מידי ISIS וגורמים אחרים של המורדים הסוריים, אלא שהוא בקושי רב יכול להגן על הבירה דמשק.
יתר הכוחות הצבאיים הפועלים בסוריה, כמו חיזבאללה, המליציות השיעיות הפרו איראניות השונות ומשמרות המהפכה האיראנים, אינם יכולים לפעול צבאית נרחבת, כפי שפעלו עד עכשיו, ללא תמיכה מסיבית של חיל האוויר והמודיעין הרוסיים.  
זו הסיבה מדוע פוטין השמיע אזהרה כה חמורה באוזני ארגוני הטרור השונים לבל יעזו לחזור ולכבוש את השטחים שאיבדו.
אולם ספק רב אם אזהרה רוסית זאת תיקלט.
זה גם לא היה מקרה שפוטין לא התייחס לתפקיד שמילאו צבאות אחרים בהבסת ISIS.  בייחוד מדובר בצבאות ארצות הברית, איראן, המליציות הכורדיות ה-YPG, חיזבאללה והמיליציות השיעיות הפרו-איראניות.
מבחינתו ומזוויות ראייתו של האינטרסים הרוסיים של פוטין, ישנם רק שני כוחות צבאיים הקובעים בסוריה-הצבא הרוסי והצבא הסורי. 
אולם המציאות טופחת על פניו של המנהיג הרוסי.
האזורים הצפוניים של סוריה נשלטים על ידי הצבא האמריקני והמליציות הכורדיות. מחוז אידליב, שהוא אחד המחוזות הגדולים ביותר בסוריה נשלטים על ידי כוחות גדולים של מורדים המשתייכים בעיקר למיליציות כמו חאיית תאחריר אל-שם ואל קעידה.  גם חלקים גדולים מסביב לבירה דמשק עדיין נמצאים בידי ארגוני מורדים סוריים שונים. אותם דברים אמורים לגבי אזורים בדרום סוריה בייחוד אלה שגובלים עם ישראל ועם ירדן.
במלים אחרות, הדרך לניצחון במלחמה בסוריה עדיין רחוקה.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בביקור פתע בסוריה. מכריז על הוצאת הכוחות הרוסיים מסוריה למרות שהמלחמה עדיין לא הסתיימה

 • דצמ 11, 2017 @ 19:48 at 19:48
  Permalink

  אתר דבקה, לפי דעתי אתם מפספסים בגדול!!!!!
  לדעתי בלבד,
  לפי מה שקורה בימים אחרונים אפשר להבין שיש שיתוף פעולה מלא בין אמריקאים והרוסים!!!!
  מה שעשה טראמפ לישראל ולפלסטינים והדליק אש בכל מזרח התיכון ככה אותו דבר עושה פוטין לאסד וכל בני בריתו איראן וחיזבאללה וזורק אתם לאש!!!!
  הם רוצים לראות מרחץ דמים של מיליוני הרוגים ופליטים בכל מזרח התיכון של יהודים וערבים והם יעמדו בצד ויתנו כפיים!!!!

 • דצמ 11, 2017 @ 23:37 at 23:37
  Permalink

  אני מחכה שתכתבו על החדירה הרוסית לסוריה ולמיצריים על רקע אכזבתם מהבדלנות האמריקאית.
  גם מדינות המיפרץ מחפשות פרטנר סולידי. תודה מראש.

 • דצמ 12, 2017 @ 0:33 at 0:33
  Permalink

  הוצאת הכוחות, כרקע לפני התלקחות מקומית בלתי נמנעת.

 • דצמ 12, 2017 @ 9:51 at 9:51
  Permalink

  לא קונה את ההצהרות הללו. זה הפך להיות נוהל קבוע – להכניס צבא גדול עם תאריך יציאה מוגדר, כדי להנמיך התנגדות, ואז להצהיר על יציאת הצבא מבלי שבאמת מוציאים את הצבא. אני מניח שהוצאת הכלים הכבדים תהיה מתועדת ותיקח כמה חדשים, אך לעומת זאת תהיה מתחת לשטח התחפרות של "יועצים". אין שום סיכוי שבעולם שרוסיה תפקיר את סוריה לחסדי אמריקה או איראן.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות