נתניהו קיים התייעצות ביטחונית עם מפקדי חיל האוויר בנבטים-בסיס מטוסי החמקן F-35. 'יכולים להגיע עד לאיראן'

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו סייר, ביום ג' 9.7, בטייסת מטוסי החמקן הישראלים 'אדיר' F-35 בנבטים שבנגב, וקיים שם התייעצות יוצאת דופן עם מערך הפיקוד של חיל האוויר הישראלי.
בדיון השתתפו גם הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין.

עצם העובדה שלדיון ניתן פרסום מעיד יותר מכל דבר אחר, כי הוא נסב סביב הנושא האיראני.

מיד עם סיום הדיון מסר נתניהו את ההודעה הבאה: 'קיימתי סיור מרשים מאוד בבסיס חיל האוויר. ראיתי את כל מערכות הנשק שלנו והמטוסים שלנו, וכאן מאחורי מטוס ה'אדיר', ה-F-35'.
'איראן מאיימת לאחרונה בהשמדת ישראל. כדאי שהיא תזכור שהמטוסים האלה יכולים להגיע לכל מקום במזרח התיכון גם לאיראן ובוודאי גם לסוריה'.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי הביקור הזה בטייסת ה-F-35 היא התשובה הישראלית לא רק  לצעדים  האיראניים להתחיל להעשיר אורניום לדרגות גבוהות יותר, והאיום האיראני להעשיר בקרוב את האורניום שלה לדרגה של 20 אחוז שהיא דרגה צבאית, אלא גם לידיעות ההולכות והמצטברות בימים האחרונים ממקורות שונים לפיהן איראן סיימה את הכנותיה להנחית מכה צבאית על ישראל מסוריה.
לפי הידיעות האלה כוחות של המליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות הנמצאות בסוריה, ביחד עם אנשי חיזבאללה  מעורבים בהכנות אלה.
גם הידיעות, מיום ב' המגיעות מסוריה, לפיהן כוחות של צבא סוריה יצרו נקודות מפגש עם כוחות של צבא עיראק על גבול סוריה-עיראק, מעוררות דאגה עמוקה בישראל.
בישראל חוששים, כי שליטה עיראקית-סורית על אזורי הגבול בין שתי המדינות תאפשרנה לאיראן להעביר במהירות כוחות ומשלוחי נשק לתוך סוריה ולחיזבאללה.
זו היא הסיבה מדוע נתניהו הזכיר גם את הנושא הסורי בדבריו בסיור בסיס נבטים.   Print Friendly, PDF & Email