סדרה של פיגועים, כולל פיגועי דריסה ודקירה בלונדון. יש הרוגים ופצועים. פיצוצים וירי במרכז לונדון. מחבלים נושאי חגורות נפץ

ערב הבחירות הכלליות בבריטניה, (ביום ה' 8 ביוני ), וכשבועיים לאחר פיגוע ההתאבדות במנצ'סטר, בו נהרגו 22 איש, הכה  בשבת בלילה וביום א' 4.6 לפנות בוקר הטרור המוסלמי בלונדון. לפחות בשני מקומות במטרופולין התרחשו אירעו פיגועי דריסה ודקירה. יש הרוגים ופצועים.
מכונית דרסה עוברים ושבים בגשר לונדון  London Bridge. איש או כמה אנשים שירדו ממנה החלו לדקור אנשים בסכין. באזור שוק באראה Borough Market, שהוא שוק המזון המפורסם של לונדון, לא הרחק מגשר לונדון אירע פגוע או כמה פיגועי דקירה.  ברחבי הבירה הבריטית נשמעו יריות ושיירות של מכוניות משטרה ואמבולנסים דוהרים ברחובות. בכמה רחובות נראות קבוצות שוטרים חמושים חבושים בקסדות פלדה. 
במרכז לונדון מפונים אנשים ממקומות בילוי וקניות מרכזיים כאשר ידיהם מורמות.
ראש ממשלת בריטניה תרזה מאי הודיעה כי המדובר בפעולות טרור.

לפחות שתי התפוצצויות נשמעו, ביום א' 4.6 לפנות בוקר, באזור גשר לונדון  London Bridge, שם התרחש פיגוע דריסה ודקירה. כמו כן נשמע ירי מנשק אוטומטי.
רשות השידור הבריטי ה-BBC מדווח, ביום א' 4.6 לפנות בוקר על תמונות שמגיעות מרשתות חברתיות ומראות אדם אחד או שניים שוכבים ערומים על המדרכה כאשר לגופם מחוברות מה שנראה כחגורת נפץ. כמו כן מתברר כי כנראה שהיו יותר משתי התקפות טרור. טרוסטים מצויידים בסכינים ומצ'טות פרצו למסעדות ובארים.
לפחות 20 איש שנפגעו הובאו לששה בתי חולים בלונדון.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות