נתפשו מבצעי הלינץ` במריק גבריאלוב זל יחידה מיוחדת של צהל פשטה כל אבו דיס ותפשה שם כמה ממבצעי הלינץ` ברמאללה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי בפעולה משולבת של יחידות מיוחדות של צה"ל ואנשי שירות הביטחון נתפשו בימים האחרונים מבצעי הלינץ` במריק גבריאלוב ז"ל ממושב בני יעי"ש. מעשה הלינץ` בוצע ב- 28.10 , שבועיים לאחר ביצוע הלינץ` בשני חיילי המילואים, יוסף אברהמי ז"ל וואדים נורז`ץ ז"ל ברמאללה. אחד הנחקרים, איש תנזים רמאללה, סיפר: "קרא אותנו אליו מרואן ברגותי ואמר לנו `לכו תביאו לי גופה אחת של יהודי מת`. זה היה זמן קצר לאחר הריגת שני החיילים היהודים ברמאללה".
הנחקר סיפר כי חברי קבוצת התנזים העריכו כי לאחר הלינץ` בחיילי המילואים ברמאללה יקשה עליהם לשכנע ישראלי להיכנס לתחום הגדה המערבית לכן הם החליטו לנסות "ולמשוך" ישראלי לבוא אליהם בדרכי עורמה. הם קנו עיתון ערב ובו מצאו מודעה שמריק גבריאלוב ז"ל פרסם במטרה למכור את המכונית שלו. אחד מחברי התנזים היודע עברית טוב התקשר אתו בטלפון ואמר כי הוא יכול להציע לו עסקה בה הוא ירוויח פי שניים מהמחיר המקורי בו התכוון למכור את המכונית. אולם אם הוא רוצה לשמוע פרטים כיצד אפשר להרוויח כסף קל זה עליהם להיפגש בתחומי הקוו הירוק בצומת גבעת זאב רמאללה.
מריק גבריאלוב ז"ל הסכים לבוא לפגישה. האיש שטלפן המתין לו כאשר בשיחים ומאחורי הסלעים במקום המפגש הסתתרו כמה מאנשי התנזים. כאשר גבריאלוב הגיע נכנס "הקונה" למכונית, כאשר מאחוריו מופיעים אנשי התנזים ומשתלטים על הנהג והמכונית. לאחר שהרגו אותו, הביאו אנשי החוליה את הגופה והציגו אותה לפני מרואן ברגותי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים כי נמשכת פעולת הכוחות המיוחדים ואנשי שירותי הביטחון במטרה לתפוש את מבצעי הלינץ` בשני חייליי המילואים ברמאללה. לא עובר שבוע שבו לא מתבצעת פשיטה באחת מעיירות או כפרי הגדה במטרה לתפוש את המבצעים. בסוף שבוע שעבר בוצעה פשיטה כזו באבו דיס ליד ירושלים. בפשיטה זו זוהו ונתפשו עוד שלושה ממבצעי הלינץ`ץ. לתיקדבקה נודע כי עד עתה לא הוחלט במערכת הביטחון מה לעשות עם העצירים הפלסטינים האלה. "עדיין אנו חוקרים אותם", אמר קצין בכיר.

Print Friendly, PDF & Email