סגן נשיא ארה"ב פנס הזהיר את אל-סיסי ואת המלך עבדאללה כי אם הפלסטינים ימשיכו בהתקפותיהם על טראמפ-אונר"א תהייה רק ההתחלה

המקורות של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי בעת ביקורו במצרים ובירדן, ולקראת ביקורו ביום א' וביום ב' ( 22.1-21)  בישראל, הזהיר סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס בהשתמשו במלים חריפות במיוחד את נשיא מצרים פאתח אל-סיסי ואת עבדאללה מלך ירדן, שלא לפעול נגד התוכנית המדינית של הנשיא דונלד טראמפ, ולהפסיק את הביקורת שלהם על החלטות הנשיא להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר אליה את שגרירות ארצות הברית מתל-אביב לירושלים.
פנס הבהיר לשני המנהיגים הערביים, כי אם הם רוצים להמשיך ולשמור על יחסים טובים עם הנשיא טראמפ ולהמשיך לקבל עזרה כלכלית וצבאית מארה"ב, עליהם להפסיק מיד לא רק את התקפותיהם, אלא גם את ההתבטאויות שלהם נגד  התוכנית ולהתחיל לשתף פעולה עם הממשל ביישום התוכניות שלו למציאת פתרון שלום לסכסוך הישראלי-פלסטיני.   
המקורות שלנו מוסרים, כי פנס השתמש במילים קשות במיוחד מול הפלסטינים.
סגן הנשיא ביקש מנשיא מצרים ומלך ירדן להעביר מסר חד משמעי להנהגה הפלסטינית. לפי המסר הזה, אם הפלסטינים, ובייחוד הנהגתם בראשות אבו מאזן  תמשיך בהתקפות שלהם על הנשיא טראמפ ועל מדיניותו במזרח התיכון, יהיו הצעדים האמריקנים לקיצוץ סך של 60 מיליון דולר מהעזרה השנתית האמריקנית לסוכנות הסעד והפליטים הפלסטינים אונר"א, רק הצעדים הראשונים של הממשל נגד הפלסטינים.
אחריהם יבואו צעדים נוספים אשר יחסמו בפני הפלסטינים גישה למקורות כספיים מערביים ולמוסדות בינלאומיים.
'אם הצעדים הפלסטינים לא ייפסקו ומיד', אמר פנס, 'הצעד הבא של הממשל יהיה להקפיא את כל העזרה הכלכלית האמריקנית לרשות הפלסטינית ולהכריז על 'הערכה מחדש' reassessment של כל מערכת היחסים האמריקנים והפלסטינים'.
'הערכה מחדש' זו יכולה להמשך חודשים רבים, ואף מעבר לזה, אמר פנס, ברמזו לכך, כי כל מערכת היחסים האמריקנית-פלסטינית  בין וושינגטון ורמאללה תוקפא.      

 

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “סגן נשיא ארה"ב פנס הזהיר את אל-סיסי ואת המלך עבדאללה כי אם הפלסטינים ימשיכו בהתקפותיהם על טראמפ-אונר"א תהייה רק ההתחלה

 • ינו 21, 2018 @ 22:33 at 22:33
  Permalink

  קודם ירושלים, עכשיו פאנס, וכל ממשלות ערב רוגזות זועמות. ברור שUNRRA זאת רק התחלה. הסוף הצפוי, מלחמה חדשה במזרח התיכון. ישראל תותקף??? ותתגונן עם מה שיש לה, ע"מ להפסיק את הירי הטילים הכבדים עליה. ומה אחר כך? את זה רוצה ארה"ב?
  מירי רגב הכריזה שביבי אדם גדול. אם הוא ימנע את המלחמה החדשה, אצטרף אליה.
  ישמרנו האל מידידינו. מ.האויבים נישמר לבד.

  • ינו 24, 2018 @ 0:39 at 0:39
   Permalink

   מדהים עד כמה הכל נזיל והכל זמני.
   היחידים שנשארו עם הקונספט שטחים תמורת "שלום" זה השמאל הפוליטי שהם כביכול מייצגים את התבונה והחכמה,האומנם?

   למיכאל,אתה קצר ראייה ואתה וכמוך נטולי מטרה הדבר היחידי שמניע אתכם הוא הפחד ובאמצעותו אתה מנסה לרתק את עם ישראל .ישראל נוסדה לא ע"י פחדנים אלה ע"י יהודים שהייתה בהם אמונה ומטרה כמעת מיסטית ליסודה של מדינה זו.
   איזה מן התרחישים אתה מעדיף מדינת דעה"ש 10 ק"מ בנתב"ג שממומנת ע"י טובי וחלוצי אהויבנו ואז מלחמה מול "מדינה " או חתירה למימוש רוב השטחים ביו"ש ע"י יהוד שטחים אלו וצמצום הבעיה של "הפליטים הערבים " שהתנחלו ביו"ש.
   לידיעתך אנחנו גרים בשכונה מאד אלימה מלחמות קורות גם בלעדינו ראה סוריה ועוד רשימה ארוכה וגם כך לא נחסך מאיתנו כל חצי שנה על סיבה זו או אחרת אינטיפדת סכינים וכו..

   מציע קצת סבלנות למהלכים החדשים שקורים כאן ובעולם ,"הפליטים הערבים" שהתנחלו ביו"ש יצטרכו להתרגל למצב החדש …

 • ינו 22, 2018 @ 23:12 at 23:12
  Permalink

  GOD BLESS PRESIDENT DONALD J. TRUMP & MIKE PENCE HIS GREAT & LOYAL VICE PRESIDENT

 • ינו 23, 2018 @ 0:25 at 0:25
  Permalink

  גבר שבגברים

 • פבר 6, 2018 @ 3:49 at 3:49
  Permalink

  " אין לנו סכסוך עם ערבים . יש לנו סכסוך עם אלוקי ישראל "
  רבי סעדיה לוי נחמני זצק" ל
  קנדיוטי

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות