סגן משנה הדר גולדין מחטיבת 'גבעתי' נחטף. מפקדים: המהלכים של הפסקות אש 'כן או לא', מסכנים את החיילים

צה''ל הודיע ביום ו' 1.8, כי יש חשש שחייל צה''ל לוחם חטיבת 'גבעתי' נחטףבעת פעילות מבצעית ברצועה. מדובר בסגן משנה הדר גולדין, בן 23, מחטיבת 'גבעתי' מכפר סבא, שנעדר. החייל נחטף כשעתיים לאחר השעה 8:00 בבוקר, בה נכנסה הפסקת האש לתוקפה סגן ראש הלשכה המדינית של החמס מוסה אבו מרזוק, אמר בצהרים, כי קצין ישראלי נפל בשבי והאו נמצא בעזה. הוא לא אמר בידי מי הקצין נמצא, ומי ביצע את החטיפה. לקראת השעה 14:30 הגיעו ידיעות נוספות על החייל, אשר איננו יכולים לפרסם בשלב זה, וגם איננו בטוחים בכל הפרטים הקשורים בהן. אם ידיעות אלה נכונות הרי התמונה היא שונה לחלוטין. משפחתו של החייל מעודכת במתרחש.
זו הסיבה מדוע גורם צבאי ישראלי אמר ביום ו' בצהרים, כי לא ברור  עדיין באם החייל נחטף ומה מצבו.  
כוחות גדולים מאוד של צה''ל, כולל שיריון, יחידות מיוחדות, ארטילריה, וחיל האוויר, פועלים החל משעות הבוקר האזור רפיח מול כוחות החמס והג'יהאד האיסלמי, בניסיון למנוע מהם להוציא את החייל החטוף מהאזור, ולהעביר אותו עמוק אל תוך הרצועה.
כתוצאה מכל ההתפתחויות האלה, לא רק שהפסקת האש שהוכרזה לפנות בוקר, על ידי שר החוץ האמריקני ג'ון קארי, ומזכ''ל האו''ם באן קי מון קרסה, אלא גם השיחות שעמדו להתחיל בקהיר, בין משלחות ישראל והחמס, בניהול מצרי, כאשר מצטרפים אליהן נציגים אמריקנים ושל הרשות הפלסטינית. 
שמונה שנים בדיוק עברו מאז 12 ביולי 2006, כאשר חיזבאללה חטף מתוך שטח ישראל  שני חיילי צה''ל אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז''ל. צה''ל קיבל אז פקודה להכינס לשטח לבנון בניסיון לעצור את חטיפת החיילים, ובכך החלה המלחמה הידועה בשמה 'כמלחמת לבנון השנייה'.
אותו מצב התפתח ביום ו' בשעות הבוקר, כאשר יחידת קומנדו של החמס, ובה היו כנראה כמה לוחמים של הג'אהאד האיסלמי, יצאו מפתח של מנהרה והצליחו לחטוף את סגן משנה הדר גולדין, בן 23, מחטיבת 'גבעתי', מכפר סבא. גורלו המדויק של הקצין איננו ידוע.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי המהלכים  האינסופיים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, 'בהפסקת אש כן או לא' , המעידים על חוסר יכולת הכרעה מה וכיצד על צה''ל לפעול בימים הקרובים ברצועה מסכן את חיי החיילים.
החמס, כבר הבחין בחולשה של הדרגים המדיניים, הביטחוניים, והמודיעיניים הישראליים השבויים בקונספציה, כי החמס רוצה בהפסקת אש. המציאות היא שהחמס איננו רוצה בהפסקת אש במלחמה. וכל זמן שההנהגה הישראלית תמשיך לדבוק בקונספציה המוטעית הזאת, החמס ינצל אותה, עד כמה שהוא יכול, כדי להשיג הישגים אסטרטגיים נוספים.
אם הדרגים המדיניים והצבאיים, אינם רוצים להמשיך במלחמה בעזה, עליהם להסיג מיד את צה''ל מהרצועה אל תוך גבולות ישראל. כתוצאה מכך תיפתח לאורך גבול ישראל-עזה, מלחמת התשה כבדה.
 אם הדרגים האלה מחליטים להמשיך את המלחמה בתוך עזה, ולתת לצה''ל הוראה לתקוף את מערכי החמס, עליהם לתת פקודה כזו מיד.
אבל להשאיר את הצבא ללא החלטה, דבר אשר הביא בשבוע האחרון לדישדוש  של כוחות צה''ל בשטח, נותן את היתרון בידי האויב.
ככה מוצאים  את עצמם נתניהו ויעלון, את עצמם ביום ו' ברצועת עזה, באותו מצב בו מצאו את עצמם ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט, והרמטכ''ל לשעבר רב אלוף דן חלוץ ב-2006 בלבנון.
כל זה לא היה צריך לקרות.
 

 

Print Friendly, PDF & Email