סוג וגל חדש של טרור. ארגוני הטרור מצאו דרך לחדור את החומה הבצורה של השב"כ.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה לאחר תקופה ארוכה של מניעת פיגועים, בא הפיגוע הרצחני במרכז ישיבת הרב בירושלים, והראה לנו שאנו עומדים בפתחו של שלב חדש במלחמת הטרור הפלסטינית הנמשכת כבר 8 שנים. ארגוני הטרור, המודרכים עתה על ידי איראן, סוריה, וחיזבאללה, מצאו דרך לחדור את החומה הבצורה והיחידה במינה בעולם, שהשב"כ הצליח להקים מסביבה של ישראל, ושעד עכשיו הגנה עלינו, והצליחה להוריד את מספר פיגועי ההתאבדות לכמעט אפס.
אין צורך יותר בתשתיות טרור גדולות, החשופות לחדירת שירותי הביטחון. אין גם צורך בסייענים המובילים את המתאבד אל מטרתו. כל המנגנון הזה, אליו היה השב"כ חודר, התבטל.
הפיגוע הרצחני החדש מתבצע בידי מחבל בודד, אזרח ישראלי, בעל תעודת זהות כחולה, שאין לו כל בעיה, להכין בעצמו את כלי הנשק, אותם הוא יכול לקנות תמורת כמה מאות או אלפי שקלים, תלוי בסוג הנשק וטיב התחמושת, במזומן, בכל אחת מערי הארץ, ללא כל חשש שייתפס.
אין לרוצח גם כל בעיה לבצע בעצמו את איסוף המידע המודיעיני, תוך כדי עבודתו היומיומית. במקרה הנוכחי מדובר על נהג הסעות ומשלוחים, שיכול להיכנס למטרה, ללמוד אותה היטב, ולהתאים ולהכין את עצמו לקראת ביצוע הפיגוע. בדרך זו, יש לפתע בישראל מאות אלפי מטרות חדירות לטרור, כולן נמצאות בצד המערבי של גדר הביטחון.
מהפיגוע בירושלים ביום ה' 6.3, אפשר להסיק מיד, כי המשלחים קבעו רק 3 דברים.
מי יבצע את הפיגוע. מטרת הפיגוע. והתאריך בו הפיגוע יתבצע. היתר הושאר בידי המחבל עצמו.
כל הניסיונות שנעשו ביום ה' בלילה, וביום ו' בבוקר, לומר כי המדובר 'במקרה בודד', וכי אנו לא עומדים בפני גל טרור חדש, או אינתיפאדה חדשה, הם לא רציניים. הפיגוע הרצחני בירושלים, כמו הצלחת המחבלים לפגוע במטען הצד בחיילי צה"ל ביום ה' ליד כיסופים, בקבוקי התבערה, המהומות בירושלים, ומטחי האבנים הנזרקים עתה בכל כבישי ירושלים והגדה, הם הסימנים הברורים לגל הטרור הפלסטיני החדש. וכבר לפי הסימנים הראשונים שלו הוא יהיה הרבה יותר מדויק וקטלני מקודמיו. כמו בכל גל טרור חדש, צריך וכדאי לקחת בחשבון, כי לשב"כ, למשטרה, ולשירותי הביטחון השונים, ייקח זמן עד שהם ילמדו את מאפייניו, וייפתחו שיטות חדשות כיצד להלחם נגדו. ערב חג הפורים, חג הפסח, וחגיגיות 60 השנה לקיומה של מדינת ישראל הולכים להיות תקופות קשות ומכאיבות.

Print Friendly, PDF & Email