סגר מלא על כלל האוכלוסייה. אסור לצאת מהבית רק לקניות חיוניות ותרופות. התחבורה הציבורית תוגבל עוד יותר. הלימודים לא יתחדשו

עם התגברות קצב ההידבקות של מגפת הקורונה בישראל בקצב של כ-200 חולים נוספים בכל יום החליט צוות הלחימה במגפה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו להחמיר את הסגר על אוכלוסיית ישראל. בדיוניים שנמשכו במשך כל יום ב' 23.3, הזהירו ראשי מערכת הבריאות כי אם הממשלה לא תנקוט בצעדי בלימה חמורים כמו סגר מלא על האוכלוסייה תגיע ישראל תוך זמן קצר למצב בו נמצאות כיום איטליה וספרד, שם ישנם מאות מתים מהמגפה מידי יום.

לפי התקנות החדשות שתפורסמנה ביום ג' 24.3, אוכלוסיית ישראל תוכל לצאת מהבתים רק למרחק קצר שינוע בין 50 ל-100 מטר, וגם זאת רק לקניות חיוניות של מזון ותרופות. כל היוצאים מהבתים יידרשו לשאת אתם תעודות זהות. עדיין לא התקבלה החלטה סופית לגבי  הדרישה להטיל איסור מוחלט על יציאה מהבתים של אוכלוסייה שמעל לגיל 65. אוכלוסייה זו מונה כמיליון וחצי תושבים.
התחבורה הציבורית תצומצם עוד יותר ולמעשה רק קווים מרכזיים יפעלו בהיקף מוגבל.
 
החלטות נוספות קובעות, כי כל החנויות, מלבד חנויות המזון ובתי המרקחת תסגרנה. מערכת הבנקים תמשיך לפעול כרגיל והמסעדות תוכלנה להמשיך ולשלוח משלוחים.
בדיון נשמעו גם הערכות לפיהן הלימודים במוסדות החינוך לא יתחדשו לאחר חופשת חג הפסח והצפי הוא שהם לא יתחדשו עד תחילת שנת הלימודים הבאה בחודש ספטמבר.
הדיוניים על המלחמה במגפת הקורונה התקיימו במשך כל יום ב', בצל העימות שבין בית המשפט העליון לבין גוש הימין בכנסת בראשות 'הליכוד' על דרישת שופטי בג"ץ כי יושב ראש הכנסת יורי אדלשטיין יודיע להם תוך זמן קצוב של כמה שעות באם הוא מוכן להביא לפני הכנסת את ההצעה של מפלגת 'כחול לבן'  לבחור ביושב ראש חדש.
אישים מרכזיים ב'ליכוד' שרואים בדרישה זו של בית המשפט העליון התערבות של הרשות המשפטית בריבונות של הרשות המחוקקת קראו ליושב ראש הכנסת להודיע לבית המשפט העליון כי הוא דוחה התערבות זו וכי הוא לא ימלא אחר הוראות בית המשפט.  Print Friendly, PDF & Email