נתניהו העביר באמצעות הרוסים אולטימטום לאסד: אם תיתן לאיראנים בסיסים צבאיים נתקוף אותך ואת הצבא הסורי ישירות

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר בימים האחרונים אולטימטום לנשיא סוריה בשאר אסד הקשור למעורבות הצבאית האיראנית בסוריה. כך מדווחים ביום א' 26.11 בלילה חוגים בכירים בירושלים.
באולטימטום נאמר, כי אם אסד יחליט להעניק בסיסים צבאיים בסוריה, תינטש ישראל את מדיניותה בת 7 השנים שלא להתערב במלחמה בסוריה, וכי היא לא תהסס לתקוף צבאית מטרות של צבא סוריה ומטרות הקשורות ישירות במשטרו של אסד.
זו פעם ראשונה שקיים אולטימטום צבאי ישראל ישיר נגד משטר אסד.  
החוגים הבכירים אמרו, כי האולטימטום הועבר באמצעות הרוסים. החוגים סרבו לומר מי בצמרת הרוסית התבקש להעביר את האולטימאטום הישראלי, אולם מקורות אחרים אמרו, כי ייתכן שהאולטימטום הועבר לאסד על ידי היועץ לביטחון לאומי הרוסי ניקולאי פטרושב Nikolai Patrushev, או על ידי סגן שר החוץ הרוסי מיכאל בוגדאנוב Mikhail Bogdanov.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אחת הסיבות העיקריות לאולטימטום הישראלי, הן הידיעות שהלכו והצטברו בשבועות האחרונים לפיהן האיראניים דורשים מאסד להעמיד לרשותם את הבסיס האווירי הסורי T-4 הידוע גם בשם בסיס 'טיאס' Tiyas Military Airbase, הנמצא בין העיר חומס לעיר תדמור Palmyra. בסיס 'טיאס' הוא הבסיס האווירי הגדול ביותר בסוריה.
המקורות שלנו מציינים, כי אחד השיקולים הישראלים להגיש את האולטימטום בתקופה הזו, היא ההערכה שאין לישראל מה לצפות ממשל הנשיא טראמפ שיפעל בסוריה, וכי אם ישראל רוצה לעצור את התבססות הצבאית האיראנית שם היא צריכה לפעול בעצמה.
מקור ישראלי בכיר אמר ביום א' , כי האמריקנים אינם רוצים להיות מעורבים יותר במתרחש בסוריה.

Print Friendly, PDF & Email

12 תגובות עבור “נתניהו העביר באמצעות הרוסים אולטימטום לאסד: אם תיתן לאיראנים בסיסים צבאיים נתקוף אותך ואת הצבא הסורי ישירות

 • נוב 26, 2017 @ 22:06 at 22:06
  Permalink

  אם ישראל תתקוף את אסד, זה רק באישור ארה"ב. ואז רוסיה, אירן, וטורקיה, יגנו עליו כערבים לשלמות סוריה. לא מאמין שביבי ילך על מהלך כזה. לכן הוא יוחלף, והבא אחריו יסתבך עם הרוסים. לא יהיה משעמם.

 • נוב 27, 2017 @ 5:42 at 5:42
  Permalink

  מלחמה בסוריה זה גם מלחמה נגד חיזבאללה ואיראן!!!
  נסראללה כבר אמר סעודיה מוכנה לשלם מיליארדים לישראל, ולנסראללה יש הרבה יותר אמינות מנתניהו בישראל!!!!
  ואם נתניהו יפתח במלחמה זה יהיה הסוף לאחדות של העם בזמן מלחמה ויהיו הפגנות גדולות מאוד בישראל

 • נוב 27, 2017 @ 8:22 at 8:22
  Permalink

  וזה הממשל שאמור היה להגן עלינו, טראמפ כולו בלון מנופח עם אגו מנופח. מה עם כל הסכמי ההגנה שאנחנו חתומים עם ארה"ב.

 • נוב 27, 2017 @ 8:23 at 8:23
  Permalink

  לא חושב שיש מספיק קונצנזוס ציבורי לפתיחת מלחמה עם סוריה, אם יעשו פעולות הן יהיו די מוגבלות

 • נוב 27, 2017 @ 8:51 at 8:51
  Permalink

  המדיניות שנוקטת ישראל איננה נכונה. זו היא מדיניות של "גברתנים" בעוד שישראל היא מדינה קטנה עם ריכוזיות מטורפת… ישראל חייבת רק בדבר אחד והוא לומר שהיא לא מסכימה שיפגעו בה וכל פגיעה תביא לתגובה נקודתית ברוטאלית וחסרת אבחנה. מה שראש הממשלה מנסה לעשות במשך שנים והוא ליצור לובי בין לאומי נגד איראן משיג בדיוק את ההיפך ומסיט את דעת הקהל הערבית מהעובדה שאיראן מעוניינת בראש ובראשונה להשתלט על מדינות ערב… כמו"כ למי אכפת בכלל מה יעשו ליהודים ומדוע שעמי העולם ישתפו פעולה ? התנהלות מתלהמת כזאת תביא רק להגברת השנאה של המשטר האיראני נגד ישראל וכולם יודעים היטב שיש להם כלים (גם ללא פצצה גרעינית…) להזיק – וגם בצורה בלתי הפיכה – למדינת ישראל. ישראל לא יכולה למנוע את ההשתלטות איראן על חלקים במזרח התיכון מפני שהמעצמות בעצמן כן מעוניינות בזה ואף סללו את הדרך לזה. מי שתקף את צדאם חוסיין בזמנו ידע שעתיד להיווצר חלל ריק שיזמין את איראן וכל מיני מרעין בישין אחרים לאדמת עיראק… לא צריך להיות חכם ע"מ לנבא את זה ובכל אופן הם עשו וממשיכים לעשות דברים המנוגדים לצרכיה של ישראל אבל למי אכפת בכלל ? חבל שלא משקיעים את האנרגיות ביצירת חוסן חברתי שמונחה ע"י חזון אמיתי ובמקום זה מחליטים לאיים על אומות העולם.

 • נוב 27, 2017 @ 11:06 at 11:06
  Permalink

  הא? ומה עם לתקוף את הכוחות האיראנים בסוריה?

 • נוב 27, 2017 @ 11:13 at 11:13
  Permalink

  "י האמריקנים אינם רוצים להיות מעורבים יותר "
  אמת או שקר????????????
  "….החל לרכז…."
  סיור גישוש?
  או ………?
  להתכונן אחרי מכת המנע…….

  "

 • נוב 27, 2017 @ 18:52 at 18:52
  Permalink

  no one cares about us. I think the US knows that we are strong enough to deter and defend ourselves.we must do what it takes to prevent a bigger problem later, so that when we attack they cant say we didnt worn them.

 • נוב 27, 2017 @ 19:13 at 19:13
  Permalink

  ומה עם שדות הנפט של אירן

 • נוב 27, 2017 @ 19:30 at 19:30
  Permalink

  ישראל תצטרך עילה סבירה לפתיחה במלחמה כזו. זה שהאיראנים עויינים זה ברור, וגם זה שהם מתבססים על גבול ישראל עם מטרה מוצהרת לפתוח חזית גם זה ברור, אבל כל זה עדיין לא מספיק כדי להצדיק נקיטת פעולה צבאית מונעת. צריך זהירות מכסימלית אחרת לא יהיה גיבוי בינלאומי וגם, בעימות מלא, לא מובטח ניצחון ללא מחיר כבד.

  • נוב 29, 2017 @ 13:04 at 13:04
   Permalink

   It is truth but it depand if us will gave OK for this operation ? i believe that israel should solve the Palestinian problem in Gaza and West Bank, throw all this people to jordan and then look for this problem schalom

 • נוב 28, 2017 @ 11:58 at 11:58
  Permalink

  מי שחושב שטראמפ נתש אותנו לדעתי טועה.
  כל המהלכים מתוכננים.
  וזה שהוא לא בתמונה כביכול זה מעין אישור עבורנו
  אסור לנו להשאיר את האירנים בתחום סוריה.
  הוא איום קיומי על ישראל ואם לא נפעל כמה שזה קשה נעמוד במצב הרבה יותר מסוכן. לכן צריך לעקור אותם וחיזבללה אחת ולתמיד והמזרח התיכון ידעו מה אנו באמת. וסוף לאיומי ההשמדה.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות