סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכנסת: נעביר את השגרירות לירושלים עד סוף שנה הבאה. לא נאפשר אף פעם לאיראן להתחמש בנשק גרעיני

בנאום בפני כנסת ישראל, ביום שני 22.1, אמר נשיא ארצות הברית מייק פנס, כי החלטת הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל היא לטובת השלום.
פנס השמיע בפתח דבריו ברכה בעברית לקראת חגיגות ה-70 לישראל: 'שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה'.
עם תחילת נאומו וגם סיומו קמו חברי הכנסת של הרשימה המשותפת הניפו כרזות ועליהן הכיתוב 'מזרח ירושלים, בירת פלסטין. סדרני הכנסת חטפו את הכרזות והרחיקו את חברי הכנסת הערבים מהאולם.
'אני מרגיש כבוד גדול לעמוד כאן, בדמוקרטיה הרוחשת הזאת, כסגן הנשיא האמריקני הראשון שמקבל את ההזדמנות לדבר כאן בירושלים, בירת מדינת ישראל' אמר פנס בפתח נאומו.
לדבריו השגרירות בירושלים תיפתח עד סוף 2019.'
'הודות למנהיגינו, הברית בין המדינות מעולם לא הייתה חזקה יותר והחברות לא הייתה יותר עמוקה. אני כאן כדי להעביר מסר פשוט, מליבו של העם האמריקני – אמריקה עומדת לצד ישראל', אמר פנס, והוסיף: 'אנחנו עומדים לצידה של ישראל משום שהערכים שלה הם הערכים שלנו, והמאבק שלה הוא המאבק שלנו. אנחנו מאמינים בטוב על פני רע, בטוב על פני רשע ובחירות על פני דיקטטורה. זה מה שהאמריקנים תמיד עשו.
'ארצות הברית לא תרשה אף פעם שאיראן תתחמש בנשק גרעיני,' אמר סגן הנשיא כאשר חברי הכנסת קמים על רגליהם ומוחאים לו כף.
על החלטת הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירתה של ישראל, אמר פנס: 'הנשיא עשה היסטוריה ותיקון עוול של 70 שנה. בהכרתה בירושלים כבירת ישראל, ארה"ב בחרה בעובדות על פני בדיות. העובדה היא הבסיס היחיד לשלום אמת. תחת הנשיא טראמפ, ארה"ב נשארת מחויבת לחלוטין להשיג שלום בר קיימא בין ישראל לבין הפלסטינים. בהחלטתו, קרא טראמפ במילותיו לכל הצדדים לשמור על הסטטוס קוו בירושלים, כולל בהר הבית. הנשיא טראמפ הבהיר שוב כי אם שני הצדדים יסכימו, ארה"ב תתמוך בפתרון שתי המדינות'.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכנסת: נעביר את השגרירות לירושלים עד סוף שנה הבאה. לא נאפשר אף פעם לאיראן להתחמש בנשק גרעיני

 • ינו 22, 2018 @ 18:16 at 18:16
  Permalink

  בנאום בפני כנסת ישראל, ביום שני 22.1, אמר נשיא ארצות הברית מייק פנס,

  i know you wish him president but not yet

 • ינו 23, 2018 @ 0:07 at 0:07
  Permalink

  Thank you dear friend

 • ינו 23, 2018 @ 13:50 at 13:50
  Permalink

  שידרגתם את מעמדו במשפט הראשון

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות