נתניהו מדבר על 'מזוודות גרעיניות איראניות' ועל 6 טילי השיוט הגרעיניים שאיראן קנתה מאוקראינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר, ביום ב' 10.3, בשעה שהציג בפומבי בבסיס חיל הים באילת, את 60 הטילים, 181 פצצות המרגמה, ומאות אלפי הכדורים, שפורקו מאוניית הנשק האיראנית שנתפסה בשבוע שעבר (6.3) מול חופי סודן, כי בגלל התעלמות העולם לראות לאן טהרן מובילה את התוכנית הגרעינית, אנו צפויים לראות בעתיד, כי במקום שמכולות הנשק שהובילה KLOS C, תכלנה טילים, 'הן תכלנה מזוודות גרעיניות'. 'מזוודות גרעיניות אלה תגענה לא רק לנמלים בישראל, אלא הן יכולות להגיע לכל מקום בעולם', אמר נתניהו.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, מציינים כי נתניהו לא פירט, אולם הוא התייחס למשלוח טילים שיוט גרעיניים רוסיים מדגם X-55 missiles, NATO name AS-15s , שאוקראינה מכרה והעבירה לאיראן, כנראה בסוף 2003 תחיל 2004. המקורות שלנו מוסרים, כי גורמים מודיעיניים מערביים ומזרח תיכוניים דיווחו אז, כי משלוח זה כלל גם בין 6 ל-10 מזוודות גרעיניות, שהיו פיתוח מיוחד של הכוחות הגרעיניים הרוסיים. 
במשך שנים הכחישה אוקראינה את משלוח הטילים הגרעיניים האלה לאיראן, ואילו הרוסים והאמריקנים הכחישו, כי רוסיה פיתחה בכלל מזוודות גרעיניות.
נתניהו אישר, בפעם הראשונה, כי אכן בידי איראן נמצאים טילים ומזוודות גרעיניות כאלה.
טיל השיוט הגרעיני X-55, הוא בעל טווח של 2,000, דבר המאפשר לו כיסוי כל נקודה בישראל, באם הוא משוגר מאיראן.
מזוודה גרעינית, נועדה להעברה מהירה ממקום למקום, כלומר גם לארגוני טרור, של נשק השמדה המונית מפצצה גרעינית טקטית ועד לפצצה מלוכלכת.
כבר לפני תשע שנים ב-2005, הודה מי שהיה אז נשיא אוקראינה ויקטור יוצ'אנקו  Viktor Yushchenko, כי אוקראינה העבירה לאיראן 6 טילי כאלה. הוא לא התייחס לשתי נקודות:
1. האם הטילים שהועברו היו חמושים בראשי  חץ גרעיניים?
2. האם יש בסיס לידיעות, כי אוקראינה העבירה לאיראן גם מזוודות גרעיניות?
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי ההערכה המודיעינית היא, כי הטילים שהועברו  לאיראן לא היו חמושים בראשי חץ גרעיניים, אולם האוקראינים העבירו לטהרן את השרטוטים והמפרטים הטכניים של ראשי חץ אלה.
אותם הדברים אמורים, לגבי המזוודות הגרעיניות, עליהן נתניהו דיבר באילת. ההערכה היא, כי מנגנוני המזוודות הגרעיניות הועברו לאיראנים, בלי חומרי הנפץ הגרעיניים.
במילים אחרות, כבר לפני תשע שנים היו בידי איראן טילים המסוגלים לשאת ראשי חץ גרעיניים.
המקורות שלנו מציינים, כי הייתה עוד סיבה מדוע נתניהו העלה  פרשה זו בפומבי. אוקראינה מכרה 6 טילים כאלה לאיראן, ו-6 לסין. ההנחה המודיעינית היא, כי בייג'ין מימנה אז את קניית הטילים הגרעיניים עבור איראן.
כדי להסתיר למי הטילים נמכרו, זייפו האוקראינים והאיראנים את תעודות המכירה והמשלוח של הטילים, בצורה כזו שלפי מסמכי המשלוח המזויפים הטילים נקנו על ידי הרוסים ונשלחו אליהם.
צה''ל הציג ביום ב' באילת לצד הנשק שפורק מהאונייה, לוחות ענק ועליהם מסמכי המשלוח האיראניים המזויפים, שנועדו להסתיר את העובדה, כי הנשק יצא בדרכו מנמל באנדר עבס  באיראן לעבר סודן, ומשם לחצי האי סיני ולרצועת עזה. כלומר, האיראנים כבר השתמשו לפני תשע שנים בשיטות זיוף מסמכים דומות.  
ראש הממשלה נתניהו, תקף בחריפות רבה מבלי להזכיר את שמה, את מתאמת פעולות החוץ של האיחוד האירופאי קתרין אשטון, המבקרת השבוע בטהרן, אשר לא הוציאה מפיה מילה אחת של מחאה על משלוח הנשק שהיה מיועד נגד ישראל.
לדברי קציני צה''ל שנכחו במקום, הוצגו ארבעה סוגי טילים מדגם M302, לטווחים של 90, 120, 140, ו-160 ק''מ המסוגלים להגיע מרצועת עזה עד לחיפה.
בהצגת הנשק שפורק, השתתפו גם, שר הביטחון משה יעלון, סגן הרמטכ''ל האלוף גדי אייזנקוט, ומפקד חיל הים האלוף רם רוטברג.        

Print Friendly, PDF & Email