נשיא תימן עלי צאלח מסרב לדרישת וושינגטון להנחית כוחות מיוחדים אמריקנים באזור אל גואפ AL Gouf, משם נשלחו חבילות הנפץ

מיוחד למקורות ללוחמת טרור והמודיעיניים של תיקדבקה: נשיא תימן עלי צאלח Ali Abdullah Saleh, דחה בשבת בלילה 30.10, את הדרישה האמריקנית התקיפה שהופנתה אליו לאפשר לכוחות מיוחדים אמריקנים לנחות באזור אל גואפ AL Gouf, הנמצא כ-140 ק"מ מדרום לצנעא הבירה, שם לפי המידע של שירותי המודיעין האמריקנים והסעודים נמצאים גם מי שבנה את חבילות הנפץ, הסעודי איברהים חסן אל אסירי Ibrahim Hassan Al Asiri, ותאי אל קעידה אשר הכינו את הצד המבצעי של שליחת חבילות הנפץ שיורטו ביום ו' 29.10, בבריטניה, ובדובאי, והיו בדרכן לשיקאגו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי כוחות אמריקנים מיוחדים השייכים לכוח המשימה האמריקני מס' 151 Combined Task Force -CTF , התקרבו במשך ליל שבת בלילה, וביום שבת לפנות בוקר, אל חוף תימן והם מוצבים עכשיו בים האדום מול אזור אל גופ AL Gouf, ומוכנים לצאת מיד לפעולה בו.
בראש הכוחות האמריקנים הניצבים עתה מול אל גואפ נמצאת אוניית ההסתערות האמפיבית amphibious assault ship של המרינס 'בוקסר' USS Boxer , שהיא למעשה נושאת מטוסים ומסוקים לכל דבר, וכוח המשימה של המרינס מס' 26 the Marine Expeditionary Unit, הנמצא על סיפון אוניית ההסתערות האמפיבית USS Iwo Jima 'איוו ג'ימה', בליווי אוניות מלחמה אמריקניות נוספות.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי בשבת הגבירו האמריקנים והסעודים את התקפות המזלט"ים שלהם על אזור אל גואפ במטרה למנוע בריחה של אנשי אל קעידה לאזורים אחרים בתימן. המזלטי"ם האמריקנים באו מהבסיס האמריקני ג'יבוטי שבקרן אפריקה, ואילו המזלט"ים הסעודים באו מחבל אסיר Assir, בדרום סעודיה, קרוב לגבול תימן.
עוד מוסרים המקורות שלנו כי במשך כל יום השבת הפעילו עבדאללה מלך ערב הסעודית, ופקידים בכירים אמריקנים ובריטים לחץ כבד על עלי צאלח לאפשר פעולה צבאית אמריקנית מול אל קעידה באזור אל גואפ, אולם הוא עומד בסירובו.
במטרה להדוף מעליו את הלחץ האמריקני, החל מיום שבת בערב לפרסם הנשיא התימני ידיעות רבות על פעולת כוחותיו נגד גורמי אל קעידה. גם מעצרה של האישה ואימה אשר לפי החשד שלחו את החבילות באמצעות הסניפים בתימן של חברות המשלוחים האמריקניות UPS, ו-Fedex, נעשה רק לאחר שהאמריקנים והסעודים העבירו לעלי צאלח את המידע באיזה בית הן נמצאות, והפעילו עליו לחץ לפעול, אחרת כוחותיהם יפעלו.
המקורות שלנו מציינים, כי למרות שנשים אלה אינם יודעת מאומה על מקום מחבואם וזהותם של אלה שנתנו להם את חבילות הנפץ, מאחר והן רק שימשו בלדריות תמורת תשלום זעום, אפשר בכל זאת לנסות להוציא מהן מידע כלשהו. אולם מעצרן בידי התימנים בא לחסום את הדרך לפני האמריקנים והסעודים להגיע אליהן במהירות, ולחקור אותן.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות